Müsteşar Yusuf Tekin, Tek Tercih Yapanları Uyardı

Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin: Liselere geçişte tercih sistemine dair açıklamalarda bulunup öğrencilere uyarıda bulundu
 

MEB Müsteşan Yusuf Tekin, liselere geçiş sisteminde tercih sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Devlet okullarından tercihte bulunmayacak öğrenciler için özel okul kayıtlarının erken başlatıldığını dile getiren Tekin, "Ancak 'Çocuğumu öncelikle resmi okullara göndermek istiyorum' diyorsa, bu durumda özel okullara ön kayıt prosedürü de işletebilirler. Böylece 2-13 Temmuz arasında hangi öğrencimizin özel okula kesin kayıt yaptıracağını görmüş olacağız" dedi.

Liseler için tercih sürecinin 2-13 Temmuz arasında olacağını hatırlatan Tekin "Hiçbir velimiz endişeye kapılmasın, evine en yakın okuldan başlayıp giderek uzaklaşan şekilde sunduğumuz alternatiflerden bir okul seçilecek" şeklinde konuştu. Tek tercih yapan öğrenciler için uyarıda bulunan Tekin "Tek tercih yapılması halinde nakil yerleştirme sürecinde kayıt alanındaki diğer okulların kontenjanlarının dolacağının öngörülmesi lazım. Bütün öğrencilere kendisine sunduğumuz kayıt alanlarındaki tercih haklarını mümkün olduğunca doldurmalarını öneriyorum" ifadelerini kullandı.

Umarız tüm öğrencilerimiz istediği okulda okuyup isteklerini gerçekleştirebilir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13