Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla eğitimler gerçekleştirilecek

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile Patent-Faydalı Model ve Marka-Tescil çalışmaları ve TÜBİTAK Projeleri konularında eğitimler gerçekleştirilecektir. Aktif çevrimiçi-uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşecek eğitim faaliyetine 2000 öğretmenin katılması planlanmaktadır.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamındaki okullarımızda görev yapan alan öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşecek Patent-Faydalı Model Marka-Tescil İşlemleri ve TÜBİTAK Projeleri Eğitimleri, Zoom alt yapısı kullanılarak toplamda 4 grup için 4 günlük program halinde yapılacaktır.

Bakanlığımızca 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında başlatılan Patent-Faydalı Model ve Marka-Tescil farkındalığı kapsamında yapılacak bu eğitimlerin yaygınlaştırılması ve önümüzdeki yıl içerisinde Genel Müdürlüğümüze bağlı  "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ve AR-Ge Merkezleri kapsamındaki okullarımızda görev yapan tüm öğretmenlerimizin eğitimlere katılımı hedeflenmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol