Öğretmenlerin Seminer Haftası Uyum Programı. Öğretmenlerin Seminer Haftası Ve Seminer Sonrası Yapması Gerekenler Listesi

SEMİNER HAFTASI UYUM PROGRAMI
Öğretmenlerin Seminer Haftası Öncesi ve Sırasında Yapması gerekenler: 
1. Parmak arası terlikler, ip askılı ya da askılı kıyafetler ve şortlar dolapta bir kenara toplanır ve ilk gün için okula uyumlu kıyafetler seçilir. 
2. Kadın öğretmenler için yaz boyu kendi haline bırakılan saçlar şekle sokulur, varsa beyazlar boyanmak suretiyle kapatılır. Kapalı öğretmenlerimiz için şallar ve eşarplar ütülenir. 
3. Erkek öğretmenler için yaz boyu kendi haline bırakılan saç, sakal, bıyık kesilir ya da inceltilir. 
4. Bir gece öncesinden erkenden uyumaya çekilinir ama yaza alışmış bünye buna izin vermeyeceği için yatakta dönüp durulan, kendi kendiyle dövüşülen bir gece geçirilir. 
5. Sabah gözler kan çanağı, sallanarak ve sağa sola çarpılarak uyanmanın ardından erkekler güzel bir kahvaltı çekmek kadınlar da eyeliner çekmek derdiyle koşturur. 
6. Eğer ki emanet edilecek bir aile büyüğü bulunmuyorsa çocuklar da öğretmen olan anne ya da babalarıyla birlikte uyum haftasına dahil olmak zorundadır. Sabah onların hazırlanması için ekstra bir saat düşünülerek alarmlar ayarlanmalıdır.
7. Herhangi bir vasıtayla ya da tabanvay ile okula gitmek için evden çıkılmışken sokaklar göze tenha ve yabancı görünebilir ya da trafik çilesi kahredebilir. Bu sebeple psikolojiyi sağlam tutmak önemlidir. 
8. Okula ulaşıldığında uzun bir selamlaşma, sarılma, öpme, tokalaşma vs maratonu sonrası elde/yüzde hafif uyuşmalar hissedilebilir. Okul ortamındaki toz ve her türlü mikroplara karşı ıslak mendil bulundurmak faydalı da olabilir. 
9. Çay parasını toplayacak kişinin belirlenmesi günün önemli gündem maddelerindendir. İlk günden tedarikli gitmek ( ay sonundaki boş cüzdana ve ek derssizliğe kahrederek) tavsiye edilir. 
10. Dersliklere, hangisi benim olsa daha iyi diye önceden göz atıp toplantıda öne atılanlar olabileceği için, sona kalıp en soğuk/karanlık/küçük sınıfa kalmamak isteyenlerin küçük boşluklardan faydalanıp sınıfları gezmesinde yarar vardır. 
11. Tatilde sizden daha çok yer gezdiği ile övünecek sürekli anlatacak ve yat turlarından, otellerin animatörlerinden dem vuracaklara karşı tatilinizin evde geçişini kişisel tercihiniz olarak dik bir duruşla belirtmeniz de tavsiye listesindedir. 
12. İlk günden çalışma ve çalıştırma azminde olan idarecilere karşı birlik olunuz. İki aydır okulu bekledikleri için psikolojinizi anlamayacaklarını unutmayınız.
13. Aşağıdaki gibi bir öğretmenler odası ortamı hayal ürünüdür. Aldırmayınız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13