Milli Eğitim Bakanlığından Okul Yöneticilerin Ek Ders Ücreti Ve Nöbet Görevi İçin Görüş Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığından Okul Yöneticilerin Ek Ders Ücreti Ve Nöbet Görevi İçin Görüş Yazısı Yayımladı. Okul yöneticilerinin ek derslerine ve nöbet görevlerine ilişkin resmi yazıya haberimizden ulaşabilirsiniz
MEB Personel Genel Müdürlüğü, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'ne hitaben yazdığı yazıda eğitim kurumlarında müdür yardımcılığı görevini yürütmek üzere geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin, bu geçici görevleri için öngörülen ek ders ücretleri yanında müdür yardımcılığı için öngörülen aylık ve ek ders ücreti karşılığı ders görevi ile nöbet görevini yerine getirerek karşılığında ayrıca ek ders yararlanıp yararlanmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu. 

MEB, bu durumla ilgili şu hükümlerde bulundu:

- Eğitim kurumlarında müdür yardımcılığı görevini yürütmek üzere geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin, bu geçici görevleri karşılığında haftada 18 saat ek ders ücretinden yararlandırılması gerekmektedir.

- Söz konucu yöneticilik görevlerini yürütmek üzere geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin, bu görevleri asaleten yürütenlerin görev, yetki ve sorumluluklarını yerine getirmekle yükümlüdürler.

-  Müdür yardımcılığı görevini yürütmek üzere geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin, haftada 6 saat aylık karşılığı derse girmeleri gerekmektedir. Bu konumda olanlardan aylık karşılığı ders görevini dolduranların, haftada 6 saate kadar ek ders görevi ve görev yaptığı eğitim kurumu itibariyle mevzuatında öngörülmüş olması kaydıyla nöbet görevi almalarında ve fiilen yerine getirdikleri bu görevler karşılığında ayrıca ek ders ücretinden yararlandırmalarında herhangi bir sakınca bulunmadığı değerlendirilmektedir.

İŞTE O GÖRÜŞ YAZISI

Kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol