Öğrencilerden Öğretmenlere Tavsiyeler

Liseden mezun olduktan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Başkan olmak istiyorum. Hayır, ama ciddi olarak, 2045, koşuyorum. Gelecekte mimarlık alanında bir ustalık elde etmek ve kentsel planlamaya odaklanmak istiyorum çünkü bugün gördüğümüz birçok sorunun insanların nerede yaşadıklarından ve özellikle de Baltimore, Chicago gibi şehirlerde konut ayrımı politikalarından kaynaklandığını düşünüyorum. , Et cetera. Bunu değiştirmek için yüksek lisansımı kullanmak istiyorum. Aynı zamanda genç siyah gençlerin ya da genel olarak gençlerin savunuculuğuna ve sadece öğrenci liderliğinin teşvik edilmesine yoğun bir şekilde katılıyor olmak istiyorum. Ama ben hala başkan olmak istiyorum.

Kendine çok güvenlisin. Bu güveni nasıl kazandın?
Annem ve büyükannem kendine güvenen kadınlarla ilk iki etkileşimdi. Annem ve büyükannem bana hep senin durumundan çıkış yolunun kim olduğunu, kendin olduğunu ve kendine sahip olduğunu bilmek olduğunu öğretti. Günlük yaşamdaki bu dersler bana çok yardımcı oldu ve sonra Baltimore Kesişimine katılmaya başladı . 8 inci bölümde kesişmeHerkesin bir ikinci sınıf olduğu zaman, gerçekten zordu, çünkü ayrımcılık ya da eğitim sistemi ya da başka bir şey hakkında eleştirel düşünmem gereken tartışmalara alışkın değildim. Yönetim kurulu başkanı Sn. Cohen, “Tamam, bunun hakkında ne hissediyorsunuz?” Diye beni itti. Neden böyle hissediyorsun? Bunu değiştirmek için ne yapabilirsin? ”Gerçekten gücü elime sokarak, gerçekten beni güçlendiriyor. O andan itibaren sadece bir çeşit filizlendim.

Öğretmenlere tavsiyen var mı?

Çoğu zaman, bazı arkadaşlarımın bir sınıfa gittiğini ve evdeki şeylerle uğraştığını buldum. Bunu sınıfa getiriyorlar ve öğretmen onlara hedef olduğunu varsayar. Yani, askıya alındılar, ya da alıkonuluyorlar ya da başka bir şey var. Rengi ne olursa olsun bu meydan okuyan genç adam ya da meydan okuyan genç kadın olarak adlandırılmaya başlıyorlar. Sadece evde neler olup bittiğini göz önünde bulundurun ve sahip oldukları duygularla başa çıkmak için bir çıkışa sahip değiller. Çoğu öğrenci zorunlu olarak okula gelmek ve askıya almak istemiyor. Bir terapist olmak için iş açıklamasında olmadığını biliyorum. Ancak, öğrenciyi çok fazla gördüğünüz için, sadece biraz hoşnut olmaya çalışın ve “Hey, bugün biraz kapalı olduğunuzu görüyorum Bay Johnson. Sorun nedir? Biriyle konuşman gerekiyor mu? ”

Öğrenciler karmaşıktır, ancak öğretmenler bu gerçeği farketmez veya kabul etmez. Sadece fizik öğrenmek istemiyorlar, AP Kelime Bilgisi ve başka ne öğretiyorsun? Ayrıca, eğer ihtiyacınız varsa, oradasınız ve aslında bir ilişkiniz olduğunu bilmek isterler. Çünkü öğrenciyi, aynı miktarda değilse, ebeveynlerini gördüklerinde daha fazla görürsünüz. Temelde onların ikinci bilgi kaynağısınız. Bilinçaltında, bizi daha iyi insanlara dönüştürmek için öğretmenlerimize yöneliyoruz ve bize verecekleri deneyimleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Öğrencilerin daha fazla ilgi ve hayal ve hedefe sahip olmalarını ve onları takip etmeleri için onlara yetki vermenin sorumluluğunu ve anlayışını kabul etmek gerçekten önemli bir şeydir.

Ne dersiniz, şu anda halk eğitimi ile ilgili sabitlenmesi gereken bir şey mi?

Yönetim ve öğrenciler arasındaki etkileşim ve öğrenci sesinin miktarı, özellikle Ortak Çekirdek hakkında ve belirli bir müfredatın standartlaştırılmasıyla alınan kararlara dahil edilmiştir.

Okul ve öğretmenlerin öğrencilerin yaşamında oynayacağı rol nedir?

Öğretmen gibi hissediyorum ve okul benzer bir rol paylaşıyor. Öğrenciler belirli bir okula gittiklerinde, her biri farklı arka planlar, farklı yetiştirmelerden geliyorlardı: Evdekiler, onlara bakanlar, onları ne kadar gördükleri, mesleğinin ne olduğu. Bütün bu faktörler onları farklı kılar. Okulların kültürleri hakkında bilgi edinebileceğim ve nereden geldiklerini ve kendileri hakkında öğrendikleri bir yer olması gerektiğini düşünüyorum. Ve tabi ki bilirsin, bilimi ve matematiğini al ve yazmayı öğren. Ancak, mutlaka bir kültür şoku değil, zihninizi genişletecek bir yer. Eğer bunu genç yapmazsan, asla düşünmeyeceksin, bence. Tamamen farklı bir aile tarzına veya aile yapısına ve yaşam deneyimine sahip olan çocuğu takdir etmiyorsanız, yaşlandıkça bunu yapmayacaksınız. Tek parça halinde bakacaksın. Bir öğretmen ve okulun kurum olarak rolü gibi hissediyorum. Sadece öğrencilerin başarısız olabileceği bir alan yaratmak ve hala "Tamam, tekrar deneyeceğim, ama farklı bir şekilde." Demek yerine, “Tamam, başarısız oldum. Ben hiçbir şey olmayacağım. Bırak da bırakayım.

Ifetayo Kitwala 2/6/16 tarihinde röportaj yaptı. Öğrenci görüşmeleri 2015-2016, 2016-2017 ve 2017-2018 okul yılları boyunca gerçekleştirilmiştir. Yayınlanan not seviyeleri, öğrencilerin görüşme sırasında bulundukları notlardır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13