Öğrenci Yazma Üzerindeki Geri Bildirimlerinizi Devreden Çıkarın

Çılgınlığın aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı bir şey beklediğini söyleyen yaygın olan var. Bir öğretmen olarak, öğrenci yazısına geri bildirim bırakmak bu tanıma sıklıkla uyar.

Yazılı bir değerlendirmeyi öğrencilere döndürmenin tipik döngüsü var. Bu şöyle gider: öğrenci> öğretmen> öğrenci> çöp (dijital veya diğer). Daha sonra, öğrencilerin çoğu zaman bir sonraki yazılı değerlendirmede aynı hataları yaptıkları döngünün son aşaması gelir. Bir öğretmen olarak, özellikle haftasonu zamanınızı, sadece bu süre dolduğunu hissetmek için öğrenci denemeleriyle ilgili geri bildirim bırakarak geçirdiyseniz, çıldırıyor. Yani, iki seçeneğimiz var: (1) Sınıflarımızda tantrumları atın ve bugünün öğrencilerinin azalan çalışma ahlakına zarar verin veya (2) daha iyi bir yol bulun. 

Geri bildirim söz konusu olduğunda, geri bildirimin etkili olması için yapılması gereken birkaç şey biliyoruz:

Zamanında olması gerekiyor. 
Belirli olması gerekiyor.
Gelecek öğrenmeye odaklanmalıdır.
Öğrencilerin geribildirim ile bir şeyler yapmasını gerektirir.
Ama günde sadece 24 saat var! Bu tür geri bildirimleri sağlamak için nasıl zamanım var?

Neyse ki, teknoloji bunu mümkün kılıyor. Sadece daha iyi geri bildirim bırakmamıza izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda alıştığımızdan daha da hızlı bir şekilde yapabiliriz. Bunu yapmak için bir metin genişleticisine ihtiyacınız olacak. Metin genişleticiler bir kod yazmanıza ve metnin (veya bağlantıların) bir bölümünün otomatik olarak açılmasına izin verir. 


Kaynak: https://www.edutopia.org/discussion/revolutionize-your-feedback-student-writing

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol