Öğretmenlerin öğrencilerin mükemmeliyetçiliği aşmalarına yardımcı olmalarının 4 yolu

Geçtiğimiz Cuma günü Tes , Devlet Kız Çocuk Okulları Birliği'nin yıllık konferansına katıldı. Gün boyunca tekrarlanan bir konu, kızlara daha fazla risk almalarına yardım etmenin ve sağlıksız mükemmeliyetçilik düzeylerini aşmalarına yardım etmenin zorluğuydu.

Öyleyse, öğretmenler öğrencilerin güvenlerini artırmak ve yeni şeyler yaparken kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için ne yapmalı?

İlgili:  Mükemmeliyetçilere nasıl yardımcı olunur?

Mükemmeliyetçilik:  Talep eden mükemmellik başarısızlık korkusuna yol açar…

Hızlı okuma:  'Öğretmenlerin mutluluğu modellemesi gerekir'

1. Öğrencileri çok fazla güvendirmemeye çalışın
Bu, sezgisel görünebilir gibi gelebilir - öğretmenler öğrencilerin kendilerini güvende ve mutlu hissetmelerine yardımcı olmak ister. Bununla birlikte, Charlie Waller Memorial Trust'tan Jenny Langley - depresyonlu gençlere yardım eden bir hayır kurumu - bunun öğrencilerin uzun vadede kendilerine olan kuşkularını basitçe güçlendirebileceği konusunda uyarıyor.

“Gerçekten iyi notlar alıyor olsalar bile, sizi kontrol etmeye devam ediyorlar” dedi. “Onlara güvence verirseniz, geri gelmeye devam ediyorlar, çünkü her seferinde biraz daha az yardımcı oluyor, bu yüzden gittikçe daha fazlasını istemeleri gerekiyor.”

Bayan Langley, öğrencilere güven vermemenizi rahatsız veya sıkıntılı hissetmenize neden olabilirken, nihayetinde öğrencilerin korkularını "sakin, sıcak ve bulanık" bir yaklaşımla cevaplamanın işe yaramadığını - değişimin rahatsızlıktan kaynaklandığını söyledi.

“Sıkıntı hissetmenin nasıl bir sorun olmadığını modellemeliyiz.”

2. Sağlıksız mükemmeliyetçilik seviyelerinin belirtilerine dikkat edin (ve bunun sadece kızlar için geçerli olduğunu varsaymayın)
Mükemmeliyetçilik klişeleşmiş olarak kızlarla ilişkilidir, ancak Bayan Langley, oğlunun genç anoreksi ile ilgili deneyimlerinden de bahsetti. Çocukların eşit baskı seviyelerinde olabileceğini bilmek önemlidir.

Mükemmeliyetçi olan gençlerin, ya elde etmeleri gereken notlar ya da yeme alışkanlıkları hakkında esnek olmayan, sağlıksız kurallar geliştirmeye başlayabileceğini söyledi.

“Endişeniz arttıkça, emniyet stratejiniz olduğu gibi katı kurallar geliştirme eğilimindesiniz. Sınavlar civarında olabilir - 'İlk üçe girmeliyim veya yüzde 80 veya 9 almalıyım'. Ya da egzersiz yapmak ya da yeme alışkanlıklarıyla ilgili olabilir. ”

3. Güvenlik açığınızı gösterin
Yine, bu tavsiye NQT'lere verilen ortak tavsiyelerin bir kısmı karşısında uçuyor gibi görünüyor - "Noel'e kadar gülümsemeyin", kimse? Bununla birlikte, hem Bayan Langley hem de ABD'deki Philadelphia'daki Barış Leydi Akademisi'nin direktör yardımcısı olan Bridget Ouimette, konferansta dinleyicilere, öğrencilere kırılganlık göstermelerini ve başarısızlıkla nasıl başa çıkacaklarını modellemelerini tavsiye etti.

Kendini itiraf eden bir mükemmeliyetçi Bayan Langley şöyle dedi: “Hata yapmak sorun değil ve bakıcılara çocuklarına nasıl bakacaklarını öğretirken, hayatın sıkıntı verici olduğunu göstermek için rol modeline ihtiyacım var. bu sıkıntıya tahammül edebiliyorum. ”

Konuşmasında, Bayan Ouimette, yetişkinlerin farkında olmadan başarısızlık korkusunu nasıl modelleyebileceğini söyledi.

“Kızlarımızla riskten kaçınma riskini masum bir şekilde nasıl güçlendiririz? Onların önünde kendimiz için çok zor olmamalıyız.

“Onlardan iltifatlar kabul edebilmek benim için de önemliydi, aynı zamanda sahip olmak,“ Mükemmel değilim ”.

“Beni algıladıklarına rağmen, gerçekten zor olduğunu ve kesinlikle elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını bilmelerini istiyorum.”

4. Dışsal kazanımlara karşı risk almayı teşvik etmek
Bayan Ouimette, mükemmeliyetçiliğin özellikle kızları etkileyebileceğini söyledi ve öğretmenlere daha az rekabetçi bir sınıf ortamı oluşturarak risk almayı teşvik etmelerini tavsiye etti. Çeşitli başarı biçimlerinin kutlanmasının bu konuda yardımcı olabileceğini söyledi.

“Yukarı doğru hareket eden topluluklarda, başarının tanımı gerçekten dar ve dışsal olarak tanımlanmış. Ve okulumda ve Amerika'daki birçok kız okulunun, prestijli bir üniversiteye girmekle ilgili olduğunu biliyorum, bu yüzden kızlar kendilerini çok baskı altında hissediyorlar.

“Katıldıkları her şey gerçekten bir özgeçmiş oluşturucusudur. Öğrenciler bana dürüstçe anlattılar, 'Bu kulübü yapıyorum çünkü özgeçmişime iyi görüneceğini biliyorum.”

Öğretmenlerin, işbirlikçi çalışmalarla düşük riskli risk almanın teşvik edildiği bir sınıf ortamı yaratması gerektiğini söyledi.

 “Mükemmeliyetçilik gerçekten iki renkli, siyah-beyaz düşünceyle karakterizedir,” dedi Bayan Ouimette. ”Kelimelerin tam anlamıyla duydum -“ Bunu başaramazsam evsiz kalacağım ”ya da beşinci bir Sınıf öğrencisi [6. sınıf öğrencisi], 'Bu projede başarılı olmazsam evlenmeyeceğim'. ”

Öğrenciye, bir tarihte ilkokul notları hakkında hiç bir şey sorulmadığını bildirdiğini belirtti. 

“Ama bu sonuca atlaması şaşırtıcıydı” dedi. 

Ouimette, daha az rekabetçi bir ortamda, gruplar halinde çalışmak öğrencilerin felaket olarak da bilinen bu tür bir düşünceden kaçınmasına ve başarısızlığı deneyimlemeye daha istekli olmalarına yardımcı olabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol