Okul Rehberlik Servislerinin Fiziksel Donanımlarının Standartlaştırılması Çalışmaları Başladı.

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Rehberlik hizmetlerinin güncellenmesi ve geliştirilmesi maksadıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda kullanılan Rehberlik Hizmetleri Yıllık Çerçeve Planları yenilenmiş, rehberlik hizmetlerinin sunumunda kullanılan formlar yürürlükten kaldırılarak ihtiyaç duyulan konularda yeni formlar geliştirilmiştir.

Rehberlik hizmetlerinin daha sistematik bir şekilde yapılandırılması, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi ve izlenebilir hale getirilip geleceğe yönelik politikalar üretilebilmesi amacıyla e-Rehberlik modülü geliştirilmiştir.

Bu bağlamda rehberlik hizmetlerinin sunulduğu ortamların fiziksel donanımlarının iyileştirilmesi, nitelikli rehberlik hizmetlerinin verilmesine uygun hale getirilmesi amacıyla farklı tür ve kademelerdeki okul rehberlik servislerinin fiziksel donanım standartlarının belirlenmesi çalışmaları başlatılmıştır. Rehberlik servisleri bireysel görüşme ve grup çalışmalarına uygun hale getirilerek öğrenci ve velilerimizin kişisel/gelişimsel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde daha nitelikli hizmet sunulması hedeflenmektedir. Rehberlik servislerinin fiziksel donanımlarının standartlaştırılması çalışmasının pilot uygulamaları Ankara’da devam etmektedir. Pilot çalışmalar sonrası yapılacak değerlendirmelerle rehberlik servislerinin fiziksel donanımı standart hale getirilerek tüm okullarımızda yaygınlaştırılması sağlanacaktır.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol