Milli Eğitim Bakanlığının Yaptığı Bu Yeni Proje Sayesinde, Öğrenciler Anaokulundan İtibaren İzlenebilecek

MEB'in yeni projesi Türkiye'de bir ilke imza atıyor. MEB geliştirdiği bu proje sayesinde öğrencileri anaokulundan üniversiteye kadar izlenebilecek


Samsun Gelişim İzleme ve Geribildirim Sistemi (Samsun GİS) Projesi'nin lansmanı Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde düzenlenen programla yapıldı. Programda tanıtım sunumu yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Karaman, sistemin, etkili bir ölçme değerlendirme, öğrenci takibi ve yönlendirme, e-portfolyo alt yapı ve tek sistemde sınav takibi başlıklarında hazırlandığını belirtti.

Samsun GİS Projesi'ni öğrencilerin bütüncül anlayışla eğitim almalarını desteklemek ve onların gelişimlerini destekleyici geribildirimleri vermek amacıyla hayata geçirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Bu sistemle öğrencilerimizin hayatında etkisi olan paydaşların doğru zamanda, doğru becerilerle, doğru oranlarda katılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca ölçme ve değerlendirme sisteminin çevrimiçi bir sistem üzerinden hızla yapılması projemizin merkezini oluşturuyor. Bu sistemin uygulanabilmesinde ve tanıtımında bugün bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Osman Kaymak başta olmak üzere, tüm davetlilere ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol