Öğretmenim Elimi Tut Projesiyle, Eğitimi Şifa Bekleyen Öğrencilerin Ayağına Götürüyorlar

Bu örnek proje sayesinde eğitimsiz öğrenci kalmıyor. Öğretmenim elimi tut projesinin bir an önce tüm ülke geneline yayılması umuduyla.

İstanbul'da pilot olarak uygulanan "Öğretmenim Elimi Tut" projesi kapsamında, uzun süreli tedavi görmek zorunda kalan öğrencilerine eğitimi hastane odalarında ve evlerinde veren gönüllü öğretmenler, mesleklerinin kutsallığını gözler önüne seriyor.

Uzun süre tedavi görmek zorunda kalan çocukların okuldan geri kalmamaları "Öğretmenim Elimi Tut" projesine katılan gönüllü öğretmenler, öğrencilere, hastane odalarında ya da evlerde eğitim veriyor.
Çocukların eğitim hakkı savunuculuğuna odaklanan proje, İstanbul Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Renk Ver Derneği iş birliğiyle 2019-2020 eğitim öğretim döneminde hayata geçirildi.

Proje kapsamında "ideal hastane sınıfı" kriterlerine göre İstanbul'daki bazı hastanelerde yeni sınıflar açıldı, daha önce uygulamaya başlayan hastanelerde iyileştirmeler yapıldı. Proje kapsamında, hastane sınıfının yanı sıra tedavilerine evde devam eden çocuklar için evde eğitim de veriliyor.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesinde yaklaşık 4 yıldır devam eden hastane sınıfı uygulaması, Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi, İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ile Şişli Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulanıyor.

Evde ve hastanede eğitim için gönüllü olan 992 öğretmene, Hastanede ve Evde Eğitim Öğretmen Kursu verildi. Kursa katılan 500 öğretmenden 90'ı sertifikasını alarak, ihtiyaca göre görevlendirildikleri yerlerde eğitime başladı.

Haberin devamı için: https://www.aa.com.tr/tr/yasam/egitimi-sifa-bekleyen-ogrencilerinin-ayagina-goturuyorlar/1653373?fbclid=IwAR33gTX-Hjr5ZP0BOAjm6EEwpfeRSiT_pMEXSHgnZSLCzjQikFG8cZs7BZ8

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol