Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Meslek Lisesi Öğrencilerine Müjde

Bakan Ziya Selçuk, Meslek lisesi mezunu olan öğrencilerinin iş garantili olacaklarını, meslek lisesi öğrencilerin yurt dışında çalışma olanaklarının olacağını açıkladı.

Meslek lisesi öğrencileri mezun olduklarında iş bulma sorunu yaşayamayacaklarını ayrıca yapılan çalışmalar netleştiği takdirde yurt dışında iş bulma imkanları olacaklarını belirtti.

İşte Bakan Ziya Selçuk'un yaptığı önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk personel ihtiyacı bulunan alanlardaki sorunu çözmek için iş garantili meslek liseleri açılacağını ifade etti. Bakan Selçuk basın mensupları ile bir araya geldi. Burada yaptığı açıklamalarda çim teknolojisi, turizm liseleri, madencilik üzerine yeni liseler açılacağını, ayrıca teknoparkların içersine yeni okullar açılacağını ifade etti.

LİSEDEN MEZUN OLANLAR YURT DIŞINDA ÇALIŞABİLECEK!


 
Diğer önemli gelişmeye göre; Almanya'da bulunan Goethe Enstitüsü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ortak bir proje hayata geçirilmesi düşünüyor. Goethe Enstitüsü yabancı dil desteği verecek. Yeni açılacak liselerde yaşlı ve hasta bakımı alanında eğitimleri tamamlanacak. Bakan Selçuk sadece bu okullardan mezun olmak yetmeyeceğini aynı zamanda yabancı dil şartının da olması ile Almanya'da çalışmaya başlayabileceklerini ifade ederek, ayrıca bazı hastanelerle görüşmelerin yapıldığını ifade etti. Bilindiği gibi Almanya farklı meslek dallarında yabancı dil bilen personel alımı yapıyor.
Bakan Selçuk'un yaptığı açıklamalarda fabrikaların içerisine mesleki eğitim merkezleri kurulacağı müjdesi geldi. Doğalgaz ile ilgili 5 okul açıldı. Madencilik alanında yeni okullar açılacak. Mikro mekanik alanında yeni bölümler açılacak. Tarım liseleri açılacak. Konya ile Tokat illerinde dijital tarım tohum teknolojisi gen analizi konularında öğrencilere eğitimler verilecek. Türkiye genelinde ne kadar mesleki eğitim merkezi olduğu ile ilgili yapılan açıklamalarda 323 adet meslek eğitim merkezi bulunduğu ifade edildi.

İŞİN OLSA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Peki eski meslek lisesini bitirenlw 6 ay önce

Nnl

banner14

banner13