Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan KDV Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kitap gazete ve dergilerdeki KDV oranlarının sıfırlanacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu kitaplarda KDV oranlarını sıfırlama haberiyle ilgili Bakan Selçuk açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Ziya Selçuk'un KDV açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli programlara katılmak ve ziyaretler gerçekleştirmek için geldiği Ordu'da, AK Parti Ordu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Selçuk, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kitapta, dergide, gazetede" yüzde 8 olan KDV oranının sıfırlanacağını açıklaması ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayarak değerlendirmede bulundu.

Bakan Selçuk, Bu aslında Türkiye'nin uzun yıllardır beklediği büyük bir müjdeydi. Aslında sadece kitapla ilgili gibi görünüyor ama bütün öğrencilerimize, anne babaları, yayıncıları, eğitim sistemini, okullardaki kütüphaneleri ve bütün çevre değişkenlerini ilgilendiren bir husustur.

Türkiye'nin geleceği için atılmış olan çok değerli bir imza. Bundan dolayı sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini ülke ölçekli büyük bir müjde olarak değerlendiriyoruz. Kültür hayatımıza, eğitim hayatımıza hayırlı olsun' dedi.

AA.

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14