Minik öğretmenler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

ANKARA-Pursaklar Saray ilkokulu 2/K sınıf öğretmeni Özlem Yıldız öğrencilerinin 21. yüzyıl becerilerinden çalışma hayatında orijinalite ve yaratıcılıklarını sergilemeleri ,konuşurken ve yazarken düşünceleri ve fikirleri açık bir şekilde birleştirip kullanmaları,farklı takımlarda etkin çalışabilme becerisi ve ortak bir amaca ulaşabilmek için gerekli çabayı göstermeleri amacıyla her hafta liste sırasına göre Hayat bilgisi dersinde ders müfredatına uygun olarak öğrencilerinin sınıfta öğretmen olarak dersi anlatmalarına olanak sağlıyor.
Konunun işlenmesinden bir hafta önce öğrencinin anlatacağı konu öğrenciye belirtiliyor. Bu süre zarfında öğrenci istediği yöntem ve teknikle arkadaşlarına konuyu anlatmak için hazırlıklarını yapıyor ve sırası geldiğinde sınıfta öğretmen olarak konuyu arkadaşlarına sunuyor. Öğrencilerin anlatımının ardından öğretmenlik görevi üstlenerek konuyu anlatan öğrenciye teşekkür ediliyor ve arkasından Özlem öğretmen konuyu anlatıyor.
1. sınıftan itibaren OGYE çalışmaları kapsamında haftalık olarak öğrencilerine topluluk karşısında kendilerini ifade etme imkanı sağlayan Özlem öğretmen 2.sınıfta bu işi öğrencilerin öğretmen olarak ders anlatması şeklinde değiştirmiş ve kendilerine daha fazla özgüven sağlamayı amaçlamıştır.
Öğrencilerinin büyük bir keyifle,heyecanla ve farklı tekniklerle konuyu anlattığını belirten Özlem Yıldız bu yöntemle çocukların konuyu daha eğlenerek öğrendiklerini söyledi.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol