Neden öğrenciler öğretmen alımına katılmalı?

Bağımsız Reigate Gramer Okulu başkanı ve mevcut HMC başkanı Shaun Fenton'un önerilerini, okulların öğretmen atamalarına öğrencileri dahil etmeleri gerektiğini öneriyorum .

Michaela Community School'un yüksek öğrenim müdürü Katharine Birbalsingh ve araştırma kurucusu ve hükümet disipliniği Çar Tom Bennett gibi düzenli eğitim tweeterleri bu görüşü kınayacak kadar hızlı davrandılar. Eski savaş çizgileri, bir kez hazırlandıkları zaman tanıdık ve değişmezdir.

Karşı argüman öğrenciler çocuklardır ve akıllı yargıları yapmak için güvenilir olamaz çalışır (yaz not Tes Ms Birbalsingh ve Michaela hakkında parçayı “Ben onlara güvenmiyorum - onlar çocuk” ): onlar oy basitçe olacak öğretmen için en çok sevdikleri. Dahası, önerildiği, onları kimin ve nasıl öğrettiğini seçmek onların yeri değil: öğretilmek ve öğrenmeye devam etmek onların işi.

Diğer köşede, öğretmenlik söz konusu olduğunda, öğrencilerin yumuşak dokunuşlu öğretmenleri desteklemediği veya kibar olmaya çalışmadığı görüşünü savunur: anketler sürekli olarak zayıflıktan hoşlanmadıklarını ve “katı ama kibar” öğretmenler istemelerini önerme eğilimindedir. Kontrol altındalar ve eşyalarını biliyorlar.

1990'ların başında genç bir başkan olarak, hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin görüşlerini kucaklayan açık bir yönetim tarzı benimsedim. Öğrencinin sesi terimi daha sonra kullanılmamıştı: alanda eylem araştırması yaparak, katılım, okul demokrasisi, angajman. 1996 yılında tamamlanmış olan doktora tezi, demokratik uygulamanın büyümesini okulun gelişimi ile ilişkilendirdi (katma değer tedbirleri o zamanlar başlarındaydı).

Yüzyılın başlarında, herkes öğrenci sesi hakkında konuşuyordu. Öğrencilerin enerjisini, en az başarılı Londra Mücadelesi'nde değil, okul gelişimine güçlü bir katkı (birkaç kişiden biri) olarak kullanmak için hükümetle bazı çalışmalar yaptım.

Öğrencilerin öğretmen atamalarına dahil edilmesinin önerisinin hala zorluk çektiği merak ediyor. Öğretmenleri atamak başın işidir (vali değil), ancak meslektaşları dinlemeyen aptal bir baş: kıdemli liderler, bölüm / bölüm başkanı, birlikte çalışacakları meslektaşlar, hatta okuldan ilk izlenim resepsiyonist.

Neden çocuklara da sormuyorsun? Genellikle bir öğrenci panelini kullandım: Başvuranlar için muhtemelen rahatsız edici veya yabancı biri, cevapları açıklayıcı olabilir. Neden, en azından, öğrenci denemelerinde en azından, deneysel deney dersinde öğrencilere ne düşündüklerini sormuyorsun?

Sürecin içinde yer alanlardan uzlaşmaya varmadan hiçbir zaman görevlendirmedim: ara sıra en çok uygun olanın açıkça anlaşılabildiği ve anlaşmaya varabildiğim halde, tercih edilen adayımı güvenceye almayı başaramadım. Bu angajman kuralları çerçevesinde öğrencilerin görüşlerini aramamak için çok az sebep görüyorum.

Öğrencileri dahil etmenin daha derin bir gerekçesi var. Eğitim büyüme ile ilgilidir. En zorlu ortamda ve en katı rejimde bile, okullar, öğrencilerinin yetişkin dünyasına girmeden önce gerçek sorumluluk alma fırsatını reddetmez (umarım), yetişkin yetişkinler olarak işlev görmelerini beklerler.

Öğretmen atamalarına katılan öğrencilerin, sorumluluklarının derinliği ve sınırlarının, sorgulamada özenli ve analizde çok düşünceli olduklarının farkında olduklarını her zaman öğrendim. Onlara normal müfredatın ötesinde değerli öğrenme ve öğretme ve okul yönetiminin doğası hakkında bir içgörü sundu. Onlara verilen güven, daha iyi hiçbir şey yapmadan, daha geniş öğrenci bedenine geri beslendi.

Oh, ve gizlilik konusunda endişelenme. Eminim bu konuda fazla haberi duyurdum: herhangi bir sızıntı olursa, öğrencilerden değildi.

Bu arada, Shaun Fenton'un önerisi daha geniş bir öğrencinin katılımı ile ilgiliydi: The Sunday Times , öğrencilere öğretmen atamaları konusunda bir rol vermeyi başarabilmiş. Şimdi tam çembere döndük mü, böylece güçlendirilmiş (tokenist yerine) öğrenci sesi bir kez daha tehlikeli olarak kabul ediliyor mu? Bunca yıl önceki çalışmalarım beni deli uçurumdan kaçak guru statüsüne çıkardı: ama belki de eğitimdeki mevcut kontrol iklimi, öğrenci güçlendirme kavramını etkiliyor.

Eğer öyleyse, ben bir kez daha kaçık kenardayım. Sorun değil: orada güzel.
https://www.tes.com/news/why-students-should-be-included-teacher-recruitment

Bernard Trafford tarafından
 

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14