Öğrencilerinize Övgü İçin 3 Benzersiz Güçlü Yol

Yani, gerçek başarıya dayalı övgü.

—Hangi olarak beklenenin ötesinde başarı, mükemmellik ya da çaba olarak tanımlanabilir.

Bu şekilde, içsel motivasyonun gelişimini destekliyor ve öğrencilerimize daha büyük başarılar elde etmeleri için ilham veriyoruz.

Öte yandan, yaptıklarını kanıtladıkları için övünmek, bu çalkantılı, kendi kendini sürdüren gücü zayıflatır.

Örneğin bir sandalyede iterek, seçkin bir makale ile aynı seviyeye getirilir.

Bu sadece öğrenciler için kafa karıştırıcı değil, aynı zamanda gerçek bir anlamdan övgüyle söz eder.

(Beklenen davranış için, eski moda bir "teşekkür ederim" yapacak.)

Nasıl da gücü ve etkisi üzerinde etkisi olabilir övgü vermek.

Ara sıra “iyi bir iş” ya da “güzel iş” ile ilgili bir yanlışlık olmamasına rağmen, onayınızı ifade etmenin daha özgün ve etkili yolları vardır.

Ne gibi üç örnek vardır.

1. Kelimesiz yumruk çarpması.

Çoğunlukla, daha az açık ve övgüyü göstermek, daha anlamlı olacak. En küçük, en basit hareketle gerçek başarıyı kabul etmekte güç var .

İşe ya da gelişmeye büyük bir iş çıkarmayacak kadar kutsal olduğu gibi, bir ağırlık ve önem verir. Bu, yumruksuz yumruğun arkasındaki fikir.

İşleyiş şekli, öğrenciye başarılarından zevk almak için özel bir anı övmek istediğiniz ilk şeydir. Kendinizi anlatıya sokmadan önce bir ya da iki kez devirmesine izin verin.

Zaman doğru hissettiğinde, sakin bir şekilde yaklaşın ve göz teması yaparken, yumruğunu dışarıda tutun, böylece çarpmak için ulaşması gerekir. Daha sonra daha fazla cevap beklemeden hızlıca hareket edin.

Ve bu kadar. Öğrenci övgülünüzü neyin istediğini bildiğinde, hiçbir şey söyleyecek bir sebep yoktur. Aslında, yapmazsan çoğu zaman en iyisi olur.

Her ne kadar gülümsemek gayet iyi olsa da, daha kararlı bir görünüm, bazen onları aşağı doğru sallayan gizli sosu anılarına verebilir.

2. Odadaki gülümseme ve nod.

Yumru yumru gibi benzer bir damarda, bir öğrencinin gözlerini odadan geçirip anlarının tadını çıkarırken o kadar güçlü olabilir ki.

Onlara hayranlık duyuyor ve onların başarılarını uzaktan alıyormuşsunuz gibi görünüyor ve onlar sadece onları izlemeye yetiyor.

Öğrencilerinizin başarılarının aktif bir şekilde farkındaysanız ve siz de olmanız gerekiyorsa, sizlerin dikkatinizi çekmeye ya da deneyimlerinizde paylaşmaya çalışmak için bazen utangaç olsa da, sizinle göz teması kurmaya çalıştıklarını göreceksiniz .

Eğer birilerine saygı duyuyor ve hayranlık duyuyorsanız , gururunuzu ve onayınızı bildiren hafif bir gülümseme ve baş salla dünyayı onlara gösterecektir.

3. sürpriz notu.

Öğrenciler için not bırakmayı seviyorum . Sadece kendilerine yazmak için zaman ayırmaya istekli olduğunuzu göstermek, her zaman hatırlayacakları bir şeydir.

Daha önce 20 yıldan uzun bir süre önce onlara yazdığım notları olan eski öğrencilerim var. Anahtar, özel kırtasiye (post-it no-no) kullanmak ve en dikkatli, hassas el yazınızı yazmaktır.

Kesin bir şekilde katlayın, bir parça bantla özel olarak sabitleyin ve kalpten konuşun. Kelimelerinizi doğrudan, spesifik yapın ve ünlem ve gülen yüzleri minimumda tutun.

Yine, ihtiyatsızlık eksikliği jeste derinlik ve onur katar. Öğrenciye ne kadar anlamlı ve aziz olursa, kendi içsel motivasyon motorunu o kadar çok tekrar eder.

Ayrıca, eğlenceli ve iyi hissettiriyor.

Önemli olan övgü

Bir öğrencinin başarısından gurur duyduğunuzda, sizden övgü dolu, en üst düzey övgüye layık olduğu zamanlar vardır. “Gitme yolu Jonah! Makaleni çok seviyorum! Şimdi, bahsettiğim şey bu. ”

Ama çoğu zaman, süptil en iyisidir.

Çünkü öğrencinin zaten içinde hissettiği bir şeyi tanıyorsun . Onların başarılarına gölge düşürmeyecek ya da sessizliklerini bozmuyorsun.

Sadece onları gördüğünü de bilirsin.

Bu güçlü bir şey.

Öğrencilerinizin daha önce yaptıklarının ötesinde iyileşme, çalışkanlık ya da başarıya dikkat etmek ve basitçe fark etmek, onun saf gerçeğini - onlar için çok anlamlı olabilir.

Ancak mükemmel bir anı yaratmak için keskin bir göz, yumuşak bir dokunuş ve birazcık geriye çekilmeye istekli olur.

PS - İlkokul Öğretmenleri için Akıllı Sınıf Yönetim Planı e-kılavuzu, tüm yeni ve güncel bilgilerle birlikte Mayıs ayı başlarında kullanıma sunulacak.

Ayrıca, daha önce yapmadıysanız, lütfen bize katılın. Bedava! Buraya tıklayın ve e-posta kutunuzdaki sınıf yönetimi makalelerini her hafta almaya başlayın.

Kaynak: https://www.smartclassroommanagement.com/2018/03/10/3-ways-to-praise-your-students/

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14