Öğrencileri Tartışmalara Katmanın Eğlenceli Bir Yolu

Grup çalışmasının zorluklarından biri, öğrencilerin tartışmalara aktif olarak katılmalarını sağlamaktır.

Beklentilerin açık olması ve ilgi çekici konuların sağlanmasına yardımcı olmak.

Öyleyse grup öğreniminin nasıl görünmesi gerektiğini modellemek de mümkün.

Ama her zaman yeterli değil. Birçok öğrenci ne söyleyeceği ile mücadele eder.

Arkadaş ve aile çevrelerinin dışına öz-bilinçli ve dil bağlı hale gelirler.

İçeride var, ama nasıl çıkarılacağını bilmiyoruz.

Pratik alır.

Aşağıdaki, öğrencilerin açılıp cömert, ver ve konuş konuşmaları ile meşgul olmalarının kolay bir yoludur.

Bu sadece birkaç dakika süren ve ısınma aktivitesi veya kendi başına bir ders olarak kullanılabilecek bir tür oyunudur. Aynı zamanda çok eğlenceli .

İşte nasıl çalışıyor:

Form grupları

Öğrencilerinizi rastgele üç veya dört kişilik gruplar halinde karıştırın ve sık sık değiştirdiğinizden emin olun. Birlikte çalıştıkları insanlar ne kadar çeşitli olursa, o kadar rahat olurlar.

Bir masa veya masa kümesinin etrafında oturmak tamam olsa da, ayakta durma eylemi daha fazla canlandırmayı teşvik etme eğilimindedir;

Bir ET ve bir tercüman seçin.

Her gruba dünyaya yeni gelmiş bir dünya dışı gibi davranacak bir kişi ve ET'nin dilini konuşan bir tercüman olacak birini seçtirin.

Oyunun amacı, bir veya iki diğer öğrencinin ET hakkında olabildiğince çok şey öğrenmeye çalışmaktır. ET istediği her şeyi silebilir , ancak başka türlü anlamsız konuşmaları gerekir.

Tercümanı oynayan kişi ET'nin ne iletmeye çalıştığını anlamaya çalışabilir, ancak gerisini halleder. (Bu özellik, etkinliği özellikle eğlenceli kılar.)

Onları gevşetin.

Not seviyenize bağlı olarak, birkaç gönüllüyle modellenerek oyunun nasıl göründüğünü göstermek isteyebilirsiniz. Örnekler ve fikirler sunmak da yardımcı olabilir.

Ancak, genellikle onları serbest bırakmanın en iyisi olduğunu gördüm. Onlara etkinliğin özünü ver ve onunla koşmalarına izin ver.

Birkaç dakika sonra, onların dikkatini çağırarak rol oynamalarına izin verin.

Tercüman olmadan deneyin.

Oyunun bir çeşitlemesi tercümanı kaldırmaktır. Sadece hareketleri, ifadeleri ve beden dilini kullanarak iletişim kurabileceklerini görün .

ET, başka bir güneş sistemine giderken nasıl düştüklerini veya kaybedildiklerini veya droidlerini nasıl aradıklarını belirleyebilse de, yasadışı konuşmalarıyla birlikte yasalara eşlik etmeleri önemlidir.

Ses tonu anlamak için önemli bir ipucu sağlayabilir.

Neden Çalışıyor?

ET oyunu, öğrencileri kabuğundan çıkarmak için benzersiz bir yol gösteren doğaçlama bir alıştırmadır.

Aktivitenin eğlenceli, yaratıcı doğası, utangaçlık ve kendinden şüphe duyma duygularının üstesinden gelmeye yardımcı olur ve onları rahatlamaları ve sadece kendileri olmaları için özgürleştirir.

Onlara tüm duyu dizilerini kullanarak konuşmacıya odaklanmayı ve konuşma sırası geldiğinde net ve anlamlı olmalarını öğretir.

Sonuç olarak, grup tartışmalarının niteliği ve enerjisi artacaktır.

Oyunun sadece bir seansından sonra katılımda bir artış olduğunu fark edeceksiniz. Düşüncelerini ve fikirlerini paylaşma ve birbirlerinin bakış açılarını dinleme istekliliğini fark edeceksiniz.

Göz teması kuracaklar ve başlarını sallayacaklar. Vahşice jest yapacaklar ve kendilerini daha büyük bir inançla göstereceklerdir.

Daha iyi iletişimciler olacaklar.

PS - Geçenlerde, Art Made Easy podcast'ten Patty Palmer tarafından sınıf yönetimi hakkında röportaj yaptım. Dinlemek için buraya tıklayın .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol