Milli Eğitim Bakanlığı 500 Bin Tablet Dağıtımına Başlıyor. İşte Başvuru Şartları

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

MEB uzaktan eğitim döneminde eğitime fırsat eşitliği sağlamak adına, tableti yada interneti olmayan öğrencilere bedava tablet dağıtacak
Uzaktan eğitim sürecinde, maddi imkanı olmayan öğrencilere MEB 500 bin tablet dağıtımı yapmaya hazırlanıyor. MEB'den yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki hafta itibariyle maddi durumu yetersiz öğrencilere bedava tablet ve internet dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyreltilmiş uygulamalarla yüz yüze ve uzaktan sürdürülecek hibrit eğitim modelinde, öğrencilere destek olmak amacıyla 500 bin tabletin öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımına önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak.

Bakanlık, 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıf öğrencileri için de tıpkı ilkokul 1. sınıf öğrencilerinde olduğu gibi yüz yüze eğitimin ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği "hibrit eğitim modeli" planlaması yaptı. 

Bu kapsamda bazı dersler yüz yüze işlenecek, bazı dersler de TRT EBA kanalları, dijital eğitim platformu EBA ve canlı dersler kanalıyla yürütülecek. 

Bakanlık tarafından uzaktan eğitim sürecinde bilgisayar ve internet erişimi konusunda desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için hayata geçirilen EBA Destek Merkezlerinin sayısı Türkiye genelinde 12 bin 238'e ulaştı, önümüzdeki süreçte sayı daha da arttırılacak. 

DAĞITIM STRATEJİSİYLE HAREKET EDİLECEK

MEB, uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin tablet bilgisayar gereksinimlerini karşılamak için ilk aşamada 500 bin öğrenciye tablet bilgisayar ulaştıracak. 

Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için hazırlanan dağıtım stratejisiyle hareket edilecek ve gelecek haftadan itibaren öğrencilere tablet bilgisayarlar teslim edilmeye başlanacak. 

Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı. 

Cihazların dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlüklerince koordine edilecek. Cihazlar, okul yönetimlerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Ayrıca yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle hareket edilecek. 

Tabletlerde öğrencilerin EBA ve canlı dersler için kullanacakları internetin, Bakanlık tarafından temin edilmesi hazırlıkları da sürüyor. 

Öte yandan, okulların açılma durumuna göre yeni tablet dağıtımına ilişkin planlamalar yapılacak. 

Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Kovid-19 salgını nedeniyle uzaktan yürütülen yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitime, anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda 21 Eylül'de geçilmişti. Yüz yüze eğitimde yeni dönem, seyreltilmiş uygulamalarla 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar için 12 Ekim Pazartesi günü başlatılacak.

AA

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sabri üçüncü 3 yıl önce

Ben ilk ve ortaokulda okutan üç öğrencim için başvuru yaptım.
Bekliyorum.
Bakalım sonuç ne olacak

Avatar
UĞUR CAN BAYRAK 3 yıl önce

Akıllı tablet

Avatar
Gülsüm 3 yıl önce

Tablet istiyorum 2cocugum var derslere giremiyoruz tabletimiz yok

Avatar
Sevda 3 yıl önce

İki ögrencım var evde internet tablet bişey yok telefondan giriyorlar bazende giremiyorlar geri kalıyorlar bize acil lazım eşim çalışmıyor çocuklarımız eğitimden gerı kalıyorlar nr olur yardım edermısınız

Avatar
sabri üçüncü 3 yıl önce

Okuttuğumuz Öğrenci sayısına göre verilecek,benim 3 öğrencim var,bakalım bu kuralamı uyulacak yoksa öğretmen ve bazı velilerin torpilli çocuklarınamı verilecek.görelim bakalım.

Avatar
Elif işleyen 3 yıl önce

Oğlum bu sene üniversite ye girecek evde telefondan giriyor bazen de giremiyor dersleri kaçırıyor 6. sınıfa giden kızım da ne telefon ne tablet var .. yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Avatar
siraç 3 yıl önce

Benim 4 öğrencim var ne iletişim aracı ne de internet yok çocuklar çok fazla geride kaldı ve kalıyorlar lütfen yardımcı olur musunuz en kısa zamanda

Avatar
Ayşe 3 yıl önce

Nereye basvutuluyor acaba

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al