google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Öğretmenler Güvenilir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Son 20 yılın yaklaşık yarısı boyunca başkalarının çocuklarına güvenmiştim. Öğretmen olmaya karar verdiğimde olacağımı biliyordum. Zamanımın çoğunu aktif olarak düşünmemek için işte geçirdiğim kadar büyük bir sorumluluk ve korkutucu. Güvenlikten sorumlu olduğum alan gezilerine büyük gruplar halinde çocuklar götürdüm. Onları öldürebilecek alerjileri olan sayısız öğrenciye ders verdim. Her yıl, hayat kurtarıcı bir epinefrin dozunun nasıl verileceği konusunda eğitildim. Ben bir tek cevap verenin tek öğrencisi benim odamda nöbet geçirmesi gerekirdi. Ebeveynlerin son dakikada aradıkları ulaşım değişiklikleriyle her gün sonunda öğrencilerin doğru otobüslere ya da karşılama alanına girmesinden sorumluyum. Bu konuda başarısız

Ayrıca cumhuriyetin geleceğinden de sorumluyum, ya da bana söylendi. Ekonomist Eric Hanushek , Amerika'daki okullardaki yetersiz öğretimin “kalıcı bir durgunluktan” sorumlu olduğuna ve uluslararası sınavlardaki düşük başarımızın öğrencilerin mezun olduktan sonra iyi, yüksek ücretli işlere erişmelerini engellediğine inanıyor. Eğer öğrenciler üçüncü sınıf sınıfımı bıraktıklarında okumayı öğrenmediyse, işsizlik, madde bağımlılığı ve hapsedilme geleceğine sevk edilirler. Daha da baskıcı olarak, geri çekilme ihtimalleri daha yüksek çıkma olasılığı gibi kendi ciddi sonuçlarıyla ortaya çıkabildiler.

Geçtiğimiz yıl, öğretmenleri öğrencileri (ve kendilerini sanırım) okul tetikçilerinden korumak için silahlandırma fikri kısaca hükmediyordu. Mayıs ayında Florida, öğretmenlerin okulda silah taşımasına izin veren bir yasa çıkardı. Ve kısa bir süre boyunca, korku (tamam, muhtemelen politika oldu) söz konusu olduğunda, eğitim sistemimizi, öğretmenlerini ve ait oldukları sendikaları düzenli olarak susturanlar bile, eğitimcilere etraflarında ısı toplamak için güvenmeye istekliydiler. çocuklar.

İlgili: Yani Şimdi Onlar Öğretmenlere Güveniyorlar?
Bütün bunlar, kendimi güvendiğim bir profesyonel gibi hissetmem gerektiği anlamına geliyor. Her öğretmen gerekir. Gerçekten de çoğu insan öğretmene güveniyor. Gallup'un öğretmenleri tarafından ankete katılanların sadece% 10'u düşük ya da çok dürüstlük ve meslek etiğine sahip olduğunu söyleyerek, en güvenilir mesleklerimizin en üstüne yakın bir yerde öğretmenlik yapıyor.

Öğretmen güveninin paradoksu, öğretmenlerin başkalarının çocuklarına, cumhuriyetin geleceğine ve ateşli silahlara güvenilirken, renkli fotokopi makinesine güvenmediğimizdir. Ve güvensizlik pahalı mürekkep kartuşlarıyla bitmiyor. Öğretmenler, güvenilemeyecekleri konusunda net bir mesaj gönderen günlük bir öfke dozuna maruz kalmaktadır. İşte on.

Öğretmenler, güvenilemeyecekleri konusunda net bir mesaj gönderen günlük bir öfke dozuna maruz kalmaktadır.TWEET İÇİN TIKLAYIN
Kopya
Belirtildiği gibi, çoğu öğretmen renkli bir fotokopi makinesine erişemez. Erişimi olanların çoğunun önce izin alması gerekir. Siyah beyaz kopyalara gelince, önceki bölgem de burada güvenmiyordu. Yepyeni makinelere yazmak için her öğretmene bir kullanıcı adı ve şifre verildi. Bu bölge tarafından devre dışı bırakılabilecek bir özellikti. Öyle değildi. Böyle bir politika, ilçede her öğretmenin kaç kopya koyduğu konusunda sekmelerde bulunmasına izin verdi. Ve yaptıklarını takip et. Her yıl, bize numaramızı söyleyen ve ortalamayla karşılaştıran bir e-posta alırız. Bölge aynı zamanda binaları karşılaştırdı; bunun net bir şekilde, bazılarının çok fazla kopya çıkardığı anlaşılıyor. Merkez ofiste olanlar bunun bir gizem olduğunu nasıl belirledi?

Binaya Erişim
Bazı öğretmenlerin binalarına gece, hafta sonları veya aralarda girmeleri konusunda güvenilmez. Yıllarca karıma anahtar verilmedi. Anahtarlar verildiğinde (öğretmenlerin okul sürelerinin ardından benimsemiş oldukları kale zihniyeti sayesinde normal okul saatlerinde girmeleri gerektiğine göre), alarm sistemini devre dışı bırakma yeteneğine sahip değildi. Zeki bölge liderleri bu politikaları öğretmenlere okuldan okulu terk etmeleri ve uzak kalarak kendilerini korumasını söyleyerek açıklarlar. Ancak gerçek açık: öğretmenler yalnızca binaya güvenmiyor. Renkli fotokopi makinesini kullanmaya çalışabilirler.


Son bölgemde, sınıfımın anahtarı her sınıfın anahtarını açtı. İki hariç. Bilgisayar laboratuarına girmek için (uzatma kabloları, bilgisayar hoparlörleri ve ethernet kabloları gibi şeylerin depolandığı yerdeydi), bilgisayar öğretmenini, müdürü veya hademe sahibini bulmak zorunda kaldım. Aynı şey, bir teknisyenin Chromebook'ları tamir ettiği küçük bir oda için de geçerliydi. Bu kapılar üzerinde farklı kilitler bulunan ilçe, öğretim elemanları arasında hırsız olduklarından şüphelendiklerinin açık bir mesajını gönderdi. Ve çalışanlarına saatte dokuz dolar ödeyen özel bir şirketten çalışanlar, toplumun çocuklarını eğitmek için kiraladıkları profesyonellerden daha güvenilirdi.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol