Öğretmenler neden tatillerde okula gitmemelidir

Bir tatilde çalışmak. Ne hakkında? Öğretmen olmayan arkadaşlarım, çoğu öğretmenin tatillerinde işyerlerine geri dönerek neden “huzur içinde çalışmak” için zaman harcadığını anlayamıyor. “Tatiller işten uzak olmakla ilgili”, ve “Aile ile zaman geçirmeyi amaçlıyorsunuz - işe geri dönmemelisiniz!” Gibi şeyler söylüyorlar. Bu yorumlarla tartışamam - tam olarak tatiller bunun için - Peki neden bu kadar çok öğretmen bu tavsiyeye uymuyor?

Tatillerde okula gelmenin en yaygın iki nedenine göz atalım:

Önceden çok sayıda öğretmenin tatile çıkmaları gerektiği zaman işe gelmelerinin nedeni olduğunu söylediklerini duydum. Sınıfın talepleri, evrak işleri, ders dışı kulüpler ve genel yaşam talepleriyle birlikte, bir bataklıkta boğuluyormuş gibi hissetmenizi sağlayabilir. Hala işaretlediğiniz ek değerlendirmeler veya izleme sistemine veri girişi, hatta hala yazmaya devam ettiğiniz rapor kartları - öğretmenlerin tatil boyunca okulda yaptıkları şeyler. Bu, tüm öğretmenlerin yaşadığı bir şey - ancak, eğer böyle hissediyorsanız , işten uzakta gerçekten iyi ve uygun bir tatilin ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.
İyi görünüyorsa Öğretmenler tatillerde okula giderse, personellerine “gelmek istemeniz durumunda” orada olacaklarını söylemeye dikkat ederler. İyi niyetlerle yapılmasına rağmen, bu aynı zamanda öğretmenlerin cesur bir yüz koyarak ve işe girerek istekli olduklarını göstermeleri gerektiğini düşünmelerini sağlayabilir. Bunu geçmişte kesinlikle yaptım: Sınıfımı dışarıda bırakmak veya lamine edilmeyi bekleyen 100 kaynağa ulaşmak için bu zamanı kullandım. Sonunda yapıcı olmasına rağmen içeri girmek iyi gelmedi.
Resmi: Okul tatilleri öğretmenlerin uzun saatlerini telafi etmiyor

Hızlı okuma:  Öğretmenler tatil olanaklarından nasıl yararlanabilir?

Uzun zamandır beklenen mola: Tatillere saymak sizi kötü bir öğretmen yapmaz

Bunlar tatillerde okula gitmenin en yaygın iki nedeni - işten uzak durmanın en iyi argümanı nedir?

Okul tatillerinde çalışmak
Benim için, senin iyiliğin hakkında. Her yerden gelen çeşitli baskıların olduğu bir işte, tatiliniz önemlidir, böylece pillerinizi şarj edebilir ve geri döndüğünüzde tüm derslerinizi verebilirsiniz. Evrak işleri, aylarca beklettikten sonra boş odayı dekore etmek ya da çocuklarla yüzmeye gitmek ya da hatta uzun zamandır görmediğiniz yaşlı teyzeyi ziyaret etmek için zaman ayırırken bekleyebilir.

Bunun gibi şeyler yapmak sizi beden ve zihin açısından daha iyi hissetmenize ve işe döndüğünüzde ironik, muhtemelen daha üretken hissetmenize neden olur. Mutlu, sağlıklı ve gitmeye hazır olan personelin, tatil sırasında işe gitmek zorunda kaldıkları için yorgunluk ve acı hissi taşıyan personelden daha iyi olacağını düşünüyorum.

İskoçya'daysanız ve tatilinizden bir hafta sonra ayrıldıysanız, lütfen keyfini çıkarın ve şarj edin. Başka bir yere öğretmenlik yapıyorsanız ve tatil hala gelmek üzereyse, lütfen ilkbaharda kendinizi ilk sıraya koymayı düşünün. Avantajları hissedeceksiniz  - ve öğrencileriniz de öyle.

https://www.tes.com/news/why-teachers-shouldnt-go-school-during-holidays

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol