Öğrencilerin Gerçek Dünya Becerileri Geliştirmelerine Yardımcı Olan Teknolojiler

İngilizce, matematik, fen bilimleri ve tarih - bunlar öğrencilerin halk eğitimi yıllarında sıklıkla öğrendikleri konular. Bunlar, öğrencilerin eğitim kurumlarının bir parçası olarak öğrenmeleri için önemli konular olmasına rağmen, öğrencilerin müfredatlarının bir parçası olarak öğrenemedikleri bazı temel yaşam becerileri vardır. Bu, birçok öğrencinin “yetişkin” in nasıl yapılacağına ilişkin temel bilgi olmadan mücadele etmesini veya tüm yetişkinlerin yapması gereken temel görevleri yerine getirmesini sağlar. 

Son on yılda, teknolojinin okul yöneticilerinin eğitime nasıl yaklaştığı üzerinde büyük bir etkisi olmuştur. Öğretmenlerin ve diğer eğitim profesyonellerinin ders planlarını kişiselleştirmeleri her zamankinden daha kolay. Eğitmenler, uzaktan öğrenenler bile bireysel öğrencilerle olan ilişkilerini kolayca özelleştirebilir. Bu teknolojilerin bazılarını keşfederek, öğretmenler öğrencilere mezun olduktan sonra yaşam için hazır olmaları için ihtiyaç duydukları eğitim türünü verecek sınıflar geliştirebilirler.

ABD Eğitim Sistemi
Teknoloji, özellikle daha resmi kaynaklar sınırlı olduğunda öğrencilerin kendilerini uygulamak için kullanmaları için harika bir kaynaktır. Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi'nin 2015 yılında yaptığı bir araştırmaya göre, 3 yaşından 18 yaşına kadar olan çocukların% 94'ü bilgisayarlı bir evde yaşıyordu, ancak bu grubun sadece% 61'i evde internete erişebiliyordu. Okullar bu açığı kapatabilseler de , birçok yönetici öğrencilere açık internet erişimi sağlama konusunda öğrencilere güvenmez ve bu da öğrenmeyi baltalayabilir . 

Bu, öğrencilerin para yönetimi, vergi beyannamelerinin nasıl verileceği ve hatta yemek pişirme gibi birçok önemli yaşam becerisini öğrenmeden mezun olmasının bir nedenidir. Okullar, öğrencilere gerekli yaşam becerilerini sağlayan derslere katılmalarını önerdi ve teşvik ettiyse, daha fazla öğrenci mezun olduktan sonra yere düşmeye hazır olacaktı. 

Sağlık tavsiyesi
Aşçılık dersleri genellikle devlet okullarında beşeri bilimler olarak sunulmamaktadır. Çoğu okul beslenme konusunda öğretime en yakın olanı, genel olarak öğrencilere basit ancak insan vücudu hakkında önemli dersler veren öğretmendir. Bununla birlikte, birçok insan, beslenmenin sağlıklarında oynadığı devasa rolü anlamadan, yaşamları boyunca sona erer, bu da Amerikan beslenme ve yaşam tarzımıza büyük ölçüde sağlıksız gelir. 

By sağlıklı beslenme önemi hakkında öğrencilere eğitim , öğretmenler onları sağlıklı tutmak diyetleri geliştirmelerine yardımcı ve kötü beslenme alışkanlıkları önleyebilirsiniz. Her ne kadar beslenme bilgileri oldukça basit olsa da, öğretmenler bugün öğrencilerin diyetlerini ve egzersizlerini düzenlemelerine yardımcı olmak ve yaşamın erken dönemlerinde sağlıklı yaşam tarzı modelleri oluşturmak için uygulamaları ve diğer yazılımları kullanabilir.

Sağlık Önerileri Öğretmek için Platformlar
Fizzy'nin Öğle Yemeği Laboratuvarı: Eğer bir sınıf genç öğrenciye ders veriyorsanız, PBS'nin Fizzy'nin Öğle Yemeği Laboratuvarı sağlıklı bir diyetin yapıtaşlarına renkli ve bilgilendirici bir görünümdür. Tek ve çok oyunculu oyunların, bilgilendirme videolarının ve olumlu beslenme alışkanlıklarını teşvik eden müziğin bir karışımı ile, bu, öğrencileri bir süre meşgul tutabilecek çok yönlü bir platformdur. 
Öğrencilerin eldeki sorunları tam olarak anlamalarına yardımcı olmak için bazı nüanslar ve içerik gerekebilirken, öğrencilerinizin bu ücretsiz site ile yaşayacakları deneyimler sağlık ve doğru diyetle ilgili tartışmalar için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. 

Gerçek Konuşma: Bazı konuların, gençlerle ilgili olabilecekleri yaklaşımları zor olabilir. Öğrenciler seks, sağlıklı ilişkiler ve çevrimiçi güvenlik hakkında sorular sormakta belirsiz hissedebilirler. Eğitimciler belirli cevapları vermekten rahatsız olabilirler. Gerçek Konuşma , orta ve lise öğrencilerine çekici hikayeler ve bu konular hakkında güvenilir bilgiler sağlayarak bu açığı kapatmaya çalışan ücretsiz bir uygulama.
Bu hikayeleri okuyarak ve tartışarak, öğrenciler güvenlik açığı veya utanç duygusu yaşamadan hassas konular hakkında çok şey öğrenebilirler. Bu, güçlü kişisel gelişim için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Para yönetimi
Ebeveynlerin kendileri bütçeledikleri ve onlara ders vermeye zaman ayırmadıkça, öğrencilerin öğrenemedikleri bir diğer önemli beceri, para yönetimi ve mali sorumluluktur . Ergenlerin kısa vadeli ödüller için ciddi parasal yanlışlıklar yapmak için yeni temel özgürlüklerini yetişkin olarak kullanmaları alışılmadık bir durum değildir. Parayı yönetmeleri öğretilmezse, bazı kötü kararlar alabilir - ve kendilerini aşılmaz bir borçta bulduklarını anladıklarında kendilerini büyük sıkıntıya sokabilirler.

Örneğin, birçok genç yetişkin, bir araba satın alma sürecinin ne anlama geldiğini veya bir araba satın alma ve kiralama arasındaki önemli farkları öğrenmemiştir . Bu, zamanı geldiğinde zorluklara neden olabilir ve mali açıdan sorumsuz kararlar vermelerine yol açabilir. Öğretmenler, öğrencilerini bütçelerini takip etmeye yardımcı olacak ve sorumlu tüketiciler olarak hareket edecek teknolojiye maruz bırakarak bu çarpıntıların önlenmesine yardımcı olabilirler. 

Finansal Yönetimi Öğretme Platformları
Pennybox: Gelir ve giderlerin yönetimi finansal yönetimin kilit bir parçasıdır, ancak birçok öğrenci mezuniyetten önce bu konuda gerçek bir deneyim yaşamamıştır. Pennybox bunun düzeltilmesine yardımcı olabilir. Bu sanal bankacılık sistemi, öğrencilere finansmanı risksiz bir ortamda yönetme olanağı sağlar. Bu ücretsiz uygulama evde bir öğretim aracı olarak birçok uygulamaya sahiptir, ancak aynı zamanda genç öğrenenlerin olduğu sınıflarda da kullanılabilir. 
Öğretmenler, potansiyel olarak akademik başarılara ödül olarak veya sosyal etkileşimlerde olumlu bir örnek oluşturmak için öğrencilere fon tahsis edebilir. Öğrenciler daha sonra bu fonları imtiyazlar için “ödeme” yapabilirler. Daha büyük ödüller için para biriktirmenin önemini tartışmak, genç öğrenciler için etkili bir ders olabilir.

$ ky: Money Matters: İlkokul ve ortaokul sınıflarındaki öğrencilere daha uygun bir platform arıyorsanız, $ ky: Money Matters iyi bir seçenek. Charles Schwab Vakfı ile Amerika'nın Erkek ve Kız Kulüpleri arasında ortaklaşa oluşturulan bu ücretsiz oyun, öğrencilerin daha sonra yaşamlarında karşılaşabilecekleri yaşam harcamalarına bir bakış sunuyor. 
Öğrenciler yaşamdaki hedefleriyle ilgili bazı temel soruları cevaplayacaklar (Üniversiteye gidecekler mi? Ne tür bir işe devam etmek istiyorlar?), Sonra da bir takım finansal kararlarla karşılaşacaklar. Finansal kararların birinin hayatını nasıl etkileyebileceğini gösteren iyi bir örnek. Bu kararların özellikleri oyun kapsamında verilmese de, kişisel finans hakkında daha geniş tartışmalar başlatmak için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bir iş bulmak
Bir iş bulmak, bir kişinin okulu bitirdiğinde yaşayabileceği en önemli yaşam becerilerinden biridir, çünkü bu onlara bağımsızlıklarını kazandıklarında geçim kaynaklarını sağlar. Bununla birlikte, birçok öğrenci mezun olduğunda , her ikisi de bir işe girmek için gerekli olan bir özgeçmiş ya da kapak mektubunun başarıyla nasıl oluşturulacağını bilmiyorlar . Ancak, bu belgelerin hiçbiri yazmak kolay değildir ve bilinçli bir şekilde özenle hazırlanmaları gerekir. 

Özgeçmiş yazımı kendi başına iyi bir sınıf veya sınıf segmenti olsa da, teknoloji bugün öğrencilerin öğrenmesini kolaylaştırıyor. Öğrencilere, bu belgeleri oluşturmak için kullanabilecekleri doğru yazılımı göstererek, öğretmenler, öğrencilere iyi bir özgeçmişin nasıl oluşturulacağını anlamalarına yardımcı olacak temel talimatlar verebilir. 

ABD'de var olan durgun ücretlerle, tüm genç yetişkinler paralarını nasıl yöneteceklerini bilmeli ve gelecekte başarılı olmalarına yardımcı olacak bütçeler oluşturmalıdır. Parayla ilgili sorumluluklarınız yeni olduğunda veya yeni bir işe başladığınızda ve faturalardan sonra ne kadar paranız olacağını bilmediğinizde para sorunlarının üstesinden gelmek inanılmaz derecede kolay olabilir. Öğrencilerin yaşamda başarılı olabilmeleri için nasıl iş bulabileceklerini, bütçe tutabileceklerini ve finansal olarak sorumlu olmalarını öğrenmeleri gerekir.

Kariyer Becerilerini Öğretme Platformları
Kidblog: Bu platform, eğitimcilere, öğrencilerin akranlarıyla içeriği paylaşabilecekleri ve tepki verebilecekleri kontrollü ortamlar oluşturmalarını sağlar. Dijital vatandaşlık, çevrimiçi içerik oluşturma ve ağ oluşturmanın önemi dahil olmak üzere , Kidblog ile öğretilebilecek birçok beceri vardır .
İş bulma ve güvenceye gelince, bu beceriler için gerçek dünyadaki uygulamalar vardır. İstediğiniz kariyer ne olursa olsun, profesyonel fırsatları ve büyümeyi en üst düzeye çıkarmak için diğerleriyle çevrimiçi olarak etkin bir şekilde iletişim kurabilmek çok önemlidir.

VR Kariyer Eğitimi: Sayısız VR uygulamaları, belirli meslekler için gereken gerçek dünyadaki becerileri öğretebilir. Öğrenciler, simüle edilmiş ortamlardaki nesnelerle etkileşime girerek çok çeşitli beceriler öğrenebilirler. Perakende şirketleri, polis departmanları, hastaneler ve daha pek çok işveren , yeni ve potansiyel çalışanlara , kendi sektörlerine ilgi göstererek bütüncül beceriler öğretmeleri için VR eğitimi vermektedir .
Bu uygulamaların sınıfta da uygulamaları olabilir. Okulda bir kariyer günü geçiriyor musun? Bu teknoloji ile öğrencileri çok çeşitli mesleklere maruz bırakabilir ve her birine gereken günlük çalışmaya “uygulamalı” bir bakış açısı verebilirsiniz.

Teknoloji ve Eğitim
Teknoloji, insanların çok sayıda örgütsel ve idari iş yapmasını kolaylaştıran son derece faydalı bir kaynaktır. Şu anda birçok işin yapılma şeklini değiştirdi. Bu, öğretmenlerin öğrencilere çeşitli konularda öğretme yaklaşımlarını değiştirmelerini gerektirmiştir. Bugün, belirli görevleri yerine getirmek için yazılımı etkili bir şekilde kullanmayı bilmek, çalışmanın onsuz nasıl tamamlanacağını anlamaktan daha önemlidir. Ancak, bağlamdan yoksun olan teknoloji mutlaka öğrencilere yardımcı olmaz . 

Teknoloji öğrencilerin öğrenmelerinde daha büyük bir rol oynamasına rağmen, iyi bir eğitim en son teknolojilerden daha fazlasını gerektirir. İyi bir şekilde öğretmek için, eğitimcilerin sınıfları yapılandırması ve öğrencilerin öğrenmeleri gereken şeylere odaklanmasını sağlayan ve onlara potansiyel olarak dikkat dağıtıcı teknolojiler sağlamadıkları dersler geliştirmeleri gerekir. Öğretmenler, okulu pahalı teknoloji ve yazılıma yatırım yapmaya teşvik etmeden önce teknolojinin eğitim hedeflerine ulaşmamıza yardımcı olacak somut yollarını belirlemelidir. 

Bilgisayar programlarında çalışma becerisi ve genel olarak bilgisayar becerileri, hemen hemen her meslek için değerli becerilerdir . Bazı okullar, öğrencilerin bilgisayarları öğrenmeyi ve yazmayı öğrenebilecekleri sınıflar sunar. Ancak, öğrencilerin Microsoft Office ürünlerini ve ofis çalışma ortamlarında yaygın olarak kullanılan diğer yazılımları nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri için yeterli sınıf yoktur. Öğrencileri bu tür bir teknolojiye alıştırmak, gelecekteki iş fırsatlarını büyük ölçüde geliştirebilir. 

Öğretmenler, öğrencilerin yaşamlarında büyük bir fark yaratır ve öğrencilere çok yönlü bir eğitim sağlama konusundaki kararlılıkları, yetişkinliğe hazırlanan bir öğrenci ile olmayan bir öğrenci arasındaki fark olabilir. Gerçek hayat becerileri çok önemlidir ve eğitimcilerin sınıflarını yapılandırma şekli, öğrencilerin gerçek dünyaya ayak basarken ne bekleyeceklerini bilmelerine yardımcı olabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol