Öğrenciler Öğretmenler Ve Veliler Sokak Hayvanlarını Soğuktan Korumak için 165 Yuva Yaptı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

DİYARBAKIR - MEHMET SIDDIK KAYA

Diyarbakır'da Bağlar İMKB Karacadağ Ortaokulundaki öğrencilerin kedi, köpek ve kuşları soğuk havaya karşı korumak için atık malzemelerle hazırladığı 165 yuva, okul ve parklara bırakıldı.

Bağlar İMKB Karacadağ Ortaokulu öğrencileri, öğretmenlerin ve velilerin desteğiyle yaklaşan kış mevsiminde kedi, köpek ve kuşları soğuktan korumak için örnek bir çalışma gerçekleştirdi.Evlerinden getirdikleri atık malzemelerden el emekleri ile 165 yuva hazırlayan 165 öğrenci, bu yuvaları ilçede belirlenen noktalar ile okul bahçelerine bıraktı, kuşlar için de parklardaki ağaçlara astı.

Toplumsal duyarlılığın artırılması amacıyla yürütülen ve bin öğrenci ile devam eden çalışmanın diğer okullara ve illere örnek olması hedefleniyor.

"Amacımız farkındalık yaratmak"
Bağlar İMKB Karacadağ Ortaokulu Müdürü Mehmet Can Akay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul idaresi olarak bu çalışmaya destek verdiklerini belirtti.

Yaklaşan kış mevsiminde sokak hayvanlarının ve kuşların dışarıda kalmaması için toplumun duyarlı olması gerektiğine işaret eden Akay, "Bulunduğumuz bölge iklim şartları göz önüne alındığında sokak hayvanları ve kuşlar için gerçekten kışın çok soğuk. Onlar da birer canlı. Amacımız toplumun ön yargılarını kırmak, farkındalık yaratıp, toplumda herkesin buna duyarlı olmasını sağlamaktır. Çalışmamızın örnek olmasını istiyoruz." diye konuştu.

"165 öğrenciyle başladık, bin öğrenciyle devam ediyoruz"
Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yahya Kamçı, bu çalışma ile öğrencilere doğa ve hayvan sevgisini aşılamak istediklerini söyledi.

Evdeki atık tahta parçaları, kumaş ve kartonlardan istifade ederek kuş, kedi ve köpekler için yuva hazırladıklarını aktaran Kamçı, öğrencilerin el emeğiyle yaptıkları, parklara ve bahçelere bırakılan yuvalar sayesinde kedi, köpek ve kuşların kışın soğuktan ve yağmurdan, yazın da sıcaktan korunacağını bildirdi.

Fotoğraf: AA / Mehmet Sıddık Kaya

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al