Milli Eğitim Bakanlığından Pedagojik Formasyon Açıklaması

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

MEB Pedagojik Formasyon kalkıyor iddialarına açıklama yaptı. Öğretmenlerin merak içerisinde beklediği iddiaya Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan eğitime ilişkin yenilikler büyük merak uyandırdı. Öğretmen adaylarının ne çok merak ettiği sorulardan biri “Pedagojik formasyon kalkıyor mu?” sorusu oldu. Yeni düzenlemeye göre pedagojik formasyon kalkamayacak ama bazı değişiklikler yapılacak. Sertifika programı olarak uygulanan “pedagojik formasyon” yüksek lisans programı haline getirilerek, “Türkiye Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı” şeklinde uygulamaya alınacak.

MEB'den ilkokullarda önemli yenilik! Ücretsiz olacak, bir kişi bile olsa sınıf açılacak
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan bilgilendirmede, “Daha önce sertifika programı olarak uygulanan ‘pedagojik formasyon’ bundan böyle yüksek lisans programı haline getirilerek, Türkiye Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı olarak uygulanacak” ifadesine yer verildi.

Bu kapsamda Yüksek lisans programı eğitiminin içeriği, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği ve koordinasyon çerçevesinde belirlenecek. Uygulama, yüksek öğretim kurumlarının ilgili enstitüleri tarafından il milli eğitim müdürlüklerinin desteğiyle yürütülecek.  AA

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al