Öğrencilerin Güven ve Saygısını Artırma Çalışması

Öğrenmeleri için kritik olan öğrencilerle güçlü ilişkileri geliştirmek için beş aşamalı bir çerçeve.
Geri yansıttığınız zaman, öğrenciler okulun ilk günlerini, hatta haftalarını neden sessiz bırakıyor? Kendilerine soruyor olabilir miydi, “Bu öğretmene güvenebilir miyim? Bu derste saygı duyulacak mıyım? Bu öğretmen beni tanımak istiyor mu? ”

Saygı ve güven, öğrenme için temeldir. Bu yeni bir şey değil - bunun doğru olduğunu biliyoruz. Ayrıca, bina güveninin yılın başında kontrol edilmesi gereken “tek ve bitmiş” bir şey olmadığını da biliyoruz. Her gün onun üzerinde çalışmalı ve elde ettiğimiz şeyi korumalıyız.

Öğrencilerin güvenini ve saygısını kazanmaya ve geliştirmeye devam etmek için beş ipucu sunmak istiyorum. Her bir ipucunun ilk harfi, bu ipuçlarını zihninizde tutmak için belki de yararlı bir yoldur.

H onor Öğrenci Zaman, Yetenekler ve İlgi

E Onların Seviyesi ngage öğrenciler

Bir öğrenci farkı

R, Öğrencileri Öğretmek için Eagerness'i Ekledi

Öğrenmenin Eğlenceli Olduğu T elgraf

KALP İLE ÖĞRETİM
Öğrencilerin zamanını, yeteneklerini ve ilgi alanlarını onurlandırın: Öğrencilerimizin  bazıları her gün okula gitmek için çok çaba harcarlar. Her gün üç otobüse binmek zorunda kalan bir öğrencim vardı ve okul günü için kendini hazırlayabilmeden önce üç kardeşi giyinmiş, beslenmiş ve okula gitmek zorunda kalan bir öğrenci vardı.

Öğrencilerimizi orada bulunmak, öğrenmeye hazır olmak ve tüm yeteneklerini ortaya çıkarmak için teşekkür etmek ve onlara teşekkür etmek günlük öğretmenlerimizin günlük rutininin önemli bir parçasıdır. Ayrıca, öğrencilere ilgi alanlarını ve yeteneklerini paylaşma fırsatı sunduğumuzdan ve bunları mümkün olduğunca sıklıkla öğrenmeye bağladığımızdan emin olmaya devam etmek istiyoruz.


Öğrencileri kendi seviyesine ayırın:  Öğrenme aktiviteleri hazırlarken yapmaktan hoşlandığım bir şey, öğrencilerimin yaşı (lise öğrencileri) olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırlamak ve bazı olası yanıtları tahmin etmeye çalışmaktır. Daha sonra bunları öğrenme etkinliklerinin tasarımına dahil ediyorum.

Öğrencilerin kim olduğumu bilmelerini sağlamanın yollarını da bulmayı seviyorum: “Okumayı, pizza yemeyi ve eski kung fu filmlerini izlemeyi seviyorum.” Öğrenciler en çok ya da en sevdikleri mısır gevreği lezzetleriyle özdeşleştirdikleri süper kahramanı seçtiler. dondurma, spor takımı ya da müzisyen, ve notları veya not defterinizdeki isimlerinin yanındaki cevapları not edin. Yıl boyunca, öğrencilerle ilgili bu bilgi akışını öğrenme fırsatlarına dönüştürmenin yollarını buluyorum.

Öğrenci farklılıklarını kabul edin:  Öğrenciler her zaman bizi izliyor, ne tür bir öğreticiye olduğumuza karar veriyor ve çeşitli durumlara ve öğrencilere nasıl cevap verdiğimizi ele alıyorlar. Kapıdaki her öğrenciyi aynı gülümseme ile sıcak bir şekilde karşıladığımızda, bir gün önce ne olursa olsun, her çocuğun orada olduğuna sevindiğimizden net bir mesaj gönderiyoruz.

Ayrıca, öğrencilerden soru sormaktan her zaman rasgelelememiz önemlidir, bu yüzden her biri fikirlerini ve fikirlerini paylaşırlar - sadece ellerini kaldıranları değil. Bunu yaptığımızda, öğrenciler sadece dinleme ve hazırlıklı olmaları gerektiğini değil, aynı zamanda odadaki tüm seslerin de olduğunu bilirler.  

Öğrencilere öğretmek için istekliliği yaymak: Öğrenciler, sözel olmayan ipuçlarından ve hatta benzer şekilde karşılık vermeyi düşünmeden alırlar. Beden dili güçlüdür. İleriye yaslanarak ve ellerinizle ve yüzünüzle ifade ederek, nadiren oturarak heyecanınızı ve coşkunuzu gösterin. Sınıf çevresinde bilinçli olarak enerjik olarak yürüyorum.

Sesimiz ayrıca güçlü bir mesaj taşır. Günlük dersi veya yeni bir üniteyi tanıttığımda, bir arkadaşa harika bir deneyimden bahsederken aynı tonu kullanıyorum. Ton her şeydir. Yeni öğretmenler, bir aynada veya videoda pratik yaparak, yaklaşan bir öğrenme faaliyeti veya ders için bu coşku düzeyini ilettiğinizden emin olmak için konuşuyorsunuz.  

Öğrenmenin eğlenceli olduğunu telgraf:  Öğrenciler ilerlemeyi, önemli öğrenmeyi ve kendilerinden keyif aldıklarını hissetmelidirler. Her zaman öğrendikleri ya da öğrenecekleri şeylerin arkasında sağlam nedenlere ihtiyaç duyarlar. Her gün onlara evlerine götürebilecekleri bir şeyler sunmaya gayret ediyorum ve “Bu sınıfı beğendim, çünkü biz öğrendim ___!”

Bir örnek: İspanyol sınıflarımda, alfabeyi konuşmak ya da tek kelimeyi öğrenmek yerine, hemen “Nasılsınız?” İle başlayan öğrencilerin aileleriyle paylaşmak için evlerine götürecekleri basit cümleler üzerinde çalışıyoruz - “ó Cómo estás ? ”- ve el hareketleriyle üç basit sözlü cevap. Bunların hepsi modele, koro tekrarına ve uygulamaya sadece birkaç dakika sürer. Öğrenciler, sınıf kapısından dışarı çıkıp hemen öğrendiklerini kullanmak için öğrenmeyi daha zevkli görürler.

Sınıfta bu beş taktikleri veya HEART'ı sağlamaya çalışarak öğrenmenin (ve öğretmenin) daha zevkli ve öğrencilerin daha üretken olmasını sağlıyorum. HEART'ı sınıfa getirdiğimizde, öğrencilere değer verdiklerini, kendileriyle zamanlarının önemli olduğunu, onları bireyler olarak gördüğümüzü, onların benzersizliğini öğrenme etkinliklerine dahil ettiklerini görürüz. HEART, öğrenmede kendi anlamlarını ve amaçlarını bulmalarına ilham vermek için onlara kişisel öğrenme aşkımızdan onlarla meşgul olduğumuzu gösterir.

Kaynak: https://www.edutopia.org/article/working-grow-students-trust-and-respect

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14