Öğretmen Olarak Pozitif Kalmak İçin 3 İpucu

Hayatın iniş çıkışları var ve bazı sabahlar, bir yedek öğretmen olarak yapmak istediğiniz son şey, daha önce hiç girmediğiniz bir sınıfa girip oyununuzun yüzünü ortaya koyuyor.

Hayatın stresleri ile uğraşırken ,yukarı çıkmak zor. Ancak iş, kişisel kaygılarınızı bir kenara itip öğrencilerinizin ihtiyaçlarına odaklanmanızı gerektirir. Kalbinizin ağır olduğu veya dikkatinizin dağınık düşüncelerinin Indy 500'deki arabalar gibi kafanızda yarıştığı bir gülümsemeye yapıştırmak asla kolay değildir.

Kendinizi iyi hissetmiyor olabilirsiniz, ancak zihinsel ve duygusal kargaşalarınızda olumlu bir tutum yakalamanın bazı basit yolları vardır.

Şükran En İyi Tutum

Zorluklarla veya zorlu sorunlarla karşı karşıya kaldığınızda, nimetlerini düşünmek olumsuz düşünceye karşı koyabilir. Hayatınızda iyi şeyler hakkında ne kadar çok durursanız, o kadar çok kişi beyninizde ve kısa süreli hafızanızda olacak.

Belki korkunç bir şey kalbinize zarar verir, ama her zaman minnettar olabileceğiniz şeyler vardır.

Küçük şeyleri ve büyük şeyleri düşünün. Aracınız bir aksama olmadan çalıştığında, trafik aslında yönetilebilir, ve üç kez daire çember zorunda kalmadan bir park yeri bulmak, bu minnettar olmak için bir şey.

Bazen “onu yapana kadar sahte hale getirmek zorundayız.” Hiç gülümsemenin bulaşıcı olduğunu fark ettin mi? Bu gülümsemeyi yapıştırdığımızda, “hissetme” olmasa bile, olumsuzluğumuzu değiştirebiliriz. Ve karşılık olarak gülümser çekecek. Neşelenmemize yardım edecek ve bizi daha çok güldürecek. Farkına varmadan, eğlencemizi çıkardık.

Pozitif Doğrulamaları Tekrarla

Beyanlar, “onu yapana kadar sahte hale getirmemize” yardım etmenin başka bir yoludur. Bazen kendimizi pozitif tutumumuza sokmak zorundayız.

Öğretim gününüzden geçerken size yardımcı olacak birkaç olumlama seçin. Ne dersin: “Yoluma gelen herşeyi halledebilirim.” Ya da “Bugün hiçbir şey beni zorlayamaz; Ben bir kayayım. ”Ya da“ En azından son zile kadar bir arada tutabilirim. ”Gün boyunca kafanızda çalan mantra olana kadar onları tekrarlayın.

Olumsuz düşüncelere meydan oku

Beyniniz her zaman bu negatif parçaya düştüğünde, kendinizi bundan ayırın ve manipüle edebileceğiniz “orada” gibi bir şey olarak gösterin. O trene binme; ray anahtarını çekin ve başka bir ray grubuna geçirin.

Bugün yaptığınız her şeyde bir başarısızlık gibi hissediyorsanız, kendinize şunları söyleyin: “Başaramadım. Bir meydan okumayla karşı karşıyayım ve onu fethedeceğim. Tekrar deneyeceğim. ”Thomas Edison, ampulü başarılı bir şekilde icat etme girişimlerini söyledi:“ 10,000 kere başarısız oldum. Bir keresinde başarısız olmadım. Bu 10,000 yolun işe yaramayacağını kanıtlamayı başarabildim. İşe yaramayacak yolları ortadan kaldırdığımda, işleyiş yolunu bulacağım. ”

Çünkü o olumlu bir tavrı vardı, denemeye devam etti. Yapmamış olsaydı, hepimiz mum ışığında dersler öğretebilirdik.

Olumsuzluk, yaratıcılığımızı sıkıp daraltan bir mengene kavgası gibidir. Korku, öfke, suçlama ve kızgınlık gibi olumsuz duygular, odağımızı seçenekleri gizleyen bir şekilde daraltır. Endişe, özellikle, bizi felç eder.

Böylece, geri sıçradığımız zaman, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi hizmet edebileceğiz.

Geri sıçrayan

Olumlu tutumlar “ geri alma etkisi ” olarak adlandırıldı . Olumsuz duygulardan hızlı bir şekilde kurtulmamıza yardımcı oluyorlar. Olumlu bir perspektif oluşturduğumuzda, geri sıçramamıza yardımcı olur. Ve “geri sıçrayan” motivasyon ya da itici güç getirir.

Bazen, durumumuzu değiştirmeden önce pozitif ve ilerlemeye devam etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Ama bir şeyi değiştiremeyeceğimiz zamanlar var. Bu durumda, değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabul edebiliriz ve olumlu bir şükran tutumu benimseyebiliriz ya da olumsuzluk havasına girebiliriz.

Bir alt istek aldığınızda ve o negatif yerde olursanız, minnettarlığa ve bir avuç pozitif olumlamaya ulaşırsınız. Olumsuz düşüncelerinize meydan okuyun ve olumlu bir tavra geri dönün. Harika bir ilk izlenim oluşturduğunuzdan emin olmak için sınıfa geçmeden önce bu hilelere odaklanın . Siz ve öğrencileriniz yaptığınız için sevineceksiniz.

Kaynak: http://teacherhabits.com/3-tips-positive-substitute/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol