Öğretmenlerin ihtiyaçlarının dinlenerek desteklenmesi

Öğretmenlerin ihtiyaçlarının dinlenerek desteklenmesi, güçlü bir meslektaşlık kültürünün yaratılması ve mükemmel öğretmenlerin bulunması için anahtardır
Ve bu bir sarma! Yıl 6 kitaplarda, ve bu benim sınıf öğretmeni olarak zamanımı tamamlıyor .... Tüm öğretmen arkadaşlarıma, arkadaşlara, akıl hocalarına ve öğrencilere: Anılarınız için teşekkürler. Güzel bir bölümdü. ”Bu, Sanford, Florida'da eski bir birinci sınıf öğretmeni olan Holly Newton'dan bir alıntıdır, ancak birçok öğretmenden gelebilirdi.

Yaz tatilinde, okul yılının anıları birçok öğretmene kendi özbakışları ile girmeye başlar, ancak diğerleri için bu bir geçiş zamanı ve güle güle zamanıdır - birçok öğretmen kararlarını sadece okullarını değil ama aynı zamanda öğretim kariyeri.

Ülkede okullarda öğretmenlik tutmanın önemli bir sorun olduğu ve bu stresin bir neden olduğu bir sır değildir. Bir son rapor Penn State Üniversitesi ve kar amacı gütmeyen Robert Wood Johnson Vakfı öğretmenlerin yüzde 46'sı eğitim yılında yüksek günlük stres rapor iddia ediyor. Bu, ABD'deki tüm meslek grupları arasında hemşirelerle en yüksek oran olarak bağlanmıştır. Öğretmen stresine en çok katkıda bulunanlar okullarının liderliği, kültürü ve iklimidir.

Ülkenin dört bir yanındaki tüm yaz müdürleri mülakatlarda oturuyor, ihtiyaçları ve öğrencilerin ihtiyaçları için en iyi adayları bulmaya çalışıyorlar. Orada bulundum ve bu kolay bir iş değil. Ancak, okul ihtiyaçlarının dinlenmesi sırasında öğretmenlerin gelişimini ve desteğini geliştirmeye hazır değilse, mükemmel adayı bulma çabası devam edecektir.

Ülke çapında eğitimcilerle konuştuktan sonra, çoğu zaman onları kimse dinlemediklerini hissettim. Bu, ilçeler ve aslında bir bütün olarak ülke genelinde yoğun ilgi gerektiren bir sistem sorunu olsa da, öğretmenlerin seslerinin kendi okullarında duyulması temel olarak zorunludur. Bu yüzden okulum son birkaç yılını normlar yaratarak geçirdi - bu yüzden harika öğretmenler öğretmeye devam edeceklerdi.
ÖNCE ANLAMAK, SONRA ANLAŞMAK
Yüksek Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabında , gerçek dönüştürücü liderliğin anahtarı Alışkanlık 5'de yer almaktadır: Önce anlayın, sonra anlaşılmalıdır. Okul liderleri, öğretmenlerin bir yanıtı düşünmeden söylediklerini dinlemek için zaman, mekan ve izinleri birleştirmelidir. Yöneticiler öğretmenlerinin bakış açılarını anlamayı amaçladıkça, öğretmenlik problemi olarak okulun kültüründe yanlış yorumlanma tehdidine yol açabilirler.

just-dinleyebilirsiniz güven, destek ve işbirliği birine bir okulun kültürünü dönüştürmek aynı zamana liderleri bir çözüm veya bir önlem bulmaya çalışıyor olmadan personel dinlemek Liderler. Öğretmenlerin, hem liderlik hem de okul içindeki kültür tarafından kendilerine sunulan talepler aracılığıyla yaşadıkları streslere çözüm üretme konusunda bir sese sahip olmalarına izin verilmelidir.

Bu dinleme ortamını yaratma çabalarımızın bir parçası olarak, okulumdaki personel toplantıları Alışkanlık 5'e dayanıyor ve genellikle daire içinde herkesin birbirlerini paylaşırken veya dinlerken görmelerini sağlayan bir daire biçiminde gerçekleşiyor . Konuşacak zeminin kim olduğunu göstermek için konuşan bir sopayı kullanırız - ve daha da önemlisi, bu da bana dahil olmak üzere, katılımcıları dinlemeye izin verir. Okul çapında endişeleri çevreye taşıyoruz ve herkesin fikirlerini paylaşma şansı var.

Bir katılımcı olarak, okul müdürü bireysel öğretmen veya okul çapında kaygıları duyabilir ve gerekirse gerçek ve otantik destek sağlayabilir. Alışkanlık 5 kavramı, hem bireysel hem de okul çapında ihtiyaçların daha iyi anlaşılması için öğretmenlerle hem resmi hem de gayri resmi konuşmalarda kullanılabilir.

Habit 5'in bu normuna katılmaya başladığımızda, daha önce bildiğim kadarıyla, öğretmenlerin deneyimlerinin çok daha fazla olduğunu fark ettim. Ayrıca, öğretmenlerin liderleri kendileriyle beklentileri modellediklerinde öğrencilerle alışkanlık kazanma eğiliminde olduklarını fark ettim. Empatik dinleme ve otantik destek ile bir bağlantı kurdu.

Okulum, hepimiz için ve öğrencilerimiz için en iyi olanı yapmaya kararlı olduğumuz anlayışıyla, daha önce alışkanlık haline gelmiş bir zihniyet altında faaliyet göstermeye Alışkanlık 5'i daha da geliştirdi. Bu kavramı geliştirdik çünkü birbirimizin hata yapmasını beklemiyoruz, çünkü önce anlamaya ve anlaşılmaya çalışıyoruz. Travma konusunda bilgilendirilmiş bir okul olarak, “Size ne oldu?” Diye sorduğumuz öğrencilerden “Neyin var?” Sorusunu gerçekten değiştirdik. Bu kavram, binadaki yetişkinlere de uygulanabilir.

Günlük yaptığımız iş stresli - bu inkar edilemez. Ayrıca, vahiy travmanın ve stresin değer verdiğimiz ilişkiler üzerindeki etkilerini anlıyoruz . Eğer bir meslektaşım hayal kırıklığına uğrarsa ya da üretken olmayan bir tavırla tepki verirse, duruma önyargılı bir zihniyetle yaklaşırız. Bu, sorumluluğu ortadan kaldırmaz, ancak destek ve anlayışla empatik bir duruma yaklaşmak, meslektaşlık kültürü oluştururken üretken savunmasızlık sağlar.

Öğretmenlerin duyduklarını hissettirme çabalarımız okulumda iyileştirilmiş koşullara sahip oldu - öğretmenimizin tutulması iyileşti ve anonim iklim araştırması verileri, öğretmenlerin iklimi geliştirdiğine inandığını gösteriyor, çünkü bu yanıt gösteriyor ki: “Mükemmel personel ilişkileri, destekleyici kazan-kazan tutumları işbirliği, destekleyici yönetim, kendi eğitim kararlarımı vermek için bir profesyonel olarak yönetim güveni. ”Bu, her sorunu çözdüğümüz anlamına gelmez - bu, onları birlikte çözmeye çalışmaktan kendimizi emin hissediyoruz demektir.

Kaynak: https://www.edutopia.org/article/when-leaders-seek-first-understand

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13