Neden Okulun İlk Haftasında Sık Sık Hatırlatma Yapmanız Gerekiyor?

Akıllı Sınıf Yönetimi: Neden Okulun İlk Haftasında Sık Sık Hatırlatma Yapmanız Gerekiyor?

“Hey, ders sırasında konuşmak yok.”

“Yürümeyi söyledim!”

“Sıraya girmeyi kes.”

Hayır, bunlar bahsettiğim hatırlatıcılar değil.

Aslında, onlar asla yapmamanız gerekenlere örnektir - okul haftasında veya değil - çünkü yanlış davranışlar başladıktan sonra verilen hatırlatıcılar .

Hangi, düzenli bir SCM okuyucuysanız, o zaman bir yanlışlık olduğunu bilirsiniz.

Bunun nedeni, hatalı davranış sonrası hatırlatmaların gerçek hesap verebilirliğin yerine geçmesidir. Bir sonucu zorlamak yerine verilir.

Daha az yanlışlıkla sonuçlanan daha fazla yanlış davranışla sonuçlanan örtülü bir tehditten fazlası değiller.

Peki iyi bir hatırlatma nedir?

İyi hatırlatmalar, yanlış davranışlardan önce oluşma şansı olmadan verilenler ve okulun ilk haftasında cömertçe kullanılması gerekir.

İşte nedeni:

1. Hatırlatıcılar, hatalı davranışları ortadan kaldırır.

Yanlış davranışların ortaya çıkma olasılığını öngördüğünüzde (örneğin, sıraya girerek bastırırken) ve hızlıca bir hatırlatma yaparsınız, o zaman hepiniz bunun gerçekleşmesi ihtimalini ortadan kaldırırsınız.

Mazeretleri, yanlış anlamaları ve unutkanlığı önceden kaldırıyorsun .

Bu çok etkili bir şekilde yanlış davranışı, dürtüsel bir davranıştan ziyade öğrenciler için zor bir seçimdir. Küçük hatalı davranışların bile, sakin ve düzenli bir sınıf içinde tamamen yerinde kalmasına, saçma ve saçma görünmesine neden olur.

2. Hatırlatıcılar, kanalın başarısına yardımcı olur.

Yanlış davranışı önceden düşürerek daha az kesinti yaşarsınız. Böylece, her şey daha yumuşak bir hal alıyor ve başarıyı geliştirmeye ve iyi alışkanlıklar geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Bu, okul yılının başında kritiktir çünkü başarı başarıya yol açar.

Yaptığın her şeyi etkiliyor ve haftalar geçtikçe kartopu oynuyor. Öğrencilerinizi ilk günden itibaren doğru yolda başlatır; bu, yılın ilerleyen saatlerinde yolunuzu tırmalamak ve pençelemeye çalışmaktan çok daha kolaydır.

3. Hatırlatıcılar daha tutarlı olmanızı sağlar.

Yanlış davranış öncesi hatırlatmalar yaptığınızda, sonuçları zorlamanın garipliğini ortadan kaldırırsınız . Onlara yaslanmaları için herhangi bir gerekçe olmadan, kötü niyetli öğrenciyi haklara ölüldünüz.

Seçerek kuralları ihlal ettiklerini biliyorlar. Hak ettiklerini biliyorlar. Dolayısıyla, sonuçları kabul etmekten başka yapabilecekleri, söyleyebilecekleri veya tartışabilecekleri hiçbir şey yoktur.

Hatırlatmaları sağlamaya yardımcı olan açıklık, sonuçları zorlamayı daha kolay ve daha az stresli hale getirir.

Formül

Zamanla, öğrencileriniz rutinleri, geçişleri ve etkinlikleri sorunsuzca yerine getirebileceklerini ispatladıkça, daha az ve daha az hatırlatma vereceksiniz.

Onlara olan güveniniz ve yetenekleriniz artacaktır ve sizden daha az girdi alarak, giderek daha fazla sorumluluk üstleneceksiniz. İşlerin yapılmasını sağlayan, hedef odaklı, olgun bir sınıf için bir formül.

Bu artan bir şekilde yanlış davranışları aptalca ve altında görüyor. Evet, en zorlu öğrencileriniz bile.

Ancak, okulun ilk gününde basit bir hatırlatma ile başlar.

“Git demeden önce, sessizce sıraya girmeyi ve ellerini kendine saklamayı unutma.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol