Öğretmenler Dikkat ! Yarınki Seminer Konunuz.

Yarın Canlı yayın konuğu öğretmen Yetiştirme ve genel müdürü Doç.Dr. Semih Aktekin olacak. Aktekin canlı yayında öğretmenlerin seminerde hangi konuları işleyeceğini açıklayacak,

Doç.Dr. Semih Aktekin Kimdir

1974 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Tatvan’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı burslusu olarak gittiği İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde Tarih Eğitimi alanında tezsiz yüksek lisans (PGCE), Okul Geliştirme ve Sürekli Mesleki Gelişim (School Improvement and Continuing Professional Development) alanında yüksek lisans ve Öğretmen Eğitimi (Teacher Education) alanında doktora dereceleri aldı. 2004 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Tarih Eğitimi alanında doçent unvanı aldı. Alanıyla ilgili birçok ulusal ve uluslararası proje yürüttü.

ÖSYM, TÜBİTAK ve Ulusal Ajans’ta farklı komisyonlarda çalıştı. Türkiye Yükseköğretimini, Avrupa Yükseköğretim alanı ile uyumlu hale getirmeye çalışan Bologna Uzmanları Ulusal Takım Projesinde, Bologna Uzmanı olarak görev aldı. Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu ve Avrupa Tarih Eğitimcileri Birliği EUROCLIO (European Association of History Educators) yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

14 Mart 2014 tarihinden itibaren Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü görevini yürüten Semih AKTEKİN, 13 Ocak 2016 tarihinde Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

        Evli ve iki çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13