Öğrencilerinizin el yazısı nasıl geliştirilir?Doğru kreşi seçmek kolay değil. Kreş seçiminde en çok dikkat edilenler, kreşte verilen eğitim ve eğitim veren kişilerdir. Bu nedenle kreş seçerken derin bir araştırma yapmanız gerekir. Kreş ücretleri bazen pa

Bir sınıf öğretmeni olarak, ne kadar öğrencinin hedef kitlenin ihtiyaçlarına bağlı olarak zahmetsizce değiştiği, bir dizi farklı el yazısı stiline sahip olduğuna şaşırdım.

Örneğin, bir el yazısı dersine dahil olsaydık, sınıfımdaki çocuklar genellikle ortaçağda yazılmış bir yazıda yer almamış sanatsal, bitmiş bir yazı parçasına neden olmak için uygun şekilde birleştirilen güzel biçimli harfler üretirdi.

Günün ilerleyen saatlerinde, odaklamanın gramer tekniği ya da betimleyici bir cihaza daha yoğunlaştığı bir okuryazarlık dersine katılacaktık ve el yazısı oturumunda olduğu gibi teknik olarak oluşturulmuş olmasa da, çocukların yazıları hala okunaklı bir senaryoda olacaktı. ve genellikle temiz ve iyi biçimlendirilmiş görünürler.

Aşağıya doğru spiral
Ancak öğleden sonra, tarih, coğrafya ve diğer vakıf konularının oturumları farklı bir hikaye anlatır. Sekiz ve dokuz yaşındaki çocuklar için dikkat çekici bir şekilde, çocuklar bir şekilde bu konularda içeriğin sunumdan daha önemli olduğu ve çılgın bir bilim insanı - ya da belki de yerel GP gibi - yazılan senaryolarının manik karalamalarına benzediği sonucuna varmışlardır. Serbest akışlı ve etkileyici bir karalama için mektup boyutu ve formasyonu yapan soyut bir sanatçı. Çoğu zaman, bunun gerçekten aynı çocuk olup olmadığını merak ederek önceki çalışmalarına geri dönmemi sağladı.

Okul müdürlüğüne geçtikten sonra, elbette, diğer öğretmenlerin çocuklarının el yazısı stillerinde formaliteyi değiştirme kabiliyetlerini takdir etmelerini daha az kabul ettim ve uzun yıllar boyunca, her yazının en iyi yazma parçası olması gerektiği mantığını aşılamaya çalıştım. ve bu sunum içerik kadar önemlidir.

Yine de, hüsran ve huzursuzluğuma göre, el yazısı ustalığının geniş çeşitliliği ve kayma ölçeği, günün saatine ve dersin niteliğine bağlı olarak göründü.

El yazısı korkuları
Ve sonra davamıza 1: 1 cihazların veya Chromebook'ların tanıtımı geldi. Teknoloji ve bilişim savunucusu olarak (kendi geçmişim BİT'teki özgeçmişim), böyle bir yaklaşımın avantajlarının eğitimimizin üzerinde çarpıcı ve olumlu bir etkisi olacağına inandığım için bu fikri yönetim organıma satmaya istekliydim. çocuklar. Bununla birlikte, bariz ve en çok atıfta bulunulan engel, "el yazısı ne olacak?" İdi. (Eh, yazım da vardı, ama bu başka bir hikaye).

Ele alınması gereken açık ama çok önemli bir soruydu.

Bu nedenle, çocukların el yazısı ve sunumunun bazı konularda iyi, bazılarında iyi olmasının ne olduğuna baktık. Mektup oluşumu ve birleşmelerin açık öğretimi miydi? El yazısı ve basılmış senaryo arasındaki savaş mıydı? Sunum üzerindeki içerikle ilgili bilinçsiz bir mesaj mı, yoksa müfredatın konuları içindeki önem hiyerarşisi etrafındaki yazılı olmayan bir anlayış mıydı?

Musing'lerimiz bizi bir, basit bir sonuca götürdü: beklenti.

Ve böylece el yazısı yaklaşımımız doğdu: Beklenti Hattı.

Her dersin bir parçası olarak el yazısı
Bu, çocukların sunumlarını geliştirmek için basit bir destekleyici felsefe olan bir fikir için oldukça büyük ve dramatik bir başlık.

El yazısı derslerinde çocukların güzel el yazısı ürettiğini biliyoruz, öyleyse neden el yazısını her dersin bir parçası yapmıyorsunuz?

Her dersin başında çocuklardan sadece bir satır el yazısı oluşturmalarını isteyerek, bu işin geri kalanı için beklentiyi belirledik. Evet, bu çizgi öğretmen tarafından modellenmiştir. Evet, bu çizgi bir birleşim veya belirli bir oluşum öğretmek için kullanılır. Ve evet, bu satır geleneksel el yazısı dersinde olduğu gibi çocuk kitaplarına güzel bir şekilde kopyalandı.

Fakat daha da önemlisi, bu çizgi o işin geri kalanı için beklentiyi belirler.

Ücretsiz ve kolay
Bu bir el yazısı şeması veya senaryo değil. Bu, elimizden gelenin en iyisini yapmak için bir felsefe ve daha sonra bunu bir işin geri kalanında beklemek. Beklenti belirliyor - eğer bu çizgide bu kadar iyi yapabilirseniz, bu işin geri kalanında bunu iyi yapabilirsiniz. El yazınızdan beklediğimiz şey bu.

Daha da önemlisi, belki de, öğretim elemanlarımızdan çocuklarından beklentilerini beklediğimiz şey budur.

Çocukların çalışmalarının yaklaşık yüzde 50'sinde kullanılan 1: 1 Chromebook'un tanıtımından yaklaşık beş yıl sonra, el yazısı çalışmalarının sunumu şimdi bana, öğretmenlere ve çocuklara gurur veriyor. Elbette, el yazısı öğretiminde girdi ve eğitim, tutarlılık ve rehberlik olmasını sağladık. Daha önemlisi, bununla birlikte sunum konusunda bir beklenti belirledik. Gizli el yazısı dersleri için saatlerce harcamaktan ya da müzikal bir stave'den daha fazla satır içeren el yazısı kitaplarına yatırım yapmaktan gelen bir beklenti.

Dolaylı olarak, klavyelerin tanıtılmasından ve daha da önemlisi, kalem kağıtla karşılaştığında, tek bir satırda yapabiliyorsanız, hepsinin üzerinde yapabileceğinizden emin olmuştur.

https://www.tes.com/news/how-improve-your-pupils-handwriting

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol