OKU YAZ Uygulaması Etkileşimli Tahta, Google Play Store ve App Store’da

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Okuryazarlık Seferberliği çalışmalarına destek olmak amacıyla hazırladığı OKU YAZ isimli mobil bir uygulama geliştirdi.

Uygulama, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından 7 Mart 2018 tarihinde Google Play Store, App Store ve EBA Dükkânda yayımlandı. Ardından öğretmenlerin ders anlatımında faydalanmaları için etkileşimli tahtada kullanılır hale getirildi. 
Kullanıcılar OKU YAZ uygulamasını; etkileşimli tahta, tablet bilgisayar ve cep telefonlarından kullanarak harflerin yazılış yöntemleriyle farklı yazılış şekillerini görebiliyorlar. Ayrıca harfin içinde geçtiği görselleri sesli olarak da dinleyebiliyorlar. Uygulamanın en önemli özelliği; harflerin doğru şekilde yazılmasını kolaylaştıran bir ara yüzle çizgi kontrolü yapılmasına imkân sağlaması.
Öte yandan YEĞİTEK EBA Stüdyolarında öğretmen eşliğinde bir sınıf ortamında okuma yazma öğreten örnek ders videolarının çekimine devam ediliyor. Çekilen bölümler EBA’da yayımlanmaya başladı.

ABC logolu OKU YAZ uygulamasına aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

Oku Yaz Play Store : 
Oku Yaz App Store:  
Etkileşimli Tahta : 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol