Milli Eğitim Bakanlığında, 2 Genel Müdür Görevden Alındı İddiası

Milli Eğitim Bakanlığında 2 genel müdürü görevden alındı iddiasıyla çalkalanıyor. Liselere Geçiş Sınavıyla ilgili açıklamalarda bulunan Muhterem Kurt hakkında soruşturma başlatıldığı, Ölçme Değerlendirme Genel Müdürü Bayram Çetin ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı'yı da görevden alındığı iddia ediliyor

Cumhuriyet, Yurt, Aydınlık gibi gazetelerde kaynak gösterilmeden yayımlanan habere göre, Bakan Ziya Selçuk'un LGS yerleştirmesiyle ilgili açıklamalar yapan Muhterem Kurt ve sorumlular hakkında soruşturma başlattığı ifade ediliyor.

Yine Bakan Selçuk'un Ölçme Değerlendirme Genel Müdürü Bayram Çetin ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı da görevden aldığı belirtiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Okan 3 yıl önce

İstanbul Özel Merkez Kayaşehir Açı özel öğretim kursunun teog öğrencisi var. Öğretmenlerin bazılarının lisansı iptal olmuş, bazısı öğretmen bile değil, Mühendislik okuyan öğrenciler öğretmenlik yapıyor. Başakşehir ilçe milli eğitimin bu durumdan haberi var. İki yıldır ruhsatsız kursu korumaktalar. Şikayetlerin hepsini geçiştirip kaçak ve usülsüz kurs kollamaktadır. Kanunlar adamına göre uygu***maktadır. Başakşehir İlçe milli eğitimdeki devlet memurları görevi kötüye kul***maktadır.