Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Öğretmenlere Yapılan Her Türlü Şiddetin Karşısındayız

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Öğretmenlere yönelik artan şiddeti önlemek adına, Bakanlığımızın çalışmaları devam ediyor

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, okul türleri ve sınavla öğrenci alan liselerin duyurulacağı kılavuzun nisanda yayınlanacağını söyledi. Tekin, “İkinci gündemimiz özellikle son günlerde medyada da sık sık yer bulan öğretmene şiddet, bağımlılık ve çocuk istismarı gibi konularda hem bakanımızın talimatıyla kendi çalışmalarımız, hem de hükümetin tedbirleri çerçevesinde oluşturduğumuz eylem planı da sizinle paylaşılacak” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, "Nisan ayı içerisinde hem okul türleri itibariyle hangi okulların sınavla öğrenci alacağını, hangi okulların mahallinden yerleştirmeye esas olacağını kılavuzla birlikte ilan edeceğiz" dedi. Ayrıca, öğretmene şiddet konusunda da çalışıldığını belirtti.

Tekin, Öğretmenevi'nde düzenlenen İl Milli Eğitimleri Müdürleri Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Mersin'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“TOPLANTILARIN İKİ İŞLEVİ VAR”
Toplantıların iki işlevi olduğunu belirten Tekin, bunlardan birincisinin aile olma bilinciyle sık sık dertleşmek, ikincisinin de yönetimin daha sağlıklı ve başarılı şekilde icra edilmesi olduğunu vurguladı.

Tekin, Bakanlık olarak yaklaşık 5 yıldır rutin aralıklarla il müdürlerini bir araya getirdiklerini anlatarak, "Konunun içeriğine göre de küçük toplantılar düzenliyoruz. Suriyeli çocuklarımızın yoğun olduğu illerimizin müdürleriyle yaklaşık 15 gün önce toplanmıştık. Bu tür küçük gruplarla da toplantılar yapıp aldığımız kararları, yaptığımız çalışmaları arkadaşlarımızla paylaşıp sağlıklı yürütmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

LİSEYE GEÇİŞ KILAVUZU NİSANDA AÇIKLANACAK
Tekin, bu yıl ortaöğretime geçişte farklı bir modelle çalışacaklarını ifade ederek, şöyle devam etti:
"Nisan ayı içerisinde hem okul türleri itibariyle hangi okulların sınavla öğrenci alacağını, hangi okulların mahallinden yerleştirmeye esas olacağını kılavuzla birlikte ilan edeceğiz. Gündemimizdeki konulardan biri, bu. İkincisi özellikle son günlerde medyada da sık sık yer bulan öğretmene şiddet, bağımlılık ve çocuk istismarı gibi konularda hem bakanımızın talimatıyla kendi çalışmalarımız, hem de hükümetin bu anlamda aldığı tedbirler çerçevesinde bizim oluşturduğumuz eylem planını da ilgili arkadaşlar burada sizinle paylaşmış olacaklar."

“İKİLİ EĞİTİMİN SONLANMASI İÇİN 2018 BÜTÇESİ HAZIR”
Bu yıl yatırım programındaki hedeflerin de toplantıda paylaşılacağını dile getiren Tekin, şöyle devam etti:
"Sayın Başbakanımızın talimatıyla ikili eğitimin sonlandırılması için bir süreç başlattık. 2018 yatırım bütçemiz de artarak bu ikili eğitimin sonlandırılması hedefini gerçekleştirebilecek bir bütçe bakanlığımıza tahsis edildi. Bu bütçenin doğru kullanılması ve yatırımların doğru yapılması için gördüğümüz aksaklıkları ilgili arkadaşlarımız sizlerle paylaşacaklar. 2 günlük istişare programımızı böylece tamamlamış olacağız."

AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol