Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin:MEB Bünyesinde FETÖ'yle Mücadele Bitti

Tekin bakanlık bünyesinde FETÖ ile mücadelenin sonununa gelmiş bulunmaktayız. FETÖ ile bağlantılı 30 bin civarında MEB'e bağlı personel ve öğretmenin ilişiği kesilmiştir. MEB bünyesi FETÖ belasından temizlenmiştir. 

Artvin’in Yusufeli ilçesine gelen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı açıklama yapan Tekin,  Türkiye’de 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenle toplumun tamamına hitap eden nadir bakanlıklardan olduklarını vurgulayarak, bakanlık bünyesinde ortaya çıkarılan "FETÖ" yapılanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakanlık olarak FETÖ ile mücadeleye 2013 yılında başladıklarını hatırlatan Tekin, dershanelerle ilgili düzenleme getirdiklerini, bu düzenlemeyle kendilerinin Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Danıştay tarafından sürekli engellenmeye çalışıldığını söyledi.


2500 OKUL, DERSHANE VE YURT BİNASI KAMULAŞTIRILDI

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde "FETÖ" ile mücadelenin nihayete erdirildiğini belirten Yusuf Tekin, “15 Temmuz sonrasında olağanüstü hal (OHAL) kapsamında aldığımız tedbirler çerçevesinde FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete erdi. FETÖ’ye bağlı ve iltisaklı 2500 civarında okul, dershane ve yurt binalarının tamamını kapatarak, kamulaştırıp, devletin, milletin hizmetine sunduk. Bunların dışında FETÖ ile irtibatlı olan yaklaşık 30 bin civarında personel ve öğretmenin bakanlıkla ilişiğini kestik. Müfredatlarımıza, ders kitaplarımıza ve programlarımıza sirayet etmiş FETÖ unsurlarının tamamını sistemin dışına çıkardık. Şu anda FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir. Bundan sonra rutin faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz” dedi.

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol