ÖĞRENCİLERİNİZİ DAHA İYİ TANIMAK İÇİN STRATEJİLER

Öğrencilerimizden en iyi şekilde nasıl yararlanabiliriz? Onlarla bir uyum kurarak.

Onlara vaaz etmek ya da onları daha iyi insanlar yapmaya çalışmak değil. Bu onların kim olduğunu öğrenmek, onların eşsizliğini kabullenmek ve kutlamak ve onları gerçekten dinlemektir.

ÖĞRENCİLERİNİZİ DAHA İYİ TANIMAK İÇİN STRATEJİLER
1 Ders zamanı ilerledikçe öğrencilerle sohbet etmek için biraz ara verin. Gülümseyin, merhaba de, o sevimli yeni saç kesimi üzerine yorum yapın. Kendinizi çocuklara dikkat edin. Masanızda işin halledilebileceğini biliyordum, ama gerçekten, üç dakikada ne yapabilirsiniz?

Kapınızın dışındaki salonda ayakta durmak, öğrencilerle birlikte gezerken görmenizi ve sohbet etmenizi sağlar. Her zaman zorlu bir somun bulabilirsin, ama bahse girerim, eğer devam edersen, yıl bitmeden seni selamlarlar.

Sınıfta ayakta durmak da çocuklarınızı her gün odanıza davet etmenizi sağlar ve birilerinin onları görmekten memnun olduğu bir yere girmeleri harikadır.

Bu aynı zamanda sınıfınızı güvenli ve davetkar bir yer haline getirmenin ilk adımıdır. Herhangi bir nedenden ötürü zorbalık ya da herhangi birinin küçültülmesini beklemeyin. Kendin yapma ve onu görürsen durdur.

2. Bir kulüp tavsiye veya çalışma oturumları için odanızı açın. Spor yapmak, sınıf dışındaki öğrencilerle etkileşim kurmanın bir yoludur, ancak tek yoldan uzaktır. Bir danışmana ihtiyaç duyan kulüpler yoksa, öğrencilere istedikleri bir şey olup olmadığını sorun ve yeni bir kulüp önerin. Ya da sadece ilgilenen öğrenciler ile gayri resmi bir kitap kulübüne ev sahipliği yapın.

Ben erken bir kuşum, bu yüzden okul gününden önce bilgisayar üzerinde çalışmak, işleri yazdırmak veya ihtiyaç duydukları şeyleri yapmak için öğrencilerimi açarım. Ben zaten oradayım, neden olmasın?


3. Mümkünse okul etkinliklerine gidin, ancak sınıf dışındaki öğrencileri görmeye çalışın. Çocuklar seni oyunlarında görmeyi çok sevecekler. Her spor için bir etkinliğe gitmek için bir hedef belirledim. Tüm zaman boyunca kalamayacak olsam bile, öğrenciler dışarı çıktığımı takdir ediyorlar. Artı, dedim ki, “Hey, dün gece güzel koşuştular” dediler, aslında onu gördüm.

Ayrıca, spora katılmayan, ancak 4 saatte ya da kaykay süren öğrenciler de var - bu öğrencileri kendi elemanlarında görmeye çalışın.

Ölümcül kuşlardan korkuyorum ve öğrencilerim bunu biliyorlar, bu yüzden bir öğrencinin yüzüne baktığım zaman yerel fuarımızdaki kümes hayvanı gösterisine geldiğimde kocamın kolunu sıkarak çizdiğim kan olduğuna inanıyorum. Çok fazla zaman - bu fuarda olduğu gibi - yine de gidecektim. Ama McDonald's'ta da durabilir ve bir öğrencinin çalıştığı yerde kahve alabilirsin.

Ve bunu okul dışındaki etkinliklere yapamazsanız, sadece nasıl gittiklerini sormak, öğrencilerin akademik çalışmalarının ötesindeki insanlar olarak düşündüğünüzü bilmelerini sağlayacaktır.

4. Sözel olmayan davranışlara dikkat edin ve saygı gösterin. Öğrenciler tıpkı sizin gibi kişisel alanlarına hak kazanırlar. Kollarını işlerinin üzerinde tutarlarsa veya yürürken sizden uzaklaşırlarsa, buna saygı gösterin ve kişisel olarak almayın. Omuzlarına bakmanı istemiyorlarsa, yapma. Ne üzerinde çalıştığını size göstermelerini isteyin.

5. Her zaman, her zaman onların içindeki iyiliği arayın. Her yıl her toplantıya taşıdığım ve her zaman masamda bulunan bir defterle başlıyorum. Bu yıl için benim yaşam çizgim. Bunu fikirler, son tarihler vb. İle dolduruyorum, ancak en önemlisi, birkaç hafta boyunca okula çok az veya hiç olumlu bir şekilde ulaşmadığını düşündüğüm öğrencilerin bir listesini yapıyorum. Adreslerini ve telefon numaralarını araştırıyorum, böylece hazırlarım.

Sonra bekle ve izlerim, olumlu bir şey için uyanık kalıyorum. Kolayca ve hızlı bir şekilde evimi arayabilirim ya da bir not yazabilirim. Her zaman bunları postayla gönderirim, böylece ailelerin fiziksel bir kopyası olur. Pek çok öğrenci bana “Teşekkür ederim, fazladan ödenek aldım” veya “Annem onu ​​buzdolabına koydu” dedi.

“İyi” çocukları görmezden gelmiyorum - başarılarını görmek çok kolay ve ben de onların evleriyle iletişime geçiyorum, ama kendimi en iyi okul deneyimlerine sahip olmayan öğrenciler için olumlu bir şey aradım.

6. Son olarak, samimi ol. Gençler, bir sahtekardan kilometrelerce uzaklaşabilirler. Öğretmen oldunuz çünkü konu alanınız için bir tutku ve gençler için bir tutku var. Ancak bunu yapabildiğinizi bildirin.

Kaynak: https://www.edutopia.org/article/6-ways-build-rapport-students

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13