Öğretmen Cennet Aksu tarafından hayata geçirilen ve Etwinning platformu ile uluslararası düzeye çıktı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmeni Cennet Aksu tarafından hayata geçirilen ve Etwinning platformu ile uluslararası düzeye çıktı

Karamanlı’da Devrim İlkokulu öğretmeni Cennet Aksu tarafından hayata geçirilen ve Etwinning platformu ile uluslararası düzeye çıkan, “Dünya Yeşeriyor, Hayaller Gerçekleşiyor” projesi kapsamında öğrenciler tarafından fidanlar dikildi. Hürriyet Mahallesi’nde bulunan park alanında yapılan törene Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam Vekili İlker Eker, Belediye Başkan Vekili Abdurrahman Ören, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Tören sonunda Kanal 15’e açıklamada bulunan Kaymakam İlker Eker, Karamanlı özelinde başlayan “Dünya Yeşeriyor, Hayaller Gerçekleşiyor” projesinin şu an ülke sınırlarını açtığını anlattı. Projenin 7 farklı ülkeden katılımcıların bulunduğu geniş çaplı bir proje olduğunu belirten Kaymakam Eker, projenin ağaçların dikilmesiyle başladığını dile getirdi.
Proje kapsamında sadece Karamanlı’da değil Türkiye’nin birçok ilinde ve birçok ülkede ağaçlandırma faaliyetleri yapıldığını aktaran Kaymakam Eker, Mayıs ayı içerisinde proje kapsamında oluşturulan “Hayaller Sandığı” etkinliğiyle de çocukların hayallerini gerçekleştireceklerini ifade etti.
Projenin kurucusu Cennet Aksu, ilk başta projenin “81 İlde Yeşeren Hayallerde El Eleyiz” adıyla ülke genelinde başlatıldığını ve projenin yurt dışına taşınması ile adının da değiştiğini ve yurt dışında da binlerce fidan dikildiğini aktardı. Projenin finalinden de bahseden Aksu, 23-24 Haziran’da Karamanlı’da, 30Haziranda ise Ankara’da final yapılacağını ve hatıra ormanı oluşturulacağını kaydetti. “Dünya Yeşeriyor, Hayaller Gerçekleşiyor” projesi kapsamında öğrencilerin diktiği fidanlar, sonraki yıllarda yeşil alanlar ve yaşanabilir bir oluşturacak. Proje ile çocuklara ağaç dikme sevgisi aşılanıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol