Öğrencilerinizin Hakkında Bilmek İstediğiniz 10 Şey

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Çocukken, öğretmenlerimi okulun kalıcı aksesuarları olarak hayal ettim, tıpkı Lego kitinde yaşayan plastik Lego figürleri gibi. Genç gözlerimle, aileleri ve evleri ve okul dışındaki ilişkileri olan insanlar değildi. Bunun bugün de gençler için doğru olduğunu hayal ediyorum. Her öğretmenin öğrencileriyle olan ilişkisi farklıdır, ancak çoğumuz bu eşsiz öğrenci-öğretmen bağını nasıl oluşturacağımızı biliyoruz. Ancak, bazen öğrencilerin bizi gerçekten insan olarak anlayabilmelerini diliyoruz.

Öğrencilerinizin bilmesi harika olmaz mıydı…

1. Bugünün dersini bir araya getiren 2'ye kadar kaldın.
Öğrenciler, bu çekici dersleri vermek için koymamız gereken sıkı çalışmayı anlamıyorlar. Genellikle bu geç ödenmeyen saatleri içerir. Elbette, sınıfımızda ders kitaplarımız var, ama çoğumuz anlamlı dersler yaratmak için diğer kaynaklara bakıyoruz. Diğer öğretmenlerle işbirliği yapıyor, zombiler gibi Pinterest'te geziniyor, öğretmen bloglarını okuyoruz ve hatta en iyi dersleri oluşturmak için mağazalara gidiyoruz. Çoğu zaman harikalar. Bazen flop yaparlar. Onlara koyduğumuz çalışma için bir öğrencinin takdiri, bizimle uzun bir yol kat edecekti.

2. Öğretimi sürdürmek için başka bir işte çalışmak zorundasınız.
Birçok öğrenci öğretim başka kariyerleri hem de para etmediğini biliyorum ama bunların çoğu muhtemelen bu bazen yoksulluğu anlamına geldiğini bilmiyorum. Birçok öğretmenler derslik, faturaları ödemek ailelerini beslemek ve korumak için mücadele, ve genellikle bu ikinci bir iş anlamına gelir. Öğretmenlerle ilgili garip olan şey, birçoğunun öğretmenin onların çağrılması olduğunu hissetmesidir. Pek çoğumuzun kariyer değiştirmek (olabilir iken , bazen bunu düşünmek ), biz öğrencilerimizi terk ve bizim becerileri bir kötülük yapmış olacaksın hissediyorum. Bırakarak yerine, başka iş yerinde sorumlulukları, ya da iş geceleri, hafta sonları almak ve yazlar sadece bu yüzden biz öğretim tutabilir.

3. Gerçekten onlarla eğlenceli şeyler yapmak istersiniz, ve eğer onlar sadece davrandıysa, OLABİLİRSİNİZ.
Bazen, öğrenciler bunu anlamadılar. Konuşurlar, telefonlarını kullanırlar, işlerinden kaçınırlar, yanlış davranırlar, böylece sınıf zamanınızın yarısını davranışları düzeltmek zorunda kalırsınız. Keşke ne kadar eğlendiklerini biliyorlarsa! Bir sınıfın kendi en büyük düşmanı olduklarını fark etmesi için çok fazla olgunluk gerekir. Kurallarınızı izleyerek ve liderliğinizi kabul ederek, çok şey öğrenecek ve aynı zamanda tadını çıkaracaklar!

4. Gerçekten kötü işemek zorundasın.
Öğrenciler genellikle, yaptıkları programın aynısını izlemeniz gerektiğini fark etmek için kendilerine odaklanırlar. Öğle yemeğiniz sadece 25 dakikadır ( eğer şanslıysanız ). Öğretmen salonundan kampüsün diğer tarafındaki sınıfa gitmek için sadece 4 dakikanız var. Sınıfı tuvalete kullanma izniniz yok. Öğrencileri sınıf sırasında banyo molası verdikten sonra inançsızlık, öfke ve hatta düpedüz tükenmişlikle karşılandım. Ancak çocukların günlerini görevlerini planlama disiplinini öğrenmeleri gerekiyor ve bazen bu zil çalıncaya kadar onu tutmak anlamına geliyor! Sadece öğrenmemiz gereken yetişkin hayatının bir gerçeğidir.                

5. Sen de en iyi öğrenci değildin.
Öğretmenler olarak genellikle hatalarımızı ve başarısızlıklarımızı öğrencilerimize kabul etmiyoruz. Bazılarımız okuldan hoşlanmadı. Bazılarımız A ve B kazanamadı. Bazılarımızın müdürün ofisine çok fazla gezileri vardı. Öğrencilerimizin bu şeyleri bilmesini istemiyoruz, ancak ANLAYIŞIYORUZ. Ve bu, yapamadığımız şekillerde başarılı olmalarına yardımcı olmak için yaptığımız şeyi yapmamızın nedeni olabilir.

6. Onlara karşı zorsun çünkü yetenekli olduklarını biliyorsun.
Sorumluluktan kurtulduğunuzu ya da lisede aldığınız için intikam aldığınızı düşünebilirler, ancak onları talep etmenizin sebebi, onları tanıyor olmanız ve neleri başarabileceğinizi bilmenizdir. . Ellerinden gelenin en iyisini yapmak, kendi başarılarından ve ondan gelen gururdan onları aldatır.

7. Muhtemelen testlerden nefret edersiniz.
Öğrencilerim standart testlerden ve onunla birlikte gelen stresden korkuyorlar. Eğer sadece öğretmenlerinin aynı şeyi düşündüğünü biliyorlarsa! Öğretmenler, standartlaştırılmış testin gerekli bir kötülük olduğunu bilirler (en azından şimdilik), ancak öğrencilerine zahmetli ve kusurlu testler yapmayı dört gözle beklemezler, böylece tüm çabalarını kötü niyetli verilerden oluşan bir elektronik tabloya indirgemezler. Birçok devletin öğretmenleri değerlendirmek ve ücretleri belirlemek için test verilerini kullandığı gerçeğinden bahsetmiyoruz. Öğrenci bilgisinin bir günde bir testle ölçülemediğini biliyoruz. Politika yapıcılar nihayet dinleyecekler?

8. Komik olduklarını düşünüyorsun.
Çocuklar en iğrenç şeyler söylüyorlar değil mi? Öğretmenler olarak, en iyi poker yüzlerimizi bir çocuğun uygunsuz yorumu ya da aptal şakasıyla kaybetmekten uzak tutmak zorundayız. Onların mizahını gerçekten takdir ediyoruz ve yüksek sesle gülmeyi çok isterdik, ama biliyoruz ki tüm sınıfı görev dışı bırakma riskini taşıyoruz. Ara sıra, onlar bizim için çok fazlalar ve sonunda kazanıyorlar, ama aynı zamanda bir sınıf olarak kıkırdamanın bazen tamamen tamam olduğunu biliyoruz.

9. Onları arkadaşlarıyla etkileşimde görmek hoşuna gidiyor.
Evet, konuştukları için onları bağlayabilir ve PDA'lar için onları azarlayabilirsin, ama gizlice öğrencilerinizin sosyal olduğunu görmekten hoşlanırsın. Bunun nedeni, arkadaşlıklarını geliştirmenin ve sosyal çevreyi keşfetmenin öğrenmenin akademisyenler kadar önemli olduğunu bilmenizdir. Utangaç bir çocuğun bir arkadaş edinmesini, bir mağdurun bir kabadayı durmasını ya da yeni bir çocuğun yemek odasında bir masa bulmasını istersiniz. Bir sonraki oturma çizelgesini yaparken onlar için bir istisna bile yapabilirsin.

10. Onları gerçekten seviyorsun!
Belki bu, öğrencilerimize tam olarak anlatabileceğimiz bir şeydir. Onları gerçekten önemsiyoruz ve biz sadece onlar için en iyisini istiyoruz. Onlar için biz varız ve onların en iyi benlikleri olmalarında onları destekliyoruz. Bazı çocuklar diğerlerinden daha zordur ve bazıları diğerlerinden daha fazladır, ancak öğretmenlerimiz TÜM öğrencilerimizin aşkımızı, rehberliğimizi ve desteğimizi hakettiğini ve asıl amacımızın bunu sürüler halinde bırakmak olduğunu 

Kaynak: https://boredteachers.com/blogs/the-faculty-room/10-things-you-wish-your-students-knew-about-you

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol