Öğrenciler Bu Dönem Karnelerini Nasıl Alacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği konuya MEB açıklık getirdi. Bu dönem salgın nedeniyle karnelerin elektronik ortamda verileceği açıklandı. Öğrencilerin karnelerine 1. dönem not ortalamaları üzerinden puan verilecek. 

Bu sene her alanda olduğu gibi eğitim öğretimde de yenilikler yaşamaya devam edeceğiz. 

Öğrenciler karnelerin alınıp alınmayacağı ile ilgili detayları araştırıyorlar. MEB'den karneler ile ilgili bir açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla illere yazı gönderildi. Genelgede karna ile ilgili ayrıntılarda yer aldı. Peki bu sene karne alınacak mı?
Corona virüs nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Karne dönemin yaklaşmasıyla birlikte karnelerin bu sene verilip verilmeyeceği gündeme gelmişti. MEB'den okullara karne düzenlemesi geldi. Karnelerin nasıl iletileceği ile ilgili detaylar yer aldı. Peki karne alınacak mı? İşte detaylar...
KARNELER VERİLECEK Mİ?
MEB, ilkokul ve ortaokullarda karnelerin elektronik ortamda velilerin ve öğrencilerin erişimine açılacağını açıklamıştı.
Liseler için de 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci dönem puanı tüm öğrenciler için yılsonu başarı puanı olarak kabul edilecek. Bu nedenle liselerde, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi için tekrar karne düzenlenmeyecek.
Ancak "teşekkür", "takdir", "onur" ve "üstün" başarı belgeleri ile diplomalar düzenlenecek.
Kovid-19 salgını nedeniyle yığılmalara meydan vermemek için okul müdürlüklerince yapılacak planlama çerçevesinde öğrenci yoğunluğu dikkate alınarak 22 Haziran'dan itibaren gün ya da haftalara yayılarak diploma ve takdir, teşekkür gibi belgelerin dağıtımı yapılabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak