Okul Müdürünün Velilere Gönderdiği Mesaj Tıklanma Rekoru Kırıyor

Müdürün velilere gönderdiği nazik ve çok anlamlı mesajı okuyan herkes okul müdürünü tebrik etti. Bilecik fen lisesinin müdürü okul velilerine attığı mesajla herkesin gönlünde çok güzel bir yer edindi. 

Okul müdürünün nazik ve anlamlı mesajı sosyal medyada okuyan herkesi hayran bıraktı

Bilecik'te bir lisenin müdürünün velilere toplantı için cep telefonundan attığı ‘nazik mesaj’, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından takdir edildi.

Ziya Selçuk twitterde yayınladığı mesajda " Bilecik Fen Lisesi'nden velilere giden bir mesaj. Öğrencisinin halinden haberdar olan ve nezaket dilini bırakmayan bir yönetici, bir öğretmen. Ve duyduğu mutluluğu mesajı bana ulaştıraran bir veli. Aile ve okulun uyumu çok önemli..."

Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Okulu Müdürü Fadıl Ağdağ, 1 Aralık'ta yapılan veli toplantısı için öğrencilerin ebeveynlerine mesaj gönderdi. Ağdağ’ın mesajı şöyleydi:
"Şu dünyada her şeyin en iyisine layık çok özel gencin ailesine: Zaman, ne olursa olsun durdurulması imkânsız bir kavram. İyi-kötü geçip gidiyor günler, biz farkına varamasak da. Dün beşiğini salladığınız çocuğunuz artık bir liseli. İstekleri, ihtiyaçları, beklentileri çok farklı. Öğrencimizin durumunu görüşmek için okulumuzdaki toplantıya katılmanız önemle rica olunur."

Veliler, yoğun katılımla gerçekleşen toplantı sonrasında Ağdağ'ı mesajı için tebrik etti. Daha sonra velilerden Aynur Küçükmercan, mesajı sosyal medya aracılığıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a gönderdi. Bakan Selçuk, bu mesajı şahsi Twitter hesabından paylaştı. Selçuk paylaşımına "Bilecik Fen Lisesi’nden velilere giden bir mesaj. Öğrencisinin halinden haberdar olan ve nezaket dilini bırakmayan bir yönetici, bir öğretmen. Ve duyduğu mutluluğu mesajı bana ulaştıran bir veli. Aile ve okulun uyumu çok önemli..." notunu düştü. Bu ileti, sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

‘DAHA GÜZEL CÜMLELERLE VELİLERE ULAŞMAK İSTİYORUZ’
Okul Müdürü Fadıl Ağdağ, Bakan Selçuk'tan böylesine sevgi dolu bir dönüş aldığı için memnun olduğunu belirtti. Tüm çalışmalarda öğretmenlerle beraber hareket ettiklerini söyleyen Ağdağ, şunları söyledi:
"Kültürümüzden gelen sevgi dili çok önemli. Bakanımızda da var, bu da bizi motive ediyor. Sevgi ve nezaketi dikkate alarak hareket etmek istiyoruz. Bu mesajı paylaştığımızda velilerimizden çok güzel geri dönüşler aldık. İnsanlar küçük şeylerden mutlu olabiliyor. İnsanların en değerli varlığı evladıdır, herkes onun güzel bir yerde eğitim almasını ister. 1 Aralık'ta yaptığımız veli toplantısına yoğun katılım oldu. Salona sığmayan velilerden, koridorlardan toplantıya katıldı. İlk kez bu salonun dolup taştığını gördüm. Bakan Bey'in bu mesajı paylaşması insan onurunu ve gururunu okşayıcı bir durum. Böyle bir durumla 22 yıldır ilk defa karşılaştım. Daha güzel mesajlarla velilere ulaşmaya devam edeceğiz. Bundan sonra daha güzel cümleler bulup velilerimize ulaşmak istiyoruz. Bu sıcaklık inşallah başarımızı da artırır. Bilgi beş harflidir, 5'te 4'ü ilgidir. İlgiyi ne kadar işin içine katarsak o kadar güzel olur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13