Öğretmenler Uçağı Sınıfta Eğitim Aracı Olarak Nasıl Kullanabilir?

Frankie Wallace tarafından
Son yıllarda, dronlar askeri köklerini attılar ve işletmeler ve bireyler tarafından kullanılan ana akıma katıldılar. Business Insider'a göre yalnızca 2016 yılında dünya genelinde yaklaşık 2.2 milyon dron satıldı ve uçak satışlarının 2021 yılına kadar 12 milyar doları aşması bekleniyor .

Bu tahmini satış numaraları üç ana uçağı bir araya getirmektedir: Tüketici, ticari (işletme dronları da denir) ve hükümet. Drone teknolojisinin tüm yönleri benzerlikleri paylaşıyor ve topluma çeşitli şekillerde fayda sağlıyor. Ticari düzeyde, dronlar emlak, tarım ve haritacılık gibi birçok endüstriyi olumlu yönde etkiledi. Drone teknolojisi o kadar kullanışlı ve her yerde olsa bile, sınıfa girmiş bile. 

Her yaştan öğrencilerin büyülü olmaları ve dronlar tarafından meşgul olmaları muhtemeldir ve dron teknolojisinin akademik değeri inkar edilemez. Günümüzün ileri görüşlü eğitimciler, uçağı, öğrencilerini belirli bir kariyer yoluna yönlendirebilecek bir eğitim aracı olarak görüyorlar. Öğrencilerinizin yaşı ne olursa olsun, onları dronların ilkelerini ve uygulamalarını kolayca tanıtabilir, hatta onlara teknolojiyi ilk elden bile gösterebilirsiniz. 

Uçağı Sınıf İçine Entegre Etme
Bazı eğitimciler sınıfta dronların kullanılmasına o kadar adamıştır ki, aslında Federal Havacılık İdaresi (FAA) sertifikalı drone pilotları olmuşlardır. Colorado Springs'deki iki eğitimci, son zamanlarda bunun için manşetlerde bulundu. Sırasıyla ortaokul ve liseyi öğreten Ray Sevits ve David Steele, 2018 yazında iki hafta boyunca drone teknolojisini ilk elden öğrenmek için harcadılar ve şimdi bu bilgileri sınıflarına getirdiler .  

Öğrencileri insansız uçakları kullanmayı, insansız uçakları tasarlamayı ve inşa etmeyi ve bazen de bir tamirci olarak çalışmayı ve tüm sorunları sürdürmeyi ve onarmayı öğrenir. Ancak, doğrudan dronlarla çalışmak, potansiyel sınıf uygulamalarının sadece küçük bir kısmıdır. Öğrenciler ayrıca uçuş simülasyon yazılımıyla etkileşime girebilir veya sayısız drone teknolojisinin uygulamalarını inceleyebilir. 

Bir eğitimci olarak, SOAR insansız hava aracı eğitim modeli altında öğretmeyi seçebilirsiniz. SOAR kısaltması:

Güvenlik (etik ve yasal kullanım)
Operasyon (uçuş ve bakım)
Aktif öğrenme (problem çözme sürecine katılım)
Araştırma (pratik uygulamalar)
SOAR ilkelerine bağlı kalarak, her yaştan öğrencilere drone eğitimi için çok yönlü ve kapsamlı bir model getirebilirsiniz.

Ticari Sektörlerde Drone Teknolojisi
Uçağın teknolojisi ve / veya uçuş deneyiminin anlaşılması, öğrencilerinize iş piyasasına girdiklerinde bacaklarını açabilir. Dronlar gittikçe artan sayıda endüstride kullanılmaktadır ve ticari ortamlarda dronların en yaygın kullanım alanlarından biri, özellikle pazarlama amacıyla fotoğrafçılık alanındadır.

Emlak endüstrisi içinde, dronlar potansiyel alıcılara mülklere ve çevresindeki mahalleye kuş bakışı veren bir pazarlama aracı haline geliyor. Gayrimenkul uzmanları, başarılı ticari emlak uçağı fotoğrafçılarının fotoğrafçılığa meraklı olan ve kendi vasıflı uçaklarını ustalıkla idare edebilecekleri olduğunu bildirdi. Bu beceriler bir ilk veya orta seviye eğitim ortamında geliştirildiğinde, öğrenciler gayrimenkul fotoğrafçılığı endüstrisinde sıçrama yapma şansına daha fazla sahipler.

Drone operatörleri için artan bir talebe sahip olan bir başka endüstri, özellikle nakliye ve lojistik konusunda e-ticarettir. Amazon, ABD'deki e-ticaretteki en büyük isim olup, yalnızca 2015'teki toplam e-ticaret büyümesinin% 50'sini oluşturur . Şirket, sipariş yerine getirme sürecini kolaylaştıracak yenilikçi teknolojiler aramaya devam ediyor ve dronlar Amazon iş planının bir parçası haline geldi. Yakın gelecekte, özerk teslim dronları Amazon depolarından doğrudan tüketici kapılarına paketleri taşıyabilir. 

Dronlar Topluma Nasıl Yararlanabilir?
Drone operasyonunda geçmişi olan öğrenciler, emlak fotoğrafçılığı ve e-ticaret alanlarında hızlı bir şekilde istihdamı sağlayabilirler. Ancak drone teknolojisi yalnızca ticari amaçlarla kullanılmaz ve öğrencilerinizi drone operasyonunun potansiyel insani yönleriyle tanıştırabilirsiniz.

USC'deki Keck Tıp Okulu'na göre “Dronlar, felaket kurtarma çabalarında ve küresel sağlık girişimlerinde özel bir vaat göstermiş, halk sağlığı ve insani yardım kuruluşları için önemli bir araç haline gelmiştir” dedi . Dronların felaket kurtarma sürecinde, zararı değerlendirme, yerdeki kurtarma ekiplerini kaçırabilecek mağdurları tespit etme ve malzemeleri ve ilaçları kırsal alanlara taşıma gibi bir dizi kullanımı vardır. 

Sınıfta, dronların halk sağlığı ortamlarında kullanımı hakkında tartışmalar başlatabilir ve öğrencileri insansız hava araçlarının faydalı olabileceği benzer uygulamalar bulmaya teşvik edebilirsiniz. Dahası, öğrenciler afet yardımı durumlarında uçağın verimliliğini sahte tedarik düşüşleri gerçekleştirerek test edebilir. Öğrencilerin drone'ları drone arzı düşüş zamanlarını yerdeki araç arzı düşüşleriyle karşılaştırabilir ve hangi takımın mağdurlara daha çabuk ulaştığını görmek bir yarış haline gelebilir.

Dil öğrenme uygulamalarından dronlara kadar modern teknoloji, sınıflarımızı derinlemesine değiştirmeye devam ediyor. Öğretmenler, öğrencileri arasında gelecekteki başarı şansını arttırmak için bu teknolojilerden faydalanma sorumluluğuna sahiptir. Drone teknolojisi, öğrencileri gelişmekte olan endüstrilerdeki işlere hazırlamak için eğlenceli ve pratik bir fırsat sunar.

Kaynak: http://teacherhabits.com/drones-in-the-classroom/

Anahtar Kelimeler:
öğretmenUçakEğitim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol