Milli Eğitim Bakanlığı: Sözleşmeli Personel Alım İlanını Yayınladı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

KPSSP3 puanı ile yapılacak alımlarda 16 personel alınacak. MEB'in ilanına yönelik detaylara haberimizin içeriğinden ulaşabilirsiniz.

MEB tarafından yayımlanan duyuruya göre, Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı personel alım ilanında Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda alınan KPSSP3 puanına göre yapılacak alımlarda 16 personel alımı yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilgili birimlerinde görevlendirilecek personeller, Bilişim Personeli pozisyonunda istihdam edilecek. 


 
MEB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANINA İLİŞKİN DETAYLAR

Devlet Personel Başkanlığı'nın web sayfası üzerinden adaylara duyurulan sözleşmeli personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylara yönelik yayımlanan başvuru şartlarında aşağıda paylaştığımız koşullar bulunuyor. 

Söz konusu ilanda yer alan detaylarda, ''22 Mayıs 2016 ve 21 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.)'' maddesi yer alıyor. 

Adaylara yönelik yayımlanan ilan metninde ayrıca, yukarıda yer alan KPSS ve YDS puan sıralamasına göre, en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday arasından sözlü sınav gerçekleştirileceği duyuruldu. 

İLANA BAŞVURU TARİHLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 19 ‐ 23 Şubat 2018 tarihleri arasında internet ortamında elektronik olarak gerçekleştireceklerdir. 

İlana  ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı