Öğretmenlik Korkularınızdan Kurutmanın 7 Yolu

Bu korku, müdürleri odada yürürken birçok öğretmenin gergin olmasının nedenidir. Bu yüzden bir gözlemden önceki gece uyuyamazlar. Bu nedenle bölgelerinin ekonomisini, devlet finansmanını ve finansal sağlığını yakından takip ediyorlar. Ve bu yüzden birçok öğretmen zararlı politikalar, gerçekçi olmayan beklentiler, verilerin yanlış kullanımı ve sistemik sömürü hakkında konuşmaktan korkuyor.

Öğretmenler kariyerlerini asla tamamen kurşun geçirmez hale getiremezler. Devletten fon alan bir devlet kuruluşu için çalıştığımız için, her zaman durgunlukların ve bütçe kesintilerinin insafına kalacağız. Diğer insanlar için çalıştığımız için, her zaman küçük tiranlara, bütçe düşüren Süpervizörlere ve ofis politikalarına karşı savunmasız olacağız. Yine de, öğretmenlerin kendilerini kötü değerlendirmelerden, işten çıkarılmalardan ve işten çıkarmadan korumak için yapabileceği basit şeyler vardır. İşte her öğretmenin kariyerlerini mümkün olduğunca kurşun geçirmez hale getirmek için yapabileceği yedi şey.

1. Yaygın Olmayan Değer Sağlayın
Ana komitenizin işten çıkarmaya asla açık olmayacağınız kadar size değer vermesini sağlamak için her komiteye kaydolmanıza ve okul sonrası her etkinliğe katılmanıza gerek yoktur. Evet ya da emmek olmanıza gerek yok. Ancak kariyerinizi kurşun geçirmez hale getirmek istiyorsanız, nadir bir değer sağlayarak kalabalığın arasından sıyrılmalısınız. Süpervizörler binasını içinde siz olmadan düşündüklerinde, nasıl değiştirileceğinizi merak etmelidirler.

Belki özel program yapmak için gidilecek kişisiniz ve bunu yapmadıysanız iş müdürünüze düşecektir. Belki de disiplinlisiniz, öğrencinin hatalı davranmasıyla ilgileniyorsunuz, böylece müdür her şeyi yapmak zorunda değil. Her yıl yaptığınız ve Kariyer Günü veya yıllık Fark Yaratın Günü projesi gibi okul ve toplum tarafından değer verilen önemli bir projeniz olabilir. Önemli bir ekstra için bilinirseniz, müdürünüzün orada olmadığınızda bir gün hayal etmesini çok daha zor hale getireceksiniz.

2. Beğenilebilir (veya en azından mümkün değil)
Çoğu insan, kariyer başarısını belirleyen yeterlilik olduğuna dair hatalı görüşe sahiptir. İşlerinde daha iyi olanların ödüllendirileceğine ve sonuç alamayanların değerlendirmelerine katılacağına inanıyorlar. Ancak araştırmalar bunun doğru olmadığını gösteriyor. Herkes karizmatik bir yıldızla çalışmak isterken, hiç kimse beceriksiz bir sarsıntıya dayanamazken, yetenekli pislikler ve sevimli tembeller arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda işler daha da karanlıklaşır. Profesörler Tiziana Casciaro ve Miguel Sousa Lobo, birçok işveren yetkinliğin en önemli olduğunu söylerken, eylemlerinin tam tersini ortaya çıkardığını keşfetti. İçin yazma Harvard Business Review , profesörler belirtti:

“Kişisel duygular, iş ilişkilerinin oluşturulmasında — işteki dostluklar değil, iş odaklı ilişkiler - yaygın olarak kabul edilenden daha önemli bir rol oynamıştır. Yetkinlik değerlendirmelerinden bile daha önemliydi. Aslında, duygular bir kapı faktörü olarak işe yaradı: Birisi şiddetle beğenilmezse, yetkin olup olmadığının neredeyse alakasız olduğunu gördük; insanlar yine de onunla çalışmak istemeyecek. Aksine, eğer biri sevilirse, meslektaşları sunduğu her türlü yetkinliği arayacaktır. Ve bu eğilim yalnızca aşırı durumlarda mevcut değildi; yönetim kurulu genelinde doğruydu. Genel olarak konuşursak, biraz fazladan bir olasılık, birisinin birlikte çalışmasını arzulamada biraz fazladan yeterlilikten daha uzun bir yol kat eder. ”

Araştırmacılar ayrıca var bulundu daha hoş bir hekim olduğunu, daha az olasıdır o tıbbi uygulama hatası için dava edilecek ve daha büyük olasılıkla sen olmak odaklanmak durumunda işe almak için konum sevdim vurgulamak eğer daha muhtemel işverenler tarafından senin Beceriler. İnsanlar sevimli insanlarla çalışmak istiyor. Öğretmenleri bırakmak söz konusu olduğunda, eğer herkes sizi hor görürse, bir öğretmenin ne kadar iyi olduğunuz önemli değildir.

3. Öğrencileri ve Velileri Mutlu Edin
Öğrenciler ve veliler tarafından ne kadar çok sevilirseniz, yöneticilerin gitmesine izin verme riski o kadar yüksek olur. Okullar olumsuz basından nefret eder ve öğrenciler ve ebeveynler popüler bir öğretmenin kaybına halkın uyması gibi hiçbir şey negatif basın üretmez. Haber kuruluşları bu şeyi yer. Kariyerinizi kurşun geçirmez hale getirmek için, sizin adınıza konuşmak üzere Kurul toplantılarında görünecekleri ölçüde, “müşterilerinizden”, hizmet verdiğiniz öğrencilerden ve ebeveynlerden memnun olmaya odaklanın. En çok ebeveyn talebini alan öğretmen olun. Bırakırsanız, topluluktan duygusal bir tepki yaratacak ve Facebook sıralarına ve haber öykülerine yol açacak öğretmen olun. Yöneticilerin ateşe cüret edemeyeceği türden bir öğretmen olun çünkü eğer yaparlarsa ne tür bir cehennem yağacaklarını biliyorlar.

4. Yanal olarak şikayet edin
Burada “Şikayet Etme” yazmayı düşündüm, ama 20 yıldır öğretmenim ve sadece şikayet etmeyen üç öğretmenle tanıştım, bu da beni şikayet etmenin muhtemelen rasyonel, kaçınılmaz ve belki de olduğuna inanmamı sağlıyor. stresi hafifletmek için sağlıklı bir yol bile. Bugün halk eğitiminin durumu göz önüne alındığında, şikayet etmeyenlerin dikkat çekip çekmediğini merak etmeliyim.

Bütün bunlar söyledi, kimse gerçekten bir şikayetçiyi sevmiyor. Bu prensipleri içerir. Ve eğer müdürler önce adadan kimin kovulduğuna karar vermek zorunda kalırlarsa, şikayetçileri kaldırmak isteyeceklerine bahse girebilirsiniz. Binanızdaki profesyonel uzmanlar ve kapıcılar da öğretmen problemlerinizi duymak istemiyor; kendilerine ait ve bazıları sizinkinden daha kötü. Yani şikayet ettiğinizde, yanlamasına yapın. İş arkadaşlarınıza şikayet edin. Sonuçta bu şeyde birliktesiniz ve bazen hayal kırıklıklarınızda yalnız olmadığınızı bilmek güzel. Bu şekilde şikayet etmek aslında iş arkadaşlarını bir araya getirebilir.

5. İşletmenizi Yönetin
Çoğu müdür size işinizi kolaylaştırmak için orada olduklarını söyleyecektir. Etkili öğretime karşı karşılaştığınız engelleri kaldırmak için yardımlarına başvurmanızı teşvik edebilirler. Hatta bazıları ofis tavsiyelerini içerecek davranışların ve sonuçların bir listesini geliştirmek için personel ile birlikte çalışabilirler. Bunu, öğretmenlerin kendilerine belirli kuralları ihlal eden öğrencileri göndermelerini istedikleri anlamına gelebilir.

Dikkatli olun ve bir öğrenci yazmadan önce durumu müdürünüzün bakış açısından düşünün. Onlar meşgul. Başa çıkmak için çok sorunları var. Onlara bir öğrenci gönderdiğinizde, onlara daha fazla iş vereceksiniz. Çok iyi bir sebebin olsa iyi olur. İyi müdürler tüm doğru şeyleri söyleyecek olsa da, gerçek şu ki hiçbir müdür, ofislerinde yanlış davranan öğrencilerin olmasını beklemez. Özellikle bu öğrenciler aynı öğretmenden geliyorlarsa buna kızıyorlar. Ve eğer öğretmen, sorun bile olmadığı zamanlarda sorunlarını ofise gönderirse buna gerçekten kızıyorlar. Derslerinizin küfür, hafif saygısızlık ve ara sıra kesintileri ile başa çıkın. İşinizi halledin. Kendi sonuçlarınızı mümkün olduğunca verin. Ebeveynleri kendiniz arayın. Mümkün olan en büyük ölçüde,

6. Özel Anlaşmaya katılmıyorum
Bir keresinde personel toplantılarında müdürümüzü düzenli olarak sorgulayacak ve eleştirecek bir öğretmenle çalıştım. Nedenini hiç anlamadım. Elbette, öğretmenler müdürlerine düzenli olarak katılmıyorlar ve bazen politika kararları sorgulanıyor. Ancak bunu herkesin önünde, personelin diğer tüm üyelerinin önünde verimsizdir. Size meslektaşlarınızın saygısını kazandırabilir, ancak patronunuzu savunmaya geçirir, bu da yüzünü kurtarmak için daha da derin kazmasına neden olacak bir konumdur. Açıkça patronu çağırmak da öğretmeni ve müdürü çekişmeli bir konuma sokar, bu yüzden insan duygularının tüm spektrumuna sahip olan müdür, skoru bile bulmanın yollarını aradığında sürpriz olmamalıdır. Öğretmenler meslektaşlarının, ebeveynlerinin veya öğrencilerinin önünde çağrılmak istemiyor. Eleştirilecek olursak, özel olarak yapılmasını istiyoruz. Müdürünüz için de aynısını yapın. Kararlarıyla ilgili bir sorununuz varsa, toplantı isteyin, e-posta gönderin veya telefon görüşmesi yapın. Değerlendirmenizi yapan kişiye gereksiz yere düşman yapmayın.

7. Geribildirim İsteyin
İşinizi devam ettirmek için harika bir öğretmen olmanıza gerek yok. Bu çok açık. Çoğu durumda, özellikle hoşlanıyorsanız ve müdürünüz için ek sorunlara neden değilseniz, iyi olmanıza bile gerek yoktur. Yapmanız gereken, özellikle de binanızdaki daha iyi eğitimcilerden biri değilseniz, oraya gitmeye çalıştığınızı göstermek. Bir sürü konferansa kaydolmanıza veya okuduğunuz profesyonel makalelerden ve öğretim kitaplarından sürekli bahsetmenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken geri bildirim istemektir. Müdürünüzü odanıza davet edin. Ne gözlemlediğine dair dürüst fikrini isteyin. Onlardan öğrenmek için binadaki diğer öğretmenleri ziyaret etmelerini isteyin. Kitap önerileri isteyin. İşinizde daha iyi olmak için yatırım yaptığınızı gösterin.

İki Alternatif ve Tehlikeleri
Ayrıca bir emzik olabilir. Birçok insan. Müdürünüzü mutlu etmek için geriye doğru eğilebilirsiniz. Personel toplantılarında ona iltifat edebilirsiniz. Öğretiniz hakkında geri bildirimde bulunduğunda ona bir teşekkür kartı gönderebilirsiniz. İlçenin öğretmenleri sıkmaya çalıştığı her ekstra iş için gönüllü olabilirsiniz ve hatta iyilik yapmak için arayışınızda meslektaşlarınızla mücadele edebilirsiniz. Kibirli davranışlarla kendinizi kötüleştirebilirsiniz.

Tüm bunlar işe yarayabilir, ancak tehlikeler çoktur ve getirisi buna değmez. Çoğunlukla birlikte çalışacağınız meslektaşlarınızı müdürünüz için çalışacağınızdan çok daha uzun süre yabancılaştıracaksınız. Muhtemelen yalnız kalacaksınız, bu bu meslekte olmak kötü bir şey. Ve ne için? Yine de saklayacağınız bir işi tutmak için? Eğitim, patronu emmenin sizi hiçbir yere götürmediği bir alandır. Daha fazla ödeme almayacaksınız ve promosyon almayacaksınız. Yaptığınız aynı işi yapmaya devam edeceksiniz, sadece herkes senden nefret edecek ve arkanızdan konuşacak.

Alternatif olarak, bu makaledeki tavsiyeyi takip edebilirsiniz , bu da eşek için büyük bir acı olduğunu düşündürmektedir (çünkü süpervizörler, bırakılırlarsa dev bir uyum göstermeyecek zayıf insanları kovma eğilimindedir), kalp krizi veya nöbet geçiriyor, ve ayrımcılık iddiası. Bu stratejilerdeki tek sorun, işinizi koruduğunuzda, hala kendinizle yaşamak zorunda olduğunuzdur.

Kurşun geçirmezlik aslında oldukça basit
Yukarıdakilerin çoğunu anlattığı basit bir hikayeyle özetleyen bir müdür tanıyorum. Bu müdürün binasında eski bir profesyonel sporcu olan bir öğretmen vardır. Sınıfı düzenli olarak okuldaki en yüksek sınıftır. Odasının yanından geçtiğinizde nadiren masalarında sessizce oturan çocukları görürsünüz. Binadaki diğer öğretmenler sınıf yönetiminden şikayet ediyor ve en etkili eğitimci olmadığına inandıklarını ima ediyorlar. Ama müdürü bana, “Onu seviyorum. Benden asla kötü bir değerlendirme almayacak çünkü öğrenciler onu seviyor, ebeveynler bana 'Çocuğum okulu hiç sevmedi ve bu yıl onu seviyor' diyen mektuplar yazıyor ve hiçbir şeyden şikayet etmiyor. ”

Müdürler de insandır; bunu hatırlamak öğretmenlere yardım eder. Müdürler sorunlarınızı duymak istemiyorlar. Tüm sorunlarınızı çözmek istemiyorlar. Başkalarının önünde eleştirilmek istemiyorlar. Hoş öğretmenleri severler. İşlerini kolaylaştıran öğretmenleri takdir ediyorlar. Öğrencilerin ve velilerin sevdiği öğretmenleri tutmak istiyorlar. Eğer müdür olsaydınız değer vereceğiniz türden bir öğretmen olarak kariyerinizi kurşun geçirmez hale getirin.

Kaynak: http://teacherhabits.com/7-ways-to-bulletproof-your-teaching-career/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol