Öğrencilerinizi Sınıfta Tutmanın 6 Yolu

Paisley Hansen


Sosyal medyayı kullanın 
Modern çağımızda , sosyal medyadan yararlanmanız önemlidir . Bu, öğrencilerinizin oldukça düzenli olacağı bir şey. Sınıfınız için büyük sosyal medya ağlarında profil başlatmak, çocuklarınızı meşgul etmenin harika bir yoludur. Sosyal medya sevgisine hitap edebilecek ve daha düzenli bir şekilde katılımlarını sağlayabileceksiniz. Sosyal medya sanatını öğrenmek biraz zaman alabilir bir şeydir. Ancak, üzerinde çalışmaya devam ederseniz, zaman kaybetmeden doğal bir sosyal medya olacaksınız. 

Derslerinizi daha ilgi çekici hale getirmek için medyayı kullanın 
Günümüzde çocuklar bu kadar çekici video ve resim görmeye alışıklar. Bu araçlardan yararlanmıyorsanız, öğrencilerinizle bağlantı kurmak için harika bir fırsatı kaçırıyorsunuz. Yüksek kaliteli görüntüler ve videolar kullandığınızdan emin olmanız gerekir . Ders planlarınızda medya kullanmadan, öğrencilerinize öğretirken ilgilerini kaybetmeye başlamaları kolay olacaktır. 

Ödül sistemleri var 
Ödül sistemleri, öğrencilerinizin okulda başarılı olmak istemesi için harika bir yoldur. Bu ödül sistemlerinin ya pahalı ödüller kazanması gerekmiyor. Öğrencilerinizi sınıf ortamında sıkı çalışmak için motive edecek ucuz ve hatta ücretsiz ödüller ile yaratıcı olabilirsiniz. Eşler arası tanıma sistemleri, öğrencilerinizin sınıftaki başarıları için birbirlerini ödüllendirmelerinin harika bir yoludur. 

Saha gezilerine devam et 
Alan gezileri her zaman öğrencilerinizi öğrenme konusunda heyecanlandırmanın en iyi yollarından biri olacaktır. Saha gezileri düzenlemeye gelince yapabileceğiniz çok şey var. Öğrencilerinizi, gerçek dünyadaki bir uygulamalarını göstererek öğrettikleri konuya tamamen sokabileceksiniz. 

Öğrencilerinize sunmaları için fırsatlar verin 
Öğrencilerinize sunum yapma fırsatını vermek, dersin geri kalanına belli bir konu hakkında ders vermekten sorumlu olmalarını sağlamanın harika bir yolu olacaktır. Sunum, öğrencilerinizin kamu konuşma sanatını da öğrenmelerine yardımcı olabilir. Ne kadar erken biri, toplumda konuşma korkusunu yenebilirse, toplumda iyi konuşabilmenin getirdiği tüm fırsatlardan yararlanmaları o kadar kolay olacaktır. 

Öğrencilerinizin hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeylere ilgi gösterin 
Öğrencilerinizin dahil olduğunu bildiğiniz zaman, onlarla ilişki kurmak çok daha kolay olacaktır. Meşhur YouTuber ve rapçilerin şu anda kim olduklarına bakmak çok fazla zaman almayacaktır. Öğrencilerinizle aradıkları bu ünlüler hakkında konuşmaya başladığınızda, bir öğretmen olarak sizinle daha fazla ilgilenmeye başlayacaklar. 

Çabalarınızı nereye yönlendireceğinizi bildiğiniz zaman, öğrencilerinizi sınıfta meşgul tutmak kolaydır. Öğrencilerinizi sınıfta dikkat etmeye zorlamak yerine, katılan herkes için daha ilgi çekici olacak dersler oluşturmak çok daha iyi bir fikirdir. Öğrencilerinizi sınıfta meşgul etmenin en iyi yollarını bulmanıza yardımcı olacak çevrimiçi birçok kaynak vardır. Katılım hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, ilgili öğrencilerle dolu bir sınıfa sahip olmak sizin için o kadar kolay olacaktır. 

Öğretmen Alışkanlıkları için yazmak ister misiniz? Öyleyse, konuk gönderme yönergelerine bakın.

http://teacherhabits.com/6-ways-to-keep-your-students-engaged-in-the-classroom/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol