Okul Deneyiminizden Yararlanmanın 6 Yolu

Öğrenci iken, okul sonsuza dek sürecek gibi görünebilir, ama olmaz. Bunu bilmeden hemen önce mezun olmanın zamanı geldi. Not alma, erteleme ve gece uykusunu çekme arasında, bunun ne anlama geldiğini sık sık merak edebilirsiniz. Ne yazık ki, öğrenci hayatı bazen boş bir boşluk gibi hissedebilir. Motive olmamanın, korkmamanın ve kafanın karışmasının ne kadar stresli olabileceğini biliyoruz. Fakat mağlup olduğumuzu hissetsek bile, zor zamanlardan her zaman alabileceğimiz değerli bir şey var. Psych2Go okul deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanın 6 yolunu sizinle paylaşıyor:

1. Açık fikirli bir adımla adım atın.
Etrafınıza iyi bakın. Burası, kim olduğunuzu anlamaya çalışmak için zaman harcayacağınız bir yer. Hatalarından, başarısızlıklarından ve mücadelelerinden çok şey öğreneceksin. Etrafınızdaki herkes tıpkı bir sonraki şey için olduğu gibi kaybolmuş, kafası karışmış ve endişeli olacaktır. Ancak okul sonuçta bir güvenlik ağıdır, bu yüzden mümkün olduğu kadar çok risk almaya çalışın.

Deneysel olun ve her zaman yapmak istediğiniz her şeyi yapın. Meraklı kalın ve başardıklarınız hakkında asla endişelenmeyin. Büyümek için her zaman yer var. Değişime isteksiz olmak sorun değil, ancak bunun sizi yeni şeyler denemekten alıkoymasına izin vermeyin.

2. Akademik, danışmanlık ve finansal yardımın nereden alınacağını bilin.
Okul stresli olacak ve çok fazla sorunuz olacak. Ancak önemli olan, yalnızca karışıklıktan geçmek zorunda olmadığınızın farkında olmaktır. Okul deneyiminizi daha ulaşılabilir ve doyurucu hale getirebilecek tavsiyeler ve kaynaklar sağlayabilen kampüste hizmetler var. İçeriğin bir kısmını anlamada sorun yaşıyorsanız, çalışmalarınızla ilgili öğretmenlerden akademik danışmanlardan yardım isteyebilirsiniz. Akademik danışmanlar ayrıca her dönem programlarınızı belirleme konusunda yardıma ihtiyaç duyduğunuzda konuşmak için de harikadır. Okula bağlı stresle birlikte, okul masraflarının da finansal yükü geliyor. Bu korkutucu olabilir, ancak kampüsteki finansal hizmetlerinize gidebilir ve finansal yardım için nasıl başvuracağınız konusunda bilgi edinebilir ve hangi aylık ödeme planının sizin için en uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.

Tüm bu ağır sorumluluklar nedeniyle okul kolayca karanlık ve istenmeyen bir kurum haline gelebilir. Öğrencilerin sık sık karşılaştıkları yüksek depresyon ve kaygı oranları ile mücadele etmek için, bir çıkış noktası bulmak önemlidir. Akıl sağlığı hizmetlerinizi kampüste kullanın ve uğraştığınız sorunlar hakkında bir profesyonelle konuşun. Gitmekte utanılacak bir şey yok. Her şeyi şişelemekten vazgeçtiğinizde ne kadar fark yarattığına şaşıracaksınız.

3. Sizin için uygun iyi bir çalışma alanı bulun.
Kampüste yaşıyorsanız, yurt bir oda her zaman ideal olmayabilir, özellikle bir veya iki oda arkadaşınız varsa. Ancak, öğreniminiz küçük bir alan yüzünden hiçbir zaman acı çekmemelidir. Daha iyi bir çalışma deneyimi için keşfedebileceğiniz bu duvarların dışında seçenekler var. Okul kütüphanenizi kullanın veya kampüs yakınındaki bir kafeye gidin. Çeşitliliğe ihtiyaç duyan ve yalnızca tek bir yerde olmak için huzursuz hisseden biriyseniz, dışarıdaki bir bankta çalışarak, yaprakların düşmesini izleyebileceğiniz sıcak olduğu zamanlarda değiştirin. İyi bir çalışma alanı bulana kadar birkaç deneme yapmanız gerekebilir, ancak tam olarak işe yarayan bir şeye indiğinizde zahmete değer.

4. Nasıl bağlanacağınızı ve sizi ilgilendiren şeylerle ilgili deneyim almayı öğrenin.
Kendini dışarıda bırakmak kolay değil, ama ağ kurmak senin ideal kariyerini kurmana yardımcı olabilir. Kariyer fuarlarından faydalanabilir veya çalışmalarınız ve ilgi alanlarınızla ilgili deneyim sahibi olabileceğiniz staj başvurusunda bulunmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi arama motorları hakkında akademik danışmanınızla konuşabilirsiniz. Kağıt üzerinde iyi görünmekle ilgili değil, yaptığınız bağlantılar hakkında.

Ağ kurma, en başından itibaren elde edeceğiniz bir şey değildir, ancak kendinizi başkalarına ne kadar çok maruz bırakırsanız, insanların sizinle ilgili ne bilmesini istediğinizi iletmek de o kadar kolay olacaktır. Tutkularınız hakkında konuşmak esastır. Sizinle ilişki kurabilecek başkaları için ortak bir dildir. Orijinallik için gayret gösterin. Sonuçta, insanlar dürüst, doğrudan cevaplar ararlar.

5. Molalarınız sırasında arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalın.
Hayat yoğunlaştığında ve evden kilometrelerce uzakta olduğunuzda önemsediğiniz insanlarla teması kesmek kolaydır. Yolculuk yapmak, arkadaşlarınızı ve ailenizi görmek için molalarınızı kullanın. İnsanlar zihin okuyucu değildir. Bu nedenle, onlara proaktif olma ve onları görmeye zaman planlamada onlarla takılmak istediğinizi göstermek önemlidir.

Kolejde, birçok arkadaşlık ve ilişki, ya insanlar değiştikleri ve artık birlikte büyümeyecekleri ya da insanlar onlara yeterince öncelik vermediği için yok olmaktadır. Hâlâ sizin için bir şey ifade ediyorlarsa, birini yakıcıya koymak hiçbir zaman işe yaramaz, bu nedenle ne zaman takılacağınıza zaman ayırın ve çaba gösterin.

6. Tüm ana geleceğinizi belirleyen bir şey değil, ana dalınızı bir başlangıç ​​noktası olarak görün.
Neredeyse bitiş çizgisine yaklaştıysanız, ancak çalışmalarınızdan ve stajınızdan, ana dalınız için gerçekten tutkulu olmadığınızdan anlıyorsanız, endişelenmeyin. İstifa etmeden önce stajımı bile bitirmedim. Denemek için kendine kredi ver. En önemli olan, kendinize karşı dürüst olmak ve devam etmeye istekli olmak. İnsanları hayal kırıklığına uğratmaktan veya gelecekte farklı bir şey peşinde koşmak için sizi yargılayacaklarından korkuyorsanız, başkalarının görüşlerinin sizi kendi mutluluğunuzu yerine getirmek için asla aşağıya bağlamayacağının farkına varın. Okulda öğrendiklerin sadece bir başlangıç ​​noktasıdır. Kim olduğunun bir özeti olmasına izin verme - dünya bir yerden çok daha büyük.

Ne düşünüyorsun?
Okul deneyiminizden en iyi şekilde nasıl yararlanmak istiyorsunuz? Psych2Go düşüncelerinizi duymak ister! Lütfen aşağıya bir yorum yazdığınızdan emin olun!

Merhaba demek veya kişisel bir mesaj göndermek ister misiniz? Yazara catherine@psych2go.net adresinden ulaşabilirsiniz . ♥

Bu makalenin tadını çıkardıysanız, 10 Akıllı İşaretler Okulu Sizin için Olmayabilir  veya Okulda Kaygı ile Başa Çıkmanın 10 Yolu ve Öğretmenlerin Bilmeleri Gerekenler gibi .

Daha fazla okuma malzemesi mi arıyorsunuz? Lütfen e-kitabımıza göz atın : Bir Introvert'in Hayatta Kalma Rehberi ! Kopyanızı bugün alın!


 

İçeriğimizi sev ve bizi desteklemeye devam etmek ister misin? Patronumuzu ziyaret edin !
Referanslar:
Hannestad, K. (2018). Üniversite Deneyiminizden En İyi Şekilde Yararlanmanın 8 Yolu. HomeRoom . 4 Nisan 2018'de alındı.

Matthews, K. (2014, 21 Ekim). 13 Üniversite Yılınızdan En İyi şekilde Yararlanmanın Çok Yönlü Yolları. HuffPost . 4 Nisan 2018'de alındı.

Anahtar Kelimeler:
Okul Deneyimi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol