Ödev Alışkanlıkları Geliştirmek

Çocuğunuzun iyi ev ödevi alışkanlıkları geliştirmesine yardımcı olun. Bu, günlük görevlerde çalışmak için düzenli bir yer ve zaman belirlemek anlamına gelir. Onun odasında mutlaka bir masaya ihtiyacı yoktur; mutfak masası da işe yarayabilir. Hangi yeri seçmiş olursanız olun, televizyon setinin, diğer çocukların oynadığı oyunların veya telefonda konuşan insanların dikkati dağılmadan iyi aydınlatılmış ve sessiz olması gerekir. Çocuğunuzun malzemelerini (kağıt, kalem, sözlük) yakınınızda, her öğleden sonra ya da akşam saatlerinde hızlı bir şekilde başlayabilmesi için saklayın.
 

Bazı çocuklar fazla cesaret vermeden çalışmaya başlıyor. Diğerleri, geçişin oyunun ödev çerçevesine geçmesini sağlamaya yardıma ihtiyaç duyar. Bazen bir çocuğun on dakikalık bir uyarı vermesi, bir çocuğun işe hazır olmasını istediği yere hareket etmesinin yanı sıra zihinsel olarak hazır hale gelmesine yardımcı olmaktır.

Ödev yapmak için evrensel olarak doğru zaman yoktur. Bazı ailelerde, çocuklar öğleden sonra okuldan eve döndükten kısa bir süre sonra ödevlerini yapmak isterlerse en iyisini yaparlar; onlar gevşemek ve çalma için okul sonrası saatler adamak eğer diğer gençler onlar canlılığı yenilenmiş bir anlamda hissedebilirsiniz akşamına kadar ödevlerini bırakarak iyi yapabilir. Çocuğunuzun karar verme konusunda söz sahibi olmasına izin verin. Ödev genellikle ebeveyn ve çocuk-arası çatışma kaynağı haline gelebilir "? Johnny, neden sadece bu konuda savunarak olmadan ödevini yapamaz" - ama sen normal bir zaman ve yerde katılıyorum, sen en ikisini ortadan kaldırabilir ev ödevi ile ilgili disseksiyonun sık nedenleri.

Bazı ebeveynler, çocuklarının dikte edilmiş bir çalışma süresine (her öğleden sonra saat 4 gibi) cevap vermediğini tespit etmiştir. Bunun yerine, gençlere kurallar verilir ("Ödeviniz bitene kadar video oyunları yok"). Hem çocuğunuz hem de aileniz için en iyi olanı öğrenin. Bu belirlendikten sonra, onunla sopa.

Bazı gençler bir ebeveynin ödevlerini yaparken onlarla oturmasını tercih eder. Bu, özellikle okumak için kendi okuma veya evraklarınız varsa, kabul edilebilir bir istek bulabilirsiniz. Ancak, aslında çocuğunuz için ödevi yapmayın. Odaklanmak için bazı yardıma ihtiyaç duyabilir ve görevine yaklaşımını başlatıp organize edebilir. Bazen, bir matematik problemini açıklamanız gerekebilir; Bu durumlarda, çocuğunuzun yardım etmeden önce birkaç problemi deneyelim. Fakat eğer düzenli olarak günlük ödevlerini yapmak için aktif katılımınızı isterse, o zaman onun hocasıyla konuşun. Çocuğunuzun, ödevleri kendi başına ya da daha az ebeveyn katılımı ile tamamlayabilmesi için sınıfta daha güçlü yönlere ihtiyacı olabilir.

Çocuğunuz veya öğretmeninin ödevini incelemeniz istenirse, ertesi sabaha kadar okula gitmeden önce ona bakmak isteyebilirsiniz. Genellikle ödev, çocuğun ve öğretmenin özel alanı olarak kalırsa en iyisidir. Bununla birlikte, girdiniz, öğretmenin felsefesine ve ev ödevi amacına bağlı olarak değişebilir. Eğer öğretmen çocuğunuzun materyali anlamasını kontrol etmek için ödev kullanıyorsa, böylece öğretmene sonraki sınıf öğretme oturumlarında neyin vurgulanması gerektiğine dair bir fikir vermesi gerekir. Çocuğunuzun kağıdındaki değişiklikler ve iyileştirmeler için önerileriniz yanıltıcı olabilir. Öte yandan, eğer öğretmen çocuğunuzu belirli bir konu alanında pratiğe dökmek ve derste daha önce öğretilenleri pekiştirmek için ödev verirse, katılımınız değerli olabilir. Bazı öğretmenler, çocukların öz disiplin ve örgütsel ve çalışma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için ev ödevi kullanmaktadır. Ev ödevlerini yapmak için çabalarından ve başarısından dolayı gençliğinizi övün.

Genel olarak, çocuğunuzu ev ödevlerinde destekleyin, ancak bir görev yöneticisi olarak hareket etmeyin. Ona sakin bir yer, sarf malzemeleri, cesaret ve ara sıra yardım sağlayın - ama işi yapmak onun işi. Ev ödevi senin sorumluluğun değil, senin sorumluluğun.

Haftalar geçtikçe, ev ödevi ile ilgili olarak çocuğunuzun öğretmeniyle görüşün. Eğer çocuğunuz devam eden problemler yaşıyorsa - ödevlerin ne olduğunu ve nasıl tamamlandığını anlamakta güçlük çekiyorsa - ya da kendileriyle hiç uğraşmamış gibi ilerlerse, öğretmene haber verin. Öğretmen ödevleri, gençlerin yetenekleri ile daha uyumlu olacak şekilde ayarlayabilir.

Çocuğunuzun belirli bir gece üzerinde ödevi olup olmadığı, okuldan sonra veya gece onunla yüksek sesle okumayı düşünün. Bu tür paylaşımlı deneyim çocuğunuzun ilgisini çekmeye yardımcı olabilir, aynı zamanda onunla kişisel bir zaman geçirmenize de yardımcı olabilir. Ayrıca, çocuğunuzun herhangi bir ödeve sahip olmadığı günlerde, bu paylaşılan okuma zamanı, her akşam bir çalışma saatinin alışkanlığını güçlendirecektir.

Çocuğunuzun okuma sevgisini daha iyi beslemek için, kendi kendinize zaman harcayarak ve okumak istediğiniz kitapları seçmek için gençleri kütüphaneye ve / veya kitapçıya götürerek iyi bir örnek belirleyin. Bazı aileler her gece TV'yi en az otuz dakika boyunca kapatır ve herkes zaman okumasını geçirir. Çocuklar yaşlandıkça, bir ila iki saat, okuma ve diğer yapıcı faaliyetler için bir kenara ayrılmak için her gün daha arzu edilen bir zaman olabilir.

Çocuğunuzun iyi çalışma alışkanlıkları geliştirmesi kadar önemli olması, oyunun sağlıklı sosyal, duygusal ve fiziksel gelişim ve gelişim için de önemlidir. Çocuğunuzu ödevlerini tamamlamak için teşvik etmek veya bazı ek okumalar yapmak için , okulda öğrenme gününü yorucu ve hapsedilmiş olduğunu ve boş zamana ihtiyacı olduğunu unutmayın. Onun mizaç ve kişiliğine en uygun oyun etkinliklerini bulmalarına yardımcı olun - ister okul sporları ister müzik dersleri, serbest oyun durumları (bisiklete binmek, arkadaşlarla oynamak) ya da bunların bir kombinasyonu olsun.

Kaynak: https://www.healthychildren.org/English/ages-stages/gradeschool/school/Pages/Developing-Good-Homework-Habits.aspx

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13