google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Öğrencilerimin İsimlerini Hatırlama

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


By Todd Finley
Eğitimciler için yaygın bir çıkmaz: Bu, her türlü öğrenciyle yakın çalışmasına rağmen, özellikle yeni öğrencilerle ve yeni sorumluluklarla karşı karşıya kaldıklarında, özellikle okulun ilk haftalarında, talep edilen isimleri her zaman kolayca alamıyorlar. Ve biyoloji, görsel bilgileri ve isimleri beynin ayrı bölümlerinde saklayarak bize yardımcı olmaz.

Bazı öğretmenler garip çalışma ortamlarına döner. Fakat “Hey, Patron!” Veya “Seni görmek güzel!” Veya “Tüm dünyadaki en sevdiğim kişi nasıl?” Açık bir hediye ve “İsminizi benim için heceleyebilir misiniz?” “Jill. ”
İşte sır: Taze avokado, BuzzFeed veya Instagram için olan aynı coşkuyu benimseyin ve öğrenen öğrencilerin isimlerine uygulayın.

Kansas Eyalet Üniversitesi psikoloji profesörü Richard Harris'e göre herkesin ilgisini çeken şeyler için iyi bir hatırası var. Öyleyse öğrencilerinizle bağlantı kurma ve isimlerini kullanma konusunda fanatik bir ilgi gösterin.

Neden öğrencilerin isimlerini okuduğunuzu hatırlayın: çünkü onları hatırlamak önemlidir. İşte öğrencilerin isimlerini özümsemek için birkaç etkili taktik.

İSİMLERİ HATIRLAMAK İÇİN ÖNERİLER
İlk haftada birkaç kısa yazılı ödev atayın ve kişisel olarak kağıtları iade ederken adlarını ("Aferin, Sasha") uygulayın.
Ad etiketleri giyen öğrencilerin fotoğraflarını çekin. Dersten önce fotoğrafları inceleyin. Öğrenci fotoğraflarını ilgi envanterlerine ekleyin, böylece yüzleri deneyimler ve yakınlıklarla ilişkilendirebilirsiniz.
Eşsiz bir fiziksel özellik belirleyin ve ardından bu özelliği ve öğrencinin adını içeren komik bir cümle düşünün: Tim'in küçük bir dişi var.
İşitsel ve görsel hafızanıza yardımcı olmak için tekerlemeler oluşturun: Fred maymun ekmeği yer.
Okulun ilk birkaç haftasında, her gün farklı bir beş öğrenci grubuyla konuşmaya öncelik verin. Konuşma sırasında isimlerini sıkça kullan.
Öğrencileri sınıfa girerken isimlerine göre selamlayın. İsimlerini hatırlayamadığınız öğrencilerden yardım isteyin.
Bir öğrenci size adını söylediğinde, onlara tekrar söyleyin ve telaffuzunuzun doğru olduğunu onaylayın.

https://www.edutopia.org/blog/what-did-you-call-me-how-remember-students-names

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol