Öğrencilere Müfredatın Dışında Şeyler Öğretmek İsteyen Öğretmen

Bir ilkokul öğretmeni kendi öğrencileriyle deneyimlediklerini tüm eğitimcilere ve ebeveynlere tavsiye olarak 'arkadasimcocuk' isimli Instagram hesabından paylaşıyor. Her anne babanın ve eğitimcinin mutlaka göz atması gereken bu tavsiyeleri sizler için bir araya getirdik. 

Hesabın yöneticisinin kendisini tanıttığı yazı; 

Merhaba! Bu sayfayı takip edenlerin büyük bir kısmıyla tanışmıyoruz. Kapalı hesaplara istek göndermek istemiyorum kabalık olmasın diye ama merak ediyorum. Kim bu insanlar? Neler yapıyorlar? Kim bilir neler öğrenebilirim onlardan? Peki ben neler söylemeliyim buradan? 
Sizi takip etmemi isterseniz ya da "Bak burada da ilgini çekebilecek şeyler var!" dediğiniz hesaplar varsa lütfen yorum bırakın. Tanışalım, birbirimizden öğrenerek yola devam edelim. 
Bu arada bilmeyenler için kendimden başlayayım. . 
Ben bir ilkokul öğretmeniyim. 35 yaşındayım. Nikahlı sevgilim ve koca kafalı köpeğimle birlikte İstanbul’da yaşıyorum, feministim, vejetaryenim ve çocuklara müfredatta yazandan daha fazlasını öğretmeye çalışıyorum. 
İstedim ki çocuklarla sınıfta yaşadığımız, okuduğumuz, dinlediğimiz ve üstüne tartışıp çok acayip yerlere gittiğimiz şeyler dört duvarın içinde kalmasın. Buraya yazayım, belki bir çocuğun, anne babanın ya da öğretmenin işine yarar. 
Sevgiler. 

Kaynak: https://www.instagram.com/arkadasimcocuk...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol