Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3600 Ek Gösterge Vaadi İçin " Şimdi Yap Seçim Sonunu Ne Bekliyorsun" Dedi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dün gece CNN TÜRK'te canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı Muharem İnce:  Ak Parti'nin seçim vaatlerinden en büyük ses getiren memurlara 3600 ek gösterge verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. İnce Cumhurbaşkanı Erdoağan'a 3600 Ek gösterge verilecekse neden 16 yıldır verilmediğini ve bu vaadin sözde kalmaması için seçim öncesi vermesi gerektiğini belirtti.

İnce açıklamalrına şu şekilde devam etti. 16 yıldır ikdidarda olan bir parti, 16 yıldır tek başına bu ülkeyi yönetiyor. Biz zamanında 3600 ek gösterge için mecliste teklif verdiğimizde teklifimiz ak parti oylarıyla reddedildi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. Muharrem İnce: ''Bugün Erdoğan, ek göstergeleri seçimden sonra 3600´e çıkartacaklarını söyledi. Şu anda ülkeyi yönetiyor mu yönetiyor. Neden bekliyor. Seçim öncesinde müjde ver hem oy alırsın'' dedi.
İşte Muharrem İnce'nin canlı yayında yaptığı açıklama;

Polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi, emeklilik ek göstergelerini 3600´e çıkaracağız diyor. Ona bir önerim var bunları KHK ile yapabilir. Seçimi bekleme. Madem söz verdin.  Şimdi yap!
 
Şu anda ülkeyi yönetiyor mu yönetiyor. Neden bekliyor. Seçim öncesinde müjde ver hem oy alırsın. Yapamayacak,  yapmayacak, tercihi değil. Ekonomi tercih meselesi. Söylediklerinin tümünü yapabilir. Biz bunları defalarca Meclis'e getirdik, reddettiler. 2002'de atanmamış öğretmen kalmayacak demişti. 350 bin öğretmen var şu anda.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Nursen nursen 5 yıl önce

Dayın ince ayırmıycaö, kayırmıycam hak, hukuk, eşitlik diyodunda hani 4 meslekmi var türkiyede. Diger 2200 ek gösterge ile emekli olanları neden ayırıyodunuz onlar bu vatanın evladı değilmi