Öğrencilerinizin Her Yıl Okula Saygısını Kazanmak İçin 8 Temel Bilgiler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sınıfın ilk günü en zorlu gündür. Sizi tanımayacak ve haftada beş gün okula geri gelmek zorunda kalmadan kendinden daha az olan bir öğrenci grubuyla bire bir geri döndünüz. Öğrencilerinizin saygısını kazanmak kesinlikle yokuş yukarı tırmanmaktır, ancak bu adımları takip ederseniz, üç zil çalmadan çok önce dikkatinizi çekeceksiniz.

1. Koltuklarını seçin.
Bazı öğretmenler, öğrencilere koltuklarını seçme özgürlüğü vermenin, kararlarına saygı duyduğunuzu ve onlara bir dereceye kadar özgürlük vermek istediklerini bildirmenin bir yolu olduğunu düşünür. Ve bazı sınıflar için, özellikle daha yaşlı olanlar için, bu bazı haklara sahip olabilir. Bununla birlikte, birinci gün için bir oturma çizelgeniz olmalı ve en azından sınıfın en az birkaç hafta için en uygun şekilde olmalıdır.

Bu birkaç şey başarır. Öncelikle, öğrencilerle olan tüm hesaplama ve stresleri alır. İkincisi, sınıfınızda görecekleri ilk şey - işlerin nasıl yürüdüğüne dair karar verdiniz. Son olarak, öğrencilerin nerede oturduğunu büyük ölçüde rastgele hale getiriyor, bu yüzden birbirinizin yanında oturan arkadaşlardan kaçınmanın ve bir gün içinde sohbet etmenin daha muhtemel olduğunu görüyorsunuz. Gerekirse, ertesi gün veya haftayı ayarlayabilir, ancak tonu ayarlamak için hazır olan hazır bir oturma tahtasına sahip olabilirsiniz.


 
2. Dersten ve beklentilerinizden bahsedin.
Sınıfın ilk günü, bir diğerini tanımak ve materyali anlamaya çalışmakla birlikte, umarım bir şeyler yapmakla ilgili olmalı, ama dersinizin temel sınırlarını açıklamak için zaman ayırmanız şarttır. Başka bir şey açıklamaya başlamadan önce, herhangi bir buz kırıcı oyundan önce, beklediğiniz davranış türlerini ve özel sınıf kurallarınızı belirleyin.

Ancak, öğrencilere sadece beklentilerinizin neler olduğunu söylemek yeterli değildir. Bir açıklama yapabilirler. Bunun yerine, öğrencilerin ilgisini çekin. Onlara neden yaptığını düşündüğünüzü düşündüklerini sorun. Belirlediğiniz sınırlara uymayı kabul edip edemeyeceklerini sorun. Onları neyi değiştirmek istediklerini ve nedenini konuşmak için onlara getirin. Bu etkinlik özellikle üçüncü sınıftan itibaren öğrencilerle etkilidir.

3. Odanın etrafında hareket edin.
Masalarında oturmak ya da öne çıkmak isteyen öğretmenleri asla anlamadım. Sınıflar bir öğretmenin bölgesidir ve öğrenciler her köşeden öğretebileceğinizi ve her köşe ve kranyanın gözlemcisi olduğunu görmelidir. Sen konuşurken, etrafta dolaş. Öğrencilere bakın, yakın ve uzak

Oda etrafında dolaşmak birkaç yarar sağlar. İlk olarak, öğrencilerin bir kapriste ayağa kalkmaya ve etrafta yürümelerine izin verilmemelidir, bu yüzden en azından bilinçaltında bir dereceye kadar otoriteye işaret eder. Ayrıca dolaylı olarak, öğrencilerin bir köşede veya arkada saklanamayacaklarını bilmelerini sağlar. Her yerde olacağınız için, sizi ve malzemeyi meşgul etmekle sorumlular. Son olarak, bu iyi egzersiz. Elbette, pek de fazla bir şey hissetmiyor, ama bir sene boyunca sınıfınızın etrafında geçirdiğiniz birkaç bin adımı ekleyin ve bel bölgesinden kilo alıyoruz.


 
4. Sıcak - katı,% 100.
Uncommon Okulları tarafından geliştirilen “sıcak sıkı” adlı bir öğretim tekniği vardır . Bu tekniğin ustalaşması zor olabilir, ancak bir kez yaptığınız zaman, çoğu zaman sınıfınızda taşıyabileceğiniz mükemmel bir tutumdur. Empati, bakım ve anlayış, ama aynı zamanda beklentilerinizde ve otoritelerinizde sağlamlık anlamına gelir. Öyleyse, bir öğrenci bir kuralı çiğnediğinde, sonuçları yürürlüğe koymak zorundasınız, ancak bunu zevk almadan yapın. Cevabınız “Hak ettiğin şey budur” yerine “Bunu yapmayı seçtiğin için özür dilerim” olmalıdır.

Bu fikirle ilgili olarak “% 100” denilen başka bir tekniktir. Bu teknik, öğrencilerin beklentilerinize ve yönlerinize tamamen ve tamamen cevap verebileceği konusunda ısrar ediyor. Herkesin kalemlerini masalarının üstüne koymasını istemeniz durumunda, sadece tüm kalemler masalarda olduktan sonra konuşmaya başlamamanız gerekir - tüm kalemler tüm masaların üstünde olana kadar beklemeniz gerekir. Bu, akıl almaz ve sıkıcı gelebilir, fakat sınıfınıza, tam olarak ne söylediğini ve beklentilerinizin açık ve tutarlı olduğunu ifade ettiğiniz anlamına gelir. Talimatların yüzde 100 izlendiğinden emin olmadığınızda sınıfınızı, dinlemeniz gereken her şeyin dinlemeyeceğini öğretirsiniz.

5. “Dostum dostum” a gitmekten kaçının.
Bu, yeni öğretmenlerin yaptığı ve benim ilk yılımı yaptığım yaygın bir hatadır. Öğrencilerinle arkadaş olmayacaksın, onların öğretmeni olacaksın. Öğrenciler eğlencelidir ve ilginçtirler, ve ilgilenmek isteyeceklerdir, ama onlara en iyi şekilde verebilmek için, otorite olduğunuzu da kanıtlamanız gerekir.

Beni yanlış anlamayın, herkesin sınırları ve kuralları takdir edip takdir ettikten sonra, yıl boyunca hareket ettikçe sınıfınızla bir arkadaşlık kurabilirsiniz. Bu sadece ilk günkü dostluğun sizin önceliğiniz değil, sağlam ve sağlıklı bir sınıf kültürü oluşturması anlamına gelir. Yine de oradayken, havalı öğretmen olmak için bolca yeriniz var.

6. Çalışın.
Bu basittir - birinci gün, aslında işe başlamak için zaman ayırın. Bu sadece materyal üzerinde derse başladığı gibi değil, aynı zamanda sizden ayrılmayacağınızı ve her oturumun asıl meselesi olduğunu da ortaya koyuyor. Birinci sınıfını buz kırıcı oyunları oynamak veya sadece ders programını anlatmak, hatta birbirinizi tanımak için cazip gelebilirsiniz, ama bu zaman kaybıdır. Birbirinizi tanımak için tüm döneminiz ya da tüm yılınız var, ancak yapacak çok işiniz var ve bunu ciddiye aldığınızı görmeniz gereken bir grup öğrenciniz var. İlk gün bile zaman kaybetmeyin.


 
7. İşletmenizi tanıdığınızı gösterin.
Bazı öğretmenler çocuklarına havlamakla otoritelerini gösterirler, diğerleri ise çok katı bir şekilde katı göstererek gösterirler. Diğerleri, PE sınıfında bir yakartopu gibi cezayı atıyorlar. Bunlar otorite kurmanın kötü yolları.

En iyi yol işinizde gerçekten iyi olmaktır. Kendinize güvenin, sorulara cevap verebilecek ve işe gittiğinizde, malzemeyi gerçekten iyi açıklayın. Aslına bakarsanız, ilk dersinizi kendinizi bir öğretmen olarak öne çıkarmak için planlayın. Sınıfını bildiğin şeyle ve onlara ne öğretebileceğini öğret. Bir öğretmenin bir sınıfın saygısını kazanmak için eğitme yeteneğine güven gibi bir şey yoktur.

8. Hazırlıklı olun, organize olun.
Sınıfınızın hem dikkatini hem de saygısını kaybetmenin harika bir yolu, sersemletmek ve karıştırmaktır. Tek bir öğrencinin sınıfa girmeden önce her küçük şeye hazırlandığınızdan emin olmaktan kaçının.

Kitap ya da materyal sağlıyorsanız, bunları öğrencilerinize vermek için sisteminizle birlikte gitmeye hazır olun. Eğer kağıtları dışarı çıkarıyorsanız, öğrenciler sınıftan önce gelmeden önce masalara koyun. Gitmeye hazır bir ısınma sorusu var. Her öğrenciyi tek tek karşılamaya hazır kapıda olun. İhtiyaç duyduğunuz her yerde masa, raf, kitap üzerine isim etiketleri bulundurun. Bununla nereye gittiğimi görüyor musun? Öğrenciler içeri girdiklerinde ve oyunun zirvesinde olduğunuzu gördüklerinde, temelleri karıştırmaya çalışmaktan acele etmekten çok daha çabuk öğrenecekler. Topun üstünde ol.

Kaynak: https://boredteachers.com/blogs/the-faculty-room/essentials-for-earning-your-students-respect-every-school-year

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol