MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

1----MEB merkez teşkilatı çok dağınık ve yetersiz çalışma şartlarından verim düşmektedir.Her gelen bakan yeni bina ihtiyacı türküsüyle başlar,hiçbir şey yapamadan çeker gider.
2-İçlerinde belki kendilerini başarılı sayan Bakanlarıımız olduysa ve ben görememişsem özür diliyerek,çoğunun Bakanlğın işlevini ve personelini bile tanımadan görevden ayrıldıklarını düşünürsek,Bakan görevlendirmede yanlışlığın olduğu ortadadır.
3-Haydi Bakan eğitimci değil siyasetçi desek,çoğu Müsteşarlar ve Bakan Yardımcıları ve hatta Genel Müdürler bile eğitimde merdivenleri sırayla yükselmiş,ülke ve dünya eğitimini sentezleyen kariyer sahibi yöneticiler yerine siyasi desteğine bağlı görevlendirmeler eğitimimizi felç etmiştir.
4-Branşlarında kuvvetli,pedegojik formasyonu yüksek,proğramcı ve kitap-öğretmen kitabı-yardımcı kitap-gerekirse fasiküller halinde dergiler yazacak ve onları denetleyecek kontrol edecek Talim terbiye kurulu olmadığından YAZ-BOZ tahtasına çevrilen sistemler kanayan bir yara halindedir.
5-BEDAVA KİTAP...Borçtan borca giren ülkenin bonkör yöneticileri ben yaparım,bana kimse karışamaz mantığıyla hareket ettiği sürece israfa devam.Lütfen ÖDÜNÇ KİTAP uygulamasına geçiniz.Verilen kitaplar en az 3 yıl kullanılmalı,yıl sonunda geri alınmalı.Buradan sağlanan tasarrufla ihtiyaç sahibi öğrencilerin giyim-kuşam-spor malzemeleri-kırtasiye ve harçlık-beslenme ihtiyaçları karşlanmalıdır.
6-Her Genel Müdürlüğe 1 Genel Müdür Yardımcısı ı ve 12 şube müdürü kadrosu ihdas edilmeli,GÖREV-YETKİ VE SORUMLULUK YÖNETMELİĞİ güncellenmelidir.
7-İyi yetişmiş bürokratları HAVUZLARA ATANLARın vicdanı havuzlarda boğulur inşallah .Dünyada HAVUZ rezaleti sanmıyorum hiçbir yerde yoktur.
8-Öğretmenler,çok ciddi BRANŞLARINDA ve ÖĞRETMEYİ ÖĞRETME VE İNSAN TOPLUM PSİKOLOJİSİ alanlarında hizmet içi eğitimden geçirilmelidir.
9-ÖĞRETMENLERİN kırılan onurları düzeltilmeli,aldıkları parayı en fazla helal eden meslek mensubu oldukları hem sözle ve hemde icraatla gösterilmelidir.Mesleğin MORAL VE MOTİVASYONA ihtiyacı vardır.
10-Sayın Ziya SELÇUK beyin Bakan olarak atanması her ne kadar sevinç ve memnuniyetle karşılanmış olsa da sanıyorum kendi ekibini ve çalışma arkadaşlarını seçmekte pek de rahat olmadığı sezinlenmektedir.Bakan rahat bırakılmalıdır.
11-İYİ İNSAN-İYİ YURTTAŞ-İYİ VATANDAŞ yetiştirilmesinde rehberlik-sınıf öğretmenliği eğitsel kollar sosyal ve kültürel-sportif faaliyetler çok önemli etkinlikler olarak değerlendirilmeli ve gereği yapılmalıdır.
12-İsraf haramdır.Merkez ve tara teşkilatındaki israf diz boyudur.Tasarruf ediyoruz demekle tasarruf olunmaz.İsraf eden birkaç kişinin canı yanmalı ki bu işin ciddi olduğu anlaşıılmalıdıır.
Mümkün olduğunca siyasi ve sendikal tercihler öncelik olmamalı ve LİYAKAT-ADALET yönetimin temel ilkesi olmalıdır.
YAZACAK SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR AMA KİM DİNLER?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol