Öğrencilere İzmir Marşı Söyledikleri İçin Müdür Tokat Attı İddiası

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İzmir marşını okuyan öğrencilere müdürden tokat. İstanbul Erkek Lisesi'nde Cumhuriyet bayramı töreni için yapılan hazırlıklarda, İzmir marşını okumak isteyen öğrencilere okul müdürü, İzmir marşının Cumhuriyetimizle Alakası olmadığını belirtip tokat attığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Konuyla ilgili velilerle görüştükten sonra SÖZCÜ'ye bilgi veren Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, “Dün 9. ve 10. sınıflar için İstanbul Erkek Lisesi'nde Cumhuriyet Bayramı töreni düzenlenmiş. Tören öncesinde koro, son parça olarak İzmir Marşını okuma kararı alıyor. Okul Müdür Başyardımcısı Metin Kuş ise programa müdahale ediyor ve İzmir Marşı için ‘Cumhuriyet Bayramı ile ilgisi yok. Programdan çıkarın' diyor. Okulda bu yayılıyor ve kimse ikna olmuyor. Çocuklar da diyor ki ‘Biz söyleriz'. Dün yapılan törende ise çocuklar İzmir Marşı'nı söylemeye başlıyor” dedi.

Bunun üzerine Müdür Başyardımcısı Kuş'un kızgın bir şekilde iki öğrenciyi tokatladığı belirtilirken, okul müdürü ise okulda yaşanan olayı akşam saatlerinde velilere attığı whatsapp mesajıyla doğruladı. Okul müdürü mesajında, “Değerli velilerimiz, bugün yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamasında üzücü bir hadise yaşanmıştır. Bilindiği üzere bir haftadır Bakanlığımızın görevlendirmesiyle okul müdürlerine yönelik düzenlenen hizmetiçi seminerde görevli olarak bulunmakta ve dolayısıyla idari izinli sayılmaktadaydım. Okul müdür vekilliği de müdür başyardımcımız Metin Kuş beye tevdi edilmiştir. Dolayısıyla okulda yapılacak törenle görev icabı Metin bey ilgilenmiştir. Ancak törenin içeriğine kendisinin izni olmadan eklenen kısımları çıkartmış bu ise bazı yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur. Törenin bitiminde ise bir grup öğrencimiz tören içeriğinde olmayan marşları söylemek isteyince öğrencilere şu an kendisini de çok üzen ve yine kendisinin de tasvip etmediği bir şekilde müdahale edilmiştir. Yaşanan olay tasvip edilecek bir durum olmasa da 10 yılı aşkın bir zamandır İEL'e gece gündüz hizmet etmiş birine karşı yargısız infaz yapılması doğru değildir. Öğrencilerimizin velileriyle görüştüğümü süreç konusunda kendilerini bilgilendireceğimi ifade etmek isterim. Okul müdürü olarak gereken idari soruşturmayı ivedilikle açacağımı bildirir herkese iyi geceler dilerim” dedi.

Yurdagül Uygun

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al