Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Okul Kayıt Paralarına İlişkin Açıklamalar

Bazı okulların kayıt parası adı altında velilerden ücret istemesine ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi.

Bakan Ziya Selçuk, okul kayıt parası ve devlet okullarında özel sınıf iddialarına açıklama getirerek, bu konuda gerekli soruşturmanın Bakanlık tarafından başlatıldığını belirtti

İşte Bakan Selçuk'un yaptığı gündeme dair açıklamalar
Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Özel sınıfla ilgili hangi okulda bu tür fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık.' diye konuştu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Okul kayıtlarında zorla bağış alınamayacağının altını çizen Bakan Selçuk şunları ifade etti:


KAPANAN ÖZEL OKULLAR

Bu yıl başladığımız özel öğretim kurumlarında bazı standartların getirilmesi konusunda çalışmalar var. Yani bu okulların açılabilmesinin bir takım fiziksel şartların haricinde açan kurumun yetkinliği ile ilgili bazı kriterler ve standartlar üzerinde çalışılıyor ve bu da bitmek üzere.

Binlerce okuldan söz ediyoruz. Bunlardan bir iki tanesinde problem oluyor.Bir okul üzerinden bütün özel okulları yaftalarsak bu gereksiz güvensizlik oluşturuyor.Ama bu tür bir okul varsa da gereğini yapmak öğretmenleri çocukları velileri mağdur etmemek bizim sorumluluğumuz.Biz bu olayın da farkındayız. Soruşturma başlatıldı. Zaten bildiğimiz bir konu.

KAYIT PARASI VE ÖZEL SINIF İDDİALARI

Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz. Özel sınıfla ilgili hangi okulda bu tür fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Buna asla izin vermeyeceğimizi kararlılıkla ortaya koyduk.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol